Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552325 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #585 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 17:14:04 »
Dużo Sfara w przyszłym roku od Timofa:
- Kot rabina 10 i wznowienia 1-5 i 6
- Donżon 3 i 4
- nowa seria Le chanson de Renart
http://www.gallimard-bd.fr/ouvrage-J02278-la_chanson_de_renart.html
https://www.bedetheque.com/serie-70814-BD-Chanson-de-Renart.html

Cytuj
Oto koty (i lisy) obecne i przyszłoroczne!
Kot rabina 9 do kupienia w dobrych księgarniach!
A w przyszłym roku Sfar od nas, to nie tylko Kot rabina 10 (i wznowienia 1-5 i 6) i Donżon 3 i 4, ale również jego nowa seria Le chanson de Renart!
*Podczas tworzenia tego zdjęcia nie została naruszona żadna kocia leniostaza.
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3241861522608723









« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 17:17:59 wysłana przez Konrad »

Offline adamarluk

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #586 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 19:45:14 »
No i pięknie. Niech jeszcze przejmą Klezmerów od KG bo idzie im jak krew z nosa.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #587 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 20:25:27 »
- Donżon 3 i 4

Wypas.

Kot rabina 6 i 7 mnie skutecznie zniechęciły na razie do serii, mimo że 1-5 uważam za genialne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #588 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 20:43:34 »
Kot rabina 6 i 7 mnie skutecznie zniechęciły na razie do serii, mimo że 1-5 uważam za genialne.

No mam podobnie. 8 leży sobie na kupce wstydu już jakiś czas, teraz 9 do niej dołączyła, a kiedyś łapałbym za nowe tomy serii w pierwszej kolejności.

Online misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #589 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 20:57:34 »
Kot rabina 6 i 7 mnie skutecznie zniechęciły na razie do serii, mimo że 1-5 uważam za genialne.
Mnie tylko 6. Od części 7 już jest dobrze!

Offline eferce

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #590 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 23:28:49 »
Nie znacie może jeszcze jakiejś niszowej księgarni gdzie byłby Donżon? Ta podlinkowana kilkanaście postów temu jest już pusta. Przeczesalem cały net a nawet  darknet w poszukiwaniu.
Trochę słabo, że nie planują dodruku tomu 1. Ja zachęcony Waszymi opiniami kupie tom 2 na bank. Pierwszy przeoczyłem nie ze względu na oszczędzanie tylko że o nim nie wiedziałem(ani o tym forum). A jak ktoś wspomniał ciężko jest zacząć od Obcego 2 lub Terminatora 2. Myślę że niejeden jest w podobnej sytuacji  - widzi tom 2 i zapowiedzi 3 i 4 ale stoi z ręką w nocniku pełnym musztardy po obiedzie...

Online misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #591 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 23:31:58 »
Ale z drugiej strony wydawca przed premierą jeszcze głosił że Donżon jest drukowany w koprodukcji z Francuzami i dodruków nie będzie. Uroki niszowych rzeczy drukowanych przez małe wydawnictwa...

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 19:13:26 »
Myślę, że ten album jest wart i 200 zł. Już trudno, że nie da się dostać za stówę. Jak nie da się dwóch, to za chwilę będzie za trzy. Tam jest ponad 300 stron czyli 6 albumów, a to jedne z lepszych fantasy wydanych na naszym rynku. Ciężko taki komiks sobie odpuścić.
Najpierw polecam jednak kupić Płaszcz i szpony, bo niebawem sytuacja się powtórzy. Jest za stówę, a nawet za dychę mniej? Brać póki jest.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #593 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 21:55:53 »
@eferce

na pocieszenie powiem, że możesz śmiało kupować i czytać nie w kolejności, nawet jak nie dostaniesz pierwszego tomu to i tak warto

Offline JanJ

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #594 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 22:18:54 »
Nie znacie może jeszcze jakiejś niszowej księgarni gdzie byłby Donżon? Ta podlinkowana kilkanaście postów temu jest już pusta. Przeczesalem cały net a nawet  darknet w poszukiwaniu.
Trochę słabo, że nie planują dodruku tomu 1. Ja zachęcony Waszymi opiniami kupie tom 2 na bank. Pierwszy przeoczyłem nie ze względu na oszczędzanie tylko że o nim nie wiedziałem(ani o tym forum). A jak ktoś wspomniał ciężko jest zacząć od Obcego 2 lub Terminatora 2. Myślę że niejeden jest w podobnej sytuacji  - widzi tom 2 i zapowiedzi 3 i 4 ale stoi z ręką w nocniku pełnym musztardy po obiedzie...

