Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552091 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline bfg

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2115 dnia: Śr, 26 Lipiec 2023, 22:12:25 »
Zachęciłeś, żeby dać jeszcze jedną szansę i dokończyć czytanie "jedynki", bo przeczytałem chyba 3 albumy i stwierdziłem, że w sumie zupełnie mnie nie grzeje historia i kiedy indziej skończę i oczywiście już nie wróciłem ;)

Mnie właśnie zaczęła historia wciągać po 3 albo 4 albumie i ostatecznie porwała mnie aż do ostatniej strony drugiego tomu. Świetna przygoda.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2116 dnia: Cz, 27 Lipiec 2023, 11:24:39 »
Jeśli w serii rozpisanej na 500-600 stron historia zaczyna wciągać dopiero po 150 stronach to jednak nie najlepiej to świadczy o scenarzyście. Choć i tak wolę taki przypadek, niż to co było w Long John Silver gdzie przez 3 tomy było wszystko fajnie grało, było budowane napięcie, żeby w ostatnim dostać zakończenie totalnie "z dupy" i oderwane od klimatu.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2117 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 18:28:36 »
W październiku Timof wyda komiks Smoczy ryczerz (Le Chevalier au dragon). We Francji będzie opublikowane w tym samym czasie przez Dargaud. Jest to one-shot na 104 strony.


Offline eferce

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2118 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 18:59:50 »
A wiadomo o czym? Czy bylaby szansa na generyczne fantasy oceniając po okładce?

Offline moai

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2119 dnia: Nd, 30 Lipiec 2023, 22:23:46 »
Nie ważne o czym :) Pewnie autorzy przyjeżdżają na MFKe :P i trzeba mieć jakiś ich komiks do promocji :D

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2120 dnia: Nd, 30 Lipiec 2023, 22:36:43 »
A wiadomo o czym? Czy bylaby szansa na generyczne fantasy oceniając po okładce?

Dziwne, ale nie wiadomo o czym. Na stronie francuskiego wydawcy nawet nie ma żadnego info.

Offline Pig-Pen

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2121 dnia: Nd, 30 Lipiec 2023, 23:23:30 »
Tutaj coś takiego znalazłem:

https://www.fnac.com/a18281606/Emanuele-Arioli-Le-Chevalier-au-Dragon

Tłumaczenie google translate:

Piąty wiek. W rozdartej wojną Wielkiej Brytanii król Artur powstaje, by zjednoczyć ludy celtyckie. „Jedno królestwo, jeden król, jedna wiara! z dumą proklamują Rycerze Okrągłego Stołu. Jednak to szlachetne dążenie do pokoju prowadzi do wygnania starożytnych kultów i magicznych tradycji... Daleko od tych zgiełków, w sercu Wolnych Ziem, młody Celt o tajemniczych dziwnych oczach odkrywa, że ​​jest synem potężnego maga . Czy będzie miał odwagę zaakceptować swój los i wyruszyć w nieznane? Czy wyruszy na niezwykłą wyprawę... w poszukiwaniu Graala? Rycerz Smoka jest wynikiem niezwykłego historycznego odkrycia dokonanego przez Emanuele Arioli. Po niewiarygodnych poszukiwaniach prowadzonych przez dekadę w całej Europie udało mu się zrekonstruować zaginiony przez prawie siedemset lat tekst dotyczący legendy o królu Arturze. Niczym kolosalna układanka, zebrał dziesiątki rękopisów, ujawniając w ten sposób, wieki po swoim stworzeniu, tajemnicze przeznaczenie niedocenionego bohatera Okrągłego Stołu: Rycerza Smoka! Ten epicki i cudowny wszechświat ożywa dzięki talentom Emiliano Tanzillo, który wspaniale go zilustrował.

Offline Randal63

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2122 dnia: Nd, 30 Lipiec 2023, 23:29:25 »
Próbowałem znaleźć na Google jakieś grafiki, ale nic nie ma. Na razie temat tabu. ???

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2123 dnia: Nd, 30 Lipiec 2023, 23:31:21 »
Myślę, że ten komiks będzie drukowany w koprodukcji z Francuzami i innymi krajami (taka sama sytuacja jest z Bestią), więc dlatego wyjdzie u nas w tym samym czasie.

Dargaud jeszcze nie wrzucił zapowiedzi u siebie na stronie, ale tutaj macie opis, możecie sobie wrzucić w translator:
Cytuj
Ve siècle. Dans la Grande-Bretagne déchirée par les guerres, le roi Arthur se lève pour rassembler les peuples celtes. « Un royaume, un roi, une foi ! » proclament fièrement les Chevaliers de la Table Ronde. Cependant, cette noble quête de paix entraîne le bannissement des anciens cultes et des traditions magiques... Loin de ces tumultes, au coeur des Terres Libres, un jeune Celte aux énigmatiques yeux vairons découvre qu'il est le fils d'une puissante magicienne. Aura-t-il l'audace d'accepter son destin et de partir vers l'inconnu ? S'embarquera-t-il dans une quête hors du commun... à la recherche du Graal ? Le Chevalier au Dragon est le fruit d'une prodigieuse découverte historique réalisée par Emanuele Arioli. Après une incroyable quête menée pendant une décennie dans toute l'Europe, il a réussi à reconstituer un texte perdu depuis près de sept cents ans relatant la légende du roi Arthur. Tel un puzzle colossal, il a assemblé des dizaines de manuscrits, dévoilant ainsi, des siècles après sa création, le destin mystérieux d'un héros méconnu de la Table Ronde : le Chevalier au Dragon ! Cet univers épique et merveilleux prend maintenant vie grâce aux talents d'Emiliano Tanzillo qui l'a illustré avec éclat.

Autor scenariusza podobno przez ostatnie 10 lat szukał w Europie różnych zapisków dotyczących Legendy o Królu Arturze i z tego co widzę udało mu się odkryć jakieś nowe fakty.

Jesienią ma być wyjść nawet dokument o jego odkryciach:
https://www.zed.fr/en/catalog/the-knight-of-the-dragon

Cytuj
2010, Paris. A young medievalist discovers a fragment of an unknown tale in an ancient manuscript of Merlin’s Prophecies. The story of a knight from King Arthur’s court named Segurant the Brown, condemned by Morgan le Fay to pursue an imaginary dragon.
 
The researcher, Emanuele Arioli, has a nose for tracking down manuscripts, and sets off on the trail of the Knight of the Dragon. For ten years, he haunts the most beautiful libraries in Europe and the world, and combs the legendary settings of the Arthurian legend, seeking fragments in burnt and damaged manuscripts until he manages to piece the whole story back together.
 
A gripping investigation to revisit and complete the most famous tale of Medieval Times: the Knights of the Round Table.

A komiks graficznie będzie wyglądał tak:






Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2124 dnia: Nd, 30 Lipiec 2023, 23:45:12 »
Myślałem, że okładka jest szkaradna, ale środek z łatwością ją przebił ;)

Offline eferce

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2125 dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 00:03:42 »
No jesli gosciu robi jakis mega research zeby zrobic krok milowy w retellingu legendy arturianskiej - to takie rysunki robia tej idei sporą krzywde.

Offline Pinto

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2126 dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 15:26:26 »
Znowu disnejowate potworki.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2127 dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 15:31:02 »
@Pinto
Przy disneyowskich postaciach to nawet nie stało. To jakieś połączenie emo, mangi i tony cukru.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2128 dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 15:38:20 »
A ja uważam tę stylówę za interesującą. Przede wszystkim jest charakterystyczna, a bardzo to cenię. Nie przypominam sobie czegoś, co by wyglądało bardzo podobnie do tego. Oczywiście, poszczególne elementy tak, ale nie ich połączenie.

Offline Martin Eden

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2129 dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 15:52:53 »
Ten koń na takiej łodzi przy rozkołysanym morzu... Widzę to.