Autor Wątek: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu  (Przeczytany 31822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #240 dnia: Pt, 21 Kwiecień 2023, 08:40:54 »
Ale po sobotnim filmiku ten temat znowu ożyję, więc może nie zamykać wątku tylko bazyla.
Wystarczy wątek Egmontu.
Admini zamknijcie ten wątek, plizz.

Offline dreamer36

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 21 Kwiecień 2023, 09:27:14 »
NoRmAlNi LuDzIe NiE kUpUjĄ tEgO bOhAtErA

No to ja też jestem nienormalny, bo mam cały run Johnes'a w Omniaku, do tego 3 tomy od Egmontu i dokupiłem brakujące (chyba 3 albo 4) TPB po angielsku. I bardzo mi się to podobało...

Natomiast ile można czytać klasycznych eventów i kryzysów? Tak prawdę powiedziawszy to wolę jeden dobry, przemyślany i kompletny run, który stworzy spójną postaciowo i fabularnie historię, niż kolejny crossover 10 serii na 100 zeszytów w 5 seriach, który swoim poziomem przypomina klasyczną sinusoidę (jeżeli nie w ogóle równię pochyłą).

A i tak w tym wszystkich najważniejsza jest przyjemność czytania :)

Online donT

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #242 dnia: Pt, 21 Kwiecień 2023, 13:35:18 »
Kolejny temat który Bazyl przemienił w Hachette vs Egmont.

Przydalby sie 30 dniowy ban, wtedy bedzie grzeczny (niestety tylko przez moment).
Przerabialismy to juz kilka razy.
To recydywista.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Bazyliszek

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #243 dnia: Pt, 21 Kwiecień 2023, 14:34:37 »
A teraz ile jest Hachette-kolekcji, dlaczego nie 8, Egmont poblokował  ::)

Zadajesz pytania na które sam sobie odpowiadasz. To jest zaśmiecanie tematu.

TK odszedł, to ja wymieniam rzeczy które mi się nie podobały przez te 20 lat szefowania Egmontowi Polska. Może cos z tego się do tego przyczyniło. Albo cos zupełnie innego o czym nie mam pojęcia. W każdym razie pisze na temat.

No to ja też jestem nienormalny, bo mam cały run Johnes'a w Omniaku, do tego 3 tomy od Egmontu i dokupiłem brakujące (chyba 3 albo 4) TPB po angielsku.

Zgadzam się z tobą.

Offline Enceladus

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #244 dnia: Pt, 21 Kwiecień 2023, 15:55:22 »
Przydalby sie 30 dniowy ban, wtedy bedzie grzeczny (niestety tylko przez moment).
Przerabialismy to juz kilka razy.
To recydywista.

Przeciwieństwa muszą być - jak w filmie Niezniszczalny (Samuel L. Jackson i Bruce Willis).  ;)

Często mogę się nie zgadzać z jego podejściem do danego tematu, opiniami, itd. ale nie zmienia to faktu, że go szanuję.

Offline misiokles

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 21 Kwiecień 2023, 17:08:01 »
Ja nie, szczególnie za jego (opisywane tu na forum) chamskie odzywki na żywo podczas egmontowskich spotkań.

Online Darth_Simon

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #246 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 07:05:07 »
W dzisiejszym materiale na kanale YouTube Egmontu mają się odnieść do tej sytuacji. Jak myślicie? Wystąpi sam TK, wspólnie z następczynią, czy sama następczyni?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline ww24

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #247 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 08:03:31 »
Przydalby sie 30 dniowy ban, wtedy bedzie grzeczny (niestety tylko przez moment).
Przerabialismy to juz kilka razy.
To recydywista.
Jako nowy tutaj (tu, nie w komiksie), czytając wątek ten (czy często inny) mam nieodparte wrażenie, że skręcają powoli od głównego tematu do wymiany epitetów z / o / przeciw imć Bazyliszkowi. Sporo osób narzeka na niego i jego miłość do H i nienawiść do E, a jednocześnie uparcie odnosi się do jegoż wypowiedzi. Jakiś rodzaj masochizmu?

Offline celtic

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #248 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 08:23:28 »
Jako nowy tutaj (tu, nie w komiksie), czytając wątek ten (czy często inny) mam nieodparte wrażenie, że skręcają powoli od głównego tematu do wymiany epitetów z / o / przeciw imć Bazyliszkowi. Sporo osób narzeka na niego i jego miłość do H i nienawiść do E, a jednocześnie uparcie odnosi się do jegoż wypowiedzi. Jakiś rodzaj masochizmu?

Wyobraź sobie sytuację, że wychodzisz z domu i codziennie czeka na Ciebie sąsiad i dzień w dzień p......i Ci że ziemia jest płaska i inne tego typu pierdoły. Zaczynasz go unikać, ale spotykasz go w innych miejscach, a on dalej swoje. Albo dajesz mu z liścia i masz spokój, albo wdajesz się z nim w polemikę i tak to wygląda.
Widzisz, nie wchodziłem w temat wydawnictwa kontra kolekcje żeby nie dać się sprowokować i tenże jegomość pojawił się tutaj, miałem nie wdawać się w dyskusję, a jednak dałem się sprowokować.
« Ostatnia zmiana: So, 22 Kwiecień 2023, 08:29:00 wysłana przez celtic »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline perek82

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #249 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 09:15:10 »
Zaczynasz go unikać, ale spotykasz go w innych miejscach, a on dalej swoje. Albo dajesz mu z liścia i masz spokój, albo wdajesz się z nim w polemikę i tak to wygląda.
Ja mam lepszą radę. IGNOROWAĆ. Jeżeli historia pokazuje że n poprzednich dyskusji nie doprowadziło do niczego sensownego, to skąd się bierze założenie że n+1 rozmowa zakończy się czymś innym? Chyba Einstein mówił coś o powtarzaniu eksperymentu bez żadnej zmiany i oczekiwaniu innych wyników.
No i się w końcu sam dałem sprowokować, bo wiem, że to nic nie da. Idę czynić pokutę i posprzątam po kundlu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline xanar

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #250 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 10:53:34 »
Już o tym pisałem, możesz sobie ignorować, tylko problem polega na tym, że cały czas ktoś nowy zaczyna z nim dyskutować, co za tym idzie go cytować, także chciał nie chciał i tak widzisz te jego "przemyślenia" po raz tysięczny.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #251 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 11:07:25 »
Albo jak zignorujesz, to zaczyna dyskutować sam ze sobą. I nabija post pod postem.
A TK króciutko, że wszystko ok i będzie dobrze. Czekamy na katalog.

Offline xanar

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #252 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 11:15:01 »
Tylko on to specjalnie robi, bo jak ma ostrzeżeń ponad połowę to jakoś normlanie nagle zaczyna pisać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mertusor

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #253 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 11:31:10 »
Wróćmy do meritum. :-)

Oglądaliście filmik?
Ja tak i od razu poczułem się dużo lepiej.
Bardzo się cieszę, że sympatyczny pan Kołodziejczak jest cały, zdrowy i zadowolony. :-)
Składkę emerytalną sobie wypracował, pora zrealizować trochę życiowych planów, bez  presji bycia niezbędnym.
(Np. dokończyć "Białą redutę" ;-p )   
Trochę mnie niepokoi, że Skandynaw będzie miał większy wpływ, bo to inny duch i kultura, ale zobaczymy.
Może wprowadzi "Fantoma" skoro u nich jest popularny i rysuje go m.in. Polak.
Wykreuje nowego Rosińskiego?

Ponawiam pomysł: Panie Tomaszu proszę zaprosić do filmiku Panią Martynę. :-)
I mam nadzieję, że Pani Martyna będzie czasem szukać inspiracji u pana Tomasza, gdy już przejmie stery. :-)
Wszystkiego dobrego!

Online PabloWu

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #254 dnia: So, 22 Kwiecień 2023, 11:49:10 »
Lepiej bym tego nie ujął. :)
Niby "Będzie git"  ale zabrakło mi informacji, że pani Martyna lubi komiksy bo co jak co ale zastępuje na stanowisku wiernego fana i czytacza opowieści graficznych i wydaje mi się że to byłby istotny i czytelny przekaz że zostawia stanowisko w dobrych rękach.

 Jakieś Q&A z nowym i starym szefem by się przydało  :)