Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552426 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2295 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 14:49:14 »
Timof zdecydowanie mówi nie, pomimo tego, że spin-off jest nawet przetłumaczony.

Swoją drogą, kapitalna seria, do tego w całości jeszcze dostępna (na gildia.pl z rabatami do 38%).
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Styczeń 2024, 14:53:36 wysłana przez Midar »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2296 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 15:43:42 »
No właśnie do całości brakuje tego ostatniego tomiku.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline michał81

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2297 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:24:21 »
No właśnie do całości brakuje tego ostatniego tomiku.
Sprzedaż była na tyle niska, że nie opłacało sie Timofowi wydawać serii pobocznych poza tymi, które były wymagane fabularnie dla serii głównej, którą wydał całą.
Brakuje tez Shadow Roads.

Na marginesie w 2025 seria ma wrocic jako The Sixth Gun Reborn:

https://bleedingcool.com/comics/cullen-bunn-brian-hurtts-the-sixth-gun-reborn-in-2025-from-oni/
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:33:21 wysłana przez michał81 »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2298 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 17:28:21 »
No proszę, najpierw wydali Deluxe Edition w 6 tomach (to mam). Teraz Deluxe Omnibus Library 3+1 (Kickstarter na twardo, Amazon na miękko).
Z tego co widzę to Shadow Roads będzie można kupić na miękko w lipcu na Amazon.com.
I na to się skuszę.
Co do kontynuacji to ciekaw jestem na ile tomów to rozciągną. Jak będzie kolejny Deluxe to uzupełnię.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2299 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 17:10:04 »
Pierwsza lutowa komiksowa zapowiedź
https://dolmeneditorial.com/tienda/banos-pleamar/
https://www.goodreads.com/book/show/60800027-ba-os-pleamar

Cytuj
Tym razem komiksowa nowość lutowa:
Kąpielisko Przypływisko
Autor: Isaac Sánchez
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-67440-49-3
Format: 170X240
Oprawa: twarda
Liczba stron: 224
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i Dorośli
Komiks nr 435
Wydanie: I
Data wydania: 28 lutego 2024
Badalona, lata 90. XX w.
W związku z zanieczyszczeniem lokalnych plaż w regionie jak grzyby po deszczu wyrastały przybytki, które po hiszpańsku nazywano „baños”. Było to połączenie baru i basenu położonych przy samej plaży. Te gargantuiczne przestrzenie tchnęły nowe życie w zamierające przedmieścia.
Oto kronika jednego z tych niezwykłych miejsc. Historia Baños Pleamar, Kąpieliska Przypływiska. Historia mojego domu.














Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2300 dnia: Pt, 16 Luty 2024, 17:11:48 »
I druga zapowiedź, czyli The Midnight Order
https://www.goodreads.com/book/show/63335739-midnight-order
https://www.bedetheque.com/serie-81623-BD-Midnight-Order.html

Cytuj
A drugi komiks lutowy to:
The Midnight Order
Scenariusz: Mathieu Bablet
Rysunki: Allanva, Isabelle Bauthian, Rours, Sumi, Thomas Rouzière, Claire Fauvel, Titouan Beaulin, Daphné Collignon, Quentin Rigaud, Mathieu Bablet
Tłumaczenie: Katarzyna Gajewska-Wąsowicz
Cena: 140 zł
ISBN: 978-83-67440-67-7
Format: 200X280
Oprawa: twarda
Liczba stron: 272
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 436
Wydanie: I
Data wydania: 28 lutego 2024
The Midnight Order to opowieść w ośmiu rozdziałach o losach nocnego porządku, tajnego stowarzyszenia czarownic chroniącego ludzkość przed potworami, pierwotnymi lękami i tajemnymi siłami.
Johnson i Sheridan stanowią część elity tej organizacji. Ich misją jest polowanie na czarownice zbyt potężne dla światowego bezpieczeństwa. Jednak ten rodzaj pracy ma swoją cenę: część ich człowieczeństwa ginie wraz z każdą pojmaną siostrą…
Choć praktyk czarnoksięskich zakazywano już w epoce antyku, polowania na czarownice zaczęły się w Europie dopiero pod koniec średniowiecza. Władza religijna potrzebowała potwierdzenia swojej kontroli nad ludźmi, w których powoli kiełkowała już myśl oświeceniowa.
Pomiędzy wiekiem XV a XVII każdą uzdrowicielkę, osobę rzucającą zaklęcia lub podejrzaną z jakiegokolwiek innego powodu o konszachty z diabłem można było schwytać i poddać torturom.
Kobiety, zwłaszcza te, którym było nie po drodze z patriarchalnym porządkiem świata stanowiły szczególnie liczną część tej grupy. Czarownice, które do tamtego czasu były gwarantami równowagi pomiędzy światem żyjących a światem duchów, zostały zdziesiątkowane. Ryzyko pozostawienia świata na pastwę sił nadprzyrodzonych było wysokie.
Powstał zatem ruch oporu, który na początku obejmował jednostki, a następnie małe, stopniowo rozrastające się grupki czarownic.
Z czasem zjednoczyły się one w ustrukturyzowaną i zhierarchizowaną organizację, która sukcesywnie rozpraszała się po świecie, przybierając różne formy. Każda z nich miała na celu walkę z tajemnymi siłami zagrażającymi światu.
Tak narodził się Nocny Porządek.
Przed Johnson i Sheridan, jednymi z jego najbardziej obiecujących członkiń, stoi niecodzienne zadanie: mają wytropić najpotężniejsze czarownice na całym świecie. Czarownice, które stanowią zagrożenie nie tylko dla świata, ale i dla samych siebie.



















Mega czekam na oba te komiksy. Do tego bardzo przyzwoite ceny u Timofa
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Luty 2024, 17:16:35 wysłana przez Konrad »

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2301 dnia: So, 17 Luty 2024, 14:13:49 »
Mój ulubiony timofowy królik jeszcze nie wrócił. :(

Będę o tym przynudzał, póki nie wyjdzie. Porzucanie serii wkurza, a tym bardziej tak dobrych serii jak dzieło Ayrolesa. :)

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline michał81

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2303 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 12:00:17 »
Będę o tym przynudzał, póki nie wyjdzie. Porzucanie serii wkurza, a tym bardziej tak dobrych serii jak dzieło Ayrolesa. :)
Chyba lepszą opcją było przeniesienie tych żalów na fb wydawcy lub grupy komiksowe.

Offline Zwirek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2304 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 14:13:56 »
Rozmowa z Pawłem Timofiejukiem z Timof Comics. Stan rynku, sztuczna inteligencja i artbooki

Ciekawa opinia, ktoś wie o jakich książkach mowa?
Cytuj
Powiem tak, czas najwyższy przestać czytać niektóre książki najbardziej poczytnych polskich autorów kryminałów, zagranicznych też, bo to już nie jest zatrudnianie grupy ghostwriterów, tylko zatrudnianie sztucznej inteligencji i to czasami bez redaktora i korektora nad nią.

Offline Popiel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2305 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 14:53:27 »
Raczej oczywiste - dwoje największych grafomanów, czyli Bonda i Mróz.

Offline bibliotekarz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2306 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 16:15:52 »
Ich ostatnie książki napisała SI?
Batman returns
his books to the library

Offline Popiel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2307 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 16:34:02 »
Nie ostatnie. Większość.

Offline Zwirek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2308 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 16:53:53 »
@Popiel, trolujesz czy serio masz jakieś sprawdzone info?
PS nic nie czytałem tych autorów, więc nikogo nie bronię.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2309 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 18:54:37 »
Na temat SI użytej przez wymienionych twórców nic nie wiem ale każdy autor, który wydaje więcej niż jedną książkę rocznie jest mocno podejrzany o co najmniej wykorzystywanie ghost writera. Z zagranicznych autorów to na pewno Stephen King używał "zastępcy".
Katarzyna Bonda w roku 2023 ma 4 tytuły przypisane do swojego nazwiska, 4 tytuły w 2022 roku, 4 w 2021 i 3 w 2020, 1 w 2019.
Remigiusz Mróż to kolejny ananas, 6 książek w 2023, 6 w 2022, 6 w 2021, 7! w 2020, 5 w 2019. No nie da się, po prostu się nie da, inaczej niż tylko gdy ktoś/SI pisze za ciebie. Nie czytałem żadnej książki tych autorów lecz nawet przy pisaniu grafomańskim, jest limit dzienny ile stron płodny pisarz jest w stanie wyprodukować bez wpadania w totalny bełkot.
By tak całkiem nie robić off topicu, podoba mi się ta zapowiedź "Kąpielisko Przypływisko".
Opis brzmi zachęcająco, podobnie jak rysunki. Zapowiada się kameralna opowieść, okruchy życia i może coś nie przełomowego ale traktującego o miejscu wyjątkowym. Nawet jeśli na małą skalę. Tylko patrząc po okładce, autor chyba nie zwrócił uwagi by brwi psom rysować innym kolorem niż oczy  ;)
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL