Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552253 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2010 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 16:56:52 »
Na takiej łopatologii jak na powyższych kadrach?
W pozycjach filozoficznych czy publicystycznych - tak (chociaż też nie do końca, one miały skłonić do myślenia, a nie do bezkrytycznego przyjęcia narzuconej wizji), ale nie było tak dosłownego wywodu ideologicznego wylewającego się z opowieści czy rozrywki.

Offline turucorp

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2011 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 17:05:15 »
ale nie było tak dosłownego wywodu ideologicznego wylewającego się z opowieści czy rozrywki.
Weź nawet nie żartuj w ten sposób.  ::)
Komiksy od zawsze waliły taką czy śmaką ideologią, więc nie ściemniaj, tylko normalnie napisz, że nie pasuje ci lewactwo.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2012 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 17:12:12 »
No nie, tak to nie zajeżdżało nawet z "Pilota śmiglowca". Nawet major Wołczyk w 07 nie urządzał takich pogadanek. Ba, nawet pozwalał Borewiczowi na krytyczne uwagi antysystemowe.

Offline turucorp

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2013 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 17:28:11 »
Meh, spoko, Supek był tak cnotliwy, że nie zamoczył przed ślubem, komiksiki z polskojęzycznych gadzinówek możesz sobie poczytać w opracowaniu Ruska, a radzieckie "subtelności" typu opróżnianie ukrytych magazynów zbożowych kułaków, to popis animowanego perpetuum mobile.
Rzeczywiście, teraz to sama łopatologia i propaganda, nie to co kiedyś. XD

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2014 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 17:43:37 »
Naprawdę nie widzisz różnicy? Co innego historia która przemyca pewne treści, wizje świata czy morały. A co innego łopatologia rodem z "Krótkiego kursu historii WKP(b)" czy "Młota na czarownice". Chociaż te pozycje czytane dzisiaj nabierają przynajmniej aspektu rozrywkowego.

Offline turucorp

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2015 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 18:06:18 »
Naprawdę nie widzisz różnicy?
Widzę jedynie, że dramatyzujesz, jednocześnie stronniczo uogólniając.
Jestem ciekaw, czy gdybym np. ja zaczął eksplorować podobne tematy, po swojemu, to czy byś tutaj bronił tych moich niedomówień i metafor, czy byś po prostu olał, bo nie pasowałby ci do tezy?

Offline Brvk

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2016 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 18:56:04 »
Ciekawostka jest taka, że amerykańskie wydanie na okładce nie ma karabinu (wydanie Little, Brown Book Group).

Spoiler: PokażUkryj
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Maj 2023, 18:58:59 wysłana przez Brvk »

Offline Toranga

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2017 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 19:02:04 »
Ciekawostka jest taka, że amerykańskie wydanie na okładce nie ma karabinu (wydanie Little, Brown Book Group).

Spoiler: PokażUkryj


Bo lewica w Stanach aktywnie walczy z powszechnym prawem do posiadania broni, więc by im się kłóciła narracja z taką okładką.

Choć przecież i tak wiemy, że oni broni użyliby tylko w słusznej sprawie i przeciwko właściwym osobom.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2018 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 19:19:22 »
Ta, bo w Ameryce nie ma żdanego problemu z bronią... Używa się jej jedynie dla obrony.

Offline Zwirek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2019 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 20:52:59 »
Przestańcie, przecież to jest komiks dla kobiet, ewentualnie feministów.
Proszę, komentarze wskazują na wysoką nadreprezentacje kobiet
https://www.goodreads.com/book/show/23151576-kunskapens-frukt

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2020 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 21:12:03 »
Przestańcie, przecież to jest komiks dla kobiet, ewentualnie feministów.
Proszę, komentarze wskazują na wysoką nadreprezentacje kobiet
https://www.goodreads.com/book/show/23151576-kunskapens-frukt

Być może też dla kogoś, kto chce po prostu dowiedzieć co ktoś myśli, bez rozróżniania czy to kobieta czy mężczyzna.

Offline Brvk

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2021 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 21:16:46 »
Ja ani jednym, ani drugim nie jestem, a komiks chciałem przeczytać. I nadal chcę, ale forma graficzna trochę mnie zniechęciła do wydawania pieniędzy.

IHS wygląda trochę ciekawiej. Walczy o zakup, ale timofy mają u mnie ostatnio pod górkę. Zawsze coś innego wygra wyścig do mojego portfela.


Offline rzodkiew

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2022 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 22:38:59 »
Nie za bardzo wiem, co ma krytyka komiksu do pokazywania kobiecie, że jej miejsce jest w kuchni. Nie wiem, czy wszystko w tym komiksie jest łopatalogiczne i jak na skali łopatologii prezentuje się porównanie tego komiksu z innymi. Ale patrząc na te przykładowe plansze, to obojętnie czy w dymki byśmy wsadzili historię majora Łupaszki, opis zjawisk krasowych występujących na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej czy biografię Martina Luther Kinga, dla mnie cały czas będzie to zapowiedź fatalnego komiksu. Strona graficzna z tych plansz w niczemu nie służy, jest tylko pretekstem do kolejnych ścian tekstu i właściwie nie wiadomo po w ogóle tu się znalazła. Dlatego być może to coś jako artykuł, książka popularno-naukowa sprawdziło by się nieźle, ale jako komiks jest tak samo ciekawe jak gazetka z Lidla albo foto story z Bravo, gdzie Magda zerwała z Pawłem, ale na końcu mu wybaczyła, bo on znalazł jej czapke na ulicy i ją odniósł  i zatańczyli razem na dyskotece szkolnej do "Nothing else Matters".

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2023 dnia: Pn, 08 Maj 2023, 22:49:27 »
Trzecia majowa premiera to IHS, czyli cegła na 350 stron, w dużym formacie (210x295) i nawet przyzwoitej cenie (169 zł).
Cytuj
Trzecia nowość majowa to świetny komiks Holendra, który jest także reżyserem, Guido van Driela:
IHS. In Hollandia Suburbia
Scenariusz i rysunki: Guido van Driel
Tłumaczenie: Olga Niziołek
Cena: 169 zł
ISBN: 978-83-67440-30-1
Format: 210x295
Oprawa: twarda
Liczba stron: 348
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 401
Wydanie: I
Data wydania: 18 maja 2023
Członkowie garażowej kapeli In Hollandia Suburbia wracają do domu z próby, gdy z nieba nadlatuje metalowy dysk i ucina ramię klawiszowcowi. Chwilę wcześniej basista Jonas van der Geest widzi kilka UFO. Rok później Jonas umiera pod wiśnią japońską niedaleko własnego domu, a sprawę zaczyna badać inspektor Harry Kleijn śledzący zgłoszenia o UFO. Tymczasem świat mieszkańców dzielnicy coraz