Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552296 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2235 dnia: So, 25 Listopad 2023, 22:14:01 »
Niedługo startuje też zbiórka na drugi artbook Anubisa
https://www.kickstarter.com/projects/timof/anubis-thin-places-vol-2-of-the-artbook

Cytuj
Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii z Anubisem, autorstwa @joannakarpowicz! 3 grudnia startujemy na Kickstarterze z kampanią wspierająca wydanie kolejnego, drugiego już tomu artbooka: "Anubis.Thin Places". Będzie grubo, także dosłownie: 240 stron, 219 reprodukcji prac z lat 2021-2023, teksty: Małgorzaty Czyńskiej (@malgorzata_czynska_official ), Łukasza Orbitowskiego (@lukaszorbitowski ), Beli Komoszyńskiej (@bela.komoszynska ), Gai Grzegorzewskiej (@gigifromouterspace ), Nikodema Rozbickiego (@nikodamn ).
Twarda oprawa, blisko 3 cm grzbiet - i jak zwykle miejsce na rysograf artystki - tego się możecie spodziewać po drugim tomie artbooka. Dziś pokazujemy Wam okładkę (projekt: Jarek Obważanek, @dymkolamacze ).
Zainteresowanym radzimy nie przegapić startu - oprócz nagród nielimitowanych (pocztówki i fine art printy), będzie także wybór unikatowych nagród - krótkich malarskich serii prac Joanny namalowanych specjalnie na potrzeby kampanii. Możecie o nich już dziś poczytać na stronie Joanny: www.joannakarpowicz.pl w sekcji "New artbook".
Link do kampanii znajdziecie w naszym bio. Warto zapisać się już teraz, by otrzymać przypomnienie gdy kampania ruszy.
PS. Tak, przewidujemy dodruk "jedynki", jeżeli uda nam się przekroczyć założony próg w budżecie. Szczegóły już 3 grudnia na stronie kampanii.



A w przyszłym roku Timof wyda Ginseng Roots autorstwa Craiga Thompsona (będą próbowali ściągnąć go do nas na targi w maju). Zbiorcze wydanie 12 zeszytowej serii (około 400 stron).
https://craigthompsonbooks.com/books/ginseng-roots/



Będzie też kolejne wznowienie Blankets - tym razem w wydaniu na dwudziestolecie powstania (nowa okładka i ponad 40 stron dodatków)
https://drawnandquarterly.com/books/blankets-20th-anniversary-edition/



Dodatkowo w przyszłym roku między innymi:
- Świat bez końca (Le monde sans fin) powinien wyjść najpóźniej w lutym. Timof wreszcie ma już całe tłumaczenie
- dwa kolejne tomy Czarów Zjary. Tutaj po zmianie tłumacza (na znanego nam z forum @Popiela) zniknął problem z ciągłymi obsuwami
- dwa komiksy Jakuba Topora - Dziadostwo 5 i jakaś nowość
- kontynuacja Iskier

Info z:
« Ostatnia zmiana: So, 25 Listopad 2023, 22:16:29 wysłana przez Konrad »

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2236 dnia: So, 25 Listopad 2023, 22:44:29 »
Nowy komiks Craiga Thompsona to będzie wydarzenie.


Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2237 dnia: So, 25 Listopad 2023, 22:52:05 »
- dwa komiksy Jakuba Topora - Dziadostwo 5 i jakaś nowość

Kuba na jednej z imprez komiksowych wspominał, że planuje z Wiktorem Talagą stworzyć komiks o poważniejszej tematyce niż dotychczas - mam nadzieję, że to będzie właśnie ta nowość i jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Offline badday

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2238 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 13:39:45 »
Timof w komentarzu na fb odpisał na pytanie o "Donżona 6":

"News za kilka dni, ale niestety w styczniu. Po prostu nikt nie zrobi transportu 2 dni przed świętami i nowym rokiem."

Offline mgmb

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2239 dnia: Pt, 01 Grudzień 2023, 16:44:39 »
Cytuj
Przygody Stacha i Janka 2: Krwawy lotosu
Scenariusz: Marcin Bałczewski
Rysunki: Grzegorz Weigt
Kolor: Mateusz Kurczoba
Cena: 49 zł
ISBN: 978-83-67440-66-0
Format: 210X290
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 430
Wydanie: I
Data wydania: 4 grudnia 2023

Częstym gościem w Ameryce Południowej był marynarz, poszukiwacz przygód i awanturnik o romantycznej duszy, Corto Maltese. Dobre wiatry nie raz przywiały w te strony także wielkiego podróżnika, reportera Tintina wraz z kapitanem Baryłką. Tam też popłynęliśmy z naszymi bohaterami: Staszkiem i Jankiem w części pierwszej ich przygód zatytułowanej „Skarb Amazonki”.

Tym razem marynarze Stach i Janek odwiedzają równie egzotyczne Chiny. Podobnie jak onegdaj, wspomniani wyżej podróżnicy: Corto Maltese i Tintin; oni również trafili do Państwa Środka. Odwołujemy się do tych wspaniałych, klasycznych postaci zrodzonych w wyobraźni najlepszych twórców komiksu, nie z pychy, zamiaru dorównania. To bohaterowie niedoścignieni, ale równocześnie komiksy z ich przygodami inspirują i zapraszają do własnych wypraw. Co dzisiaj czynimy... a właściwie robią to wspomniani Staszek i Janek, po raz drugi. Czy ostatni?













2021 Aquaworld 2021 Komiksologos Pandemia 2022 Przygody Stacha i Janka. Skarb Amazonki 2022 Szczyl 1. Wschodnia wieża 2023 Marsz 2023 Przygody Stacha i Janka. Krwawy Lotos

Offline Smok

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2240 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:30:53 »
Świetna informacja dla fanów twórczości Sfara i przygód pewnego kota. W pierwszej połowie 2024 Timof wyda 12. tom "Kota rabina". Źródło: zapytałem wydawcę na IG.
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2241 dnia: So, 02 Grudzień 2023, 12:41:06 »
Jest kot, a królik to co, pies?
Mnie interesuje głównie to:


Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2242 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 18:15:58 »

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2243 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 17:47:53 »
Ale chudzinka ten nowy Donżon:
Cytuj
Zapowiedź styczniowa, choć powinna być grudniowa*:

Donżon. Wydanie zbiorcze 6
Scenariusz: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Rysunki: Manu Lancernet
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 126 zł
ISBN: 978-83-67440-64-6
Format: 220x290
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 180
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 431
Wydanie: I
Data wydania: 15 stycznia 2024

W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon — sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.
Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, bez której prawdopodobnie nie powstałyby takie dzieła jak Pora na przygodę. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwala w najlepszy z możliwych sposobów odkryć czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku. Tom ten zawiera pięć albumów z cyklu Donżon: Parada, które opowiadają o przygodach Herberta i Martina w służbie Donżonu. Z tej okazji Sfar i Trondheim połączyli siły z Manu Larcenetem (Codzienna walka, Raport Brodecka), aby pokazać nam najzabawniejszą stronę tej serii.

*niestety Hiszpanie spóźnili się z oddaniem swojej części do druku. Drukarnia oficjalnie wypuści komiks ze swoich ramion 21 grudnia. Ale żadna firma nie dostarczy go nam przed świętami, ba, żadna nie weźmie go przed nowym rokiem. Przyjedzie więc do nas na początku 2024 roku i od połowy stycznia wyruszy do księgarń.


Offline roble

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2244 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 19:34:43 »













Te fotki to z z fb kurwa bo nie wyświetlają mi się..?

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2245 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 21:02:03 »
Tak, prawy i "otworz w nowym oknie" i mozna podejrzec. Mi adblocki to blokuja. A urle i tak juz wygasly, wiec nie podejrzysz, kolejny ficzer FB..

Offline roble

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2246 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 21:16:53 »
drogi @mgmb, mnie totalnie qkorwiaja te linki do tego jebanego fb..

Offline greg0

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2247 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 19:23:01 »
Te fotki to z z fb (***) bo nie wyświetlają mi się..?
U mnie na fotkach są grafiki z awatarem użytkownika @79ers
Ważne żeby narzekać...

Offline 79ers

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2248 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 19:43:58 »
 :o mnie avatara niet

Był Kid Paddle, ale miał już dość czekania.

Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2249 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 19:58:07 »
drogi @mgmb, mnie totalnie qkorwiaja te linki do tego jebanego fb..

Jprdl Roble troche qrw@ kultury ziom LMAO. Proszę XD: