Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552320 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline rrudy102

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2160 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 11:32:12 »
Witam

Czy jest jakaś szansa, w ludzkiej perspektywie czasu, na wznowienie "Prosto z piekła" (najlepiej w twardej oprawie), bo komiks jest nie do zdobycia?

Offline chch

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2161 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 11:49:48 »
skoro o wznowieniach... Joe Sacco "Strefa bezpieczeństwa Gorazde"

Offline Koalar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2162 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 12:19:42 »
Witam

Czy jest jakaś szansa, w ludzkiej perspektywie czasu, na wznowienie "Prosto z piekła" (najlepiej w twardej oprawie), bo komiks jest nie do zdobycia?

Dotychczasowe 3 wydania były w latach 2008, 2014, 2021, więc na oko jest szansa na kolejne wydanie w przeciągu kilku lat. Była miękka, twarda, miękka, więc może znowu będzie twarda.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2163 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 13:58:27 »
Teraz to chyba kolor...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Popiel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2164 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 14:56:10 »
Teraz komiks w sklepach, żadnej komunikacji. Na miejscu autora byłbym zniesmaczony.

Chyba lepiej, że wydaje bez zapowiedzi niż miałby zapowiadać i nie wydawać?

Timof comics to jednoosobowa firma, dość ma na głowie z ogarnianiem całego interesu, żeby jeszcze bawić się w PR-owe prężenie siusiaka.
Ogłasza co się da, a że czasem wyskakują niespodzianki (in plus raczej, nie in minus) - to chyba nie powód do narzekań?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2165 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 15:01:27 »
Nie no, jasne. Można wrzucać codziennie na FB linki do recenzji (to jedna osoba ogarnie), a nie można poinformować jednym zdaniem, że wydało się nowy komiks (to już zadanie dla 10 osób, jak rozumiem).

Offline Popiel

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2166 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 17:54:00 »
Być może Timof przechodził akurat, potknął się i niechcący wydał komiks.

A tak serio - no nie było zapowiedzi ani informacji. Za to komiks jest. Naprawdę nie kumam, w czym tu problem?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2167 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:06:43 »
Dla mnie żaden, już go kupiłem nawet. Ale raz, że szkoda mi autora, którego komiks ani nie był zapowiedziany, ani nawet czytelnicy śledzący sociale wydawcy nie mają szansy się dowiedzieć o premierze (bo z czasem zakładam, że info się pojawi). Trochę wydaje mi się to upokarzające, ale może niepotrzebnie i autor tak tego nie odbiera. A dwa, że takie decyzje biznesowe są dla mnie na tyle niezrozumiałe, że poczułem potrzebę głośnego zastanawiania się nad nimi ;)

Offline Jaszczu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2168 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:15:50 »
Ale to bardziej wygląda na pojedynczy przypadek a nie jakieś intencjonalne działanie. Dotychczas Timof raczej z wyprzedzeniem zajawiał komiksy, które miał wydać w przyszłości. Sam autor też prowadzi fanpage i nie wrzucił żadnej zajawki tego komiksu. Myślę, że nikt tu nikomu specjalnie krzywdy nie zrobił. Konrad wytropił komiks w Motylach, ale np. w Gildii nie ma go nawet w przedsprzedaży.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2169 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:21:54 »
Ja kupiłem na Bonito, ale może oni właśnie z tej hurtowni biorą, nie wiem. Właśnie pojedynczy przypadek dziwi najbardziej, bo odróżnia się in minus od pozostałych wydawanych komiksów, jakby wydawca nie chciał się tym pochwalić.

Offline Jaszczu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2170 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:42:45 »
Słuchaj, a może to taki myk promocyjny? :) Już gadamy o tym komiksie więcej niż o większości współczesnych komiksów na tym forum :)

Offline Koalar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2171 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 18:54:52 »
Jak dowiedziałem się o nazwie Nagle Comics, to sobie pomyślałem, że oni będą tak działać - bach! - nagle ni stąd, ni zowąd wydają niezapowiedziany komiks!

Teraz to chyba kolor...

A tak, zapomniałem o tej wersji, to pewnie teraz pójdzie w kolorze.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2172 dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 21:02:21 »
Jak już jesteśmy przy Święckim i Timofie:

Cytuj
20 lat Przebudzonych legend

Najsłynniejszym jak dotąd dziełem Święckiego są Przebudzone legendy, w którym artysta sięga do folkloru i uwspółcześnia podania kultury ludowej w charakterystycznej czarno-białej odsłonie. Ostatnim z albumów opublikowanych w cyklu było Leśne licho (wyd. timof comics, 2019)

– W tym roku Przebudzone legendy obchodzą 20. urodziny, więc wypada im się pokłonić w pracy. Od nich wszak wszystko się zaczęło – mówi artysta. – Scenariusz mam, jeszcze nie dopracowany w 100%, ale w Przebudzonych legendach pozwalam sobie na improwizacje w trakcie rysowania, podążając za klimatem historii. Jest prawdopodobieństwo, że ta odsłona zostanie stworzona w kolorze. Roboczy tytuł to „6”.

Poniżej grafika zapowiadająca szósty tom serii i szkic jednej z plansz:



Źródło:
https://radio.lublin.pl/2023/03/przebudza-legendy-od-dwudziestu-lat-wszystkie-projekty-adama-swieckiego/

Offline Pinto

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2173 dnia: Nd, 03 Wrzesień 2023, 23:14:12 »
Komunikacja odwrotnie proporcjonalna do ego szefa
Ten facet blokuje na fejsie za jakąkolwiek krytykę. Wyobrażam go sobie w codziennym życiu jako wyjątkowo nieprzyjemnego snołflejka.

Offline Nephilim

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2174 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 11:45:42 »
Komunikacja odwrotnie proporcjonalna do ego szefa
No Timof i całe jego kontrabandżolero towarzyskie to mega ciężki temat. Strach mordę otwierać, chyba, że się całuje w ramionka i klepie po pleckach ;)