Jakiś czas temu sprzedałem za 150 na olx i tłumów chętnych nie było.
1. Polecam zakup Ralpha Azhama - tego samego autora, a według mnie lepszy, no i ciągle dostępny
2. Wydarzenia z tomu 2 Donżon dzieją się zupełnie w innych czasach niż te z tomu 1. Nie wiem na ile się łączą, ale myślę, że brak znajomości tomu 1 nie będzie jakimś problemem.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #595 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 23:16:28 »
No tu bym polemizował, dla mnie Donżon i Ralph to inna liga. Na niekorzyść Ralpha, który jest przegadany, szczerze mówić przy ostatnich tomach przysypiałem.
Co do Donżona, żeby za dużo nie spoilerować, w sumie wszystkie tomy będą mniej lub bardziej "samodzielne". Kolejność poszczególnych zeszytów ma znaczenie, ale podserii już nie tak bardzo. Brać i tyle.

Offline KubciO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #596 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 23:59:36 »
Ja jestem Donżonem oczarowany. Ralph Azham jak na razie (szósty tom) też mi się bardzo podoba. Kto może niech bierze i próbuje Ralpha Azhama, który, jak zauważył JanJ, jest wciąż dostępny. Dodatkowo jest przystępniejszy cenowo - jeden album można sobie za dwadzieścia parę złotych dorzucić do zamówienia i sprawdzić, czy się spodoba. :)

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #597 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 08:21:42 »
Ralpha Azhama (...) jeden album można sobie za dwadzieścia parę złotych dorzucić do zamówienia i sprawdzić, czy się spodoba. :)
Polecam dorzucić z 3 na pierwszy raz, bo po "jedynce" odpuściłem na prawie 2 lata, nie zainteresował mnie :-[ a jak była promka Timofa i kupiłem komplet to pochłonąłem w tydzień.

Offline eferce

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #598 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 09:16:42 »
Dzięki za wsparcie.
Faktycznie na rozpisce (https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/timof-comics/msg39706/#msg39706)
tom pierwszy jest homogeniczny - nie przeplata sie z innymi.
Dopiero ostatni tom dzieje pomiedzy zeszytami tomu pierwszego.
Myślę, że z czasem uda mi sie go zdobyć - 150pln jeszcze miesci sie w moim budżecie (obecne 220-240 na allegro juz nie). To wszystko oczywiscie jeśli spodoba mi sie tom2 i Ralph (zacznę od 3 tomów zgodnie z sugestią).
Tom1 warto kupic nawet za 300 jak kogos stać - pojedyncze zeszyty kosztuja ~50PLN (mam na mysli niemieckie, ktore od biedy umialbym przeczytac).
Pozostajac w temacie - wysłałem zapytanie bezpośrednio do wydawnictwa przez @ (bo nie mam fb).
Jestem w ciezkim szoku bo dostalem bardzo konstruktywna odp. i to w ciagu pól godziny.
Zrozumiałem ją tak: dodruk nie jest planowany ale też nie jest wykluczony. Kiedy zbierze sie masa krytyczna klientów proszacych o wznowienie w obu krajach (wydanie Donżonu to ko-produkcja) to dodrukuja ale musi sie to odbyc jedoczesnie u nas i tam.
Oczywiscie czekanie na taki dodruk to jak czekanie na białe śwęta we Wrocławiu - skad pozdawiam.

Offline qprime

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #599 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 11:56:55 »
Złoty Wiek tom 2 - do wglądu dwa rozdziały :)

https://www.lagedor-airelibre.com/