Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552157 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #360 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 02:03:10 »
Widziałem tylko strony kolorowego From Hell w internecie (ale za to oglądnąłem ich całkiem sporo), więc może obraz na monitorze przekłamuje, ale ja wrażenie z tych internetowych planszy wyniosłem bardzo dobre.
Powiem wręcz, że jeśli te kolory się komuś nie podobają to nie wiem, jak miałby wyglądać lepiej pokolorowany From Hell. W takich cukierkowych kolorach jak Ballada o Halo?

Doskonale rozumiem, że komuś może nie podchodzić w ogóle kolorowanie tego komiksu - OK, wtedy żadne kolory go nie przekonają, ale to co - zreszta sam ilustrator komiksu - zrobił bardzo mi się podoba. I chyba nie tylko mnie, bo może jakiejś masy recenzji na anglojęzycznych stronach nie czytałem, ale te 2 czy 3, które mi się obiły o oczy też były pozytywne (choć recenzenci pisali, że przed obejrzeniem plansz również podchodzili do pomysłu na "nie").
W skrócie - chętnie bym zobaczył i kupił wydanie kolorowe po polsku.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #361 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 06:55:49 »
Prosto z piekła w kolorze. A ile by to kosztowało? To nie jest egmont, tylko Timof więc o cenie 130 zł można zapomnieć.

Obstawiam 250 - 300 zł.

Online radef

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #362 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 07:34:22 »
Obstawiam 250 - 300 zł.
Skąd taka cena? Timof jest droższy od Egmontu, ale nie aż tak dużo. Pewnie by się skończyło gdzieś ok. 170-200 patrząc na ceny innych komiksów wydawnictwa.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #363 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 07:39:48 »
to nie wiem, jak miałby wyglądać lepiej pokolorowany From Hell. W takich cukierkowych kolorach jak Ballada o Halo?

Nie ma zerojedynkowego wyboru, Jest jeszcze sto innych sposobów żeby to pokolorować. A cukierkowo (choć w niecukierkowej palecie) to wygląda właśnie aktualny komputerowy kolor.


Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #364 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:23:03 »
Skąd taka cena? Timof jest droższy od Egmontu, ale nie aż tak dużo.

Cena wydania czarno-białego z 2014 roku to 140 zł.

Z drugiej strony Klatki były są w cenie 169 zł. Może faktycznie przesadziłem z 300 zł, ale te 200 zł to cena okładkowa jak najbardziej możliwa.

Offline Gazza

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #365 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 09:54:46 »
Gezasss, niech wznowią tak pożądane czarno-białe wydanie i po sprawie. Po co na siłę kolorowe cisnąć? Będzie tylko jojczenie, że za drogo i kolory passe.

Offline laf

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #366 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:28:33 »
A dla mnie nie ma większego znaczenia czy to będzie w wersji czarno-białej czy kolorowej, niech to po prostu  wznowią i niech ten komiks będzie w końcu dostępny. Ja na pewno wezmę niezależnie od kolorystyki.

Offline mack3

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #367 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 11:57:36 »
Po co na siłę kolorowe cisnąć? Będzie tylko jojczenie, że za drogo i kolory passe.
Ale czemu "na siłę"? Ja bym wziął kolorowe chętniej niż czarno-białe na przykład (choć zdaję sobie sprawę, że pewnie zrobią, zdaje się drugie już zresztą, wznowienie w cz-b, tym bardziej jeśli Timofowi kolory się nie podobają).

Online roble

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #368 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 13:34:40 »
mielismy dwa polskie wydania cz-b, ja bym poprosił wydawcę o kolorowe prędzej.

Itachi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #369 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 14:28:29 »
Za wersją kolorową jestem:




Na pierwszy rzut oka ktoś wykonał kapitalną robotę. Sztuką jest aby pobudzić zmysły oglądających, ale zarazem w żaden sposób nie ingerować w stylistykę rysownika. W tym wypadku, nie ma nic nachalnego, przejaskrawionego itd.. Brałbym!

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #370 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 14:58:27 »
Ten komiks powstawał jako czarno-biały, co ewidentnie widać nawet na wersji pokolorowanej. Wersja kolorowa - w porządku, ale to raczej ciekawostka, dodatek.

Offline GoNzO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #371 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 15:04:19 »
Za wersją kolorową jestem

Też wolałbym kolor bo czarny już mam :P...

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #372 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 15:22:15 »
Te kolory wyglądają bardzo dobrze... Brałbym... jak Reksio Reksiową! ;)

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #373 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 15:35:37 »
No nie wiem:





Offline Gazza

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #374 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 15:56:57 »
Widać, że nie tylko kolory dodali ale też poprawili rysunki ogólnie. Zwłaszcza na pierwszym kadrze powyżej jest to widoczne. Przyjąłbym obie wersje chętnie. :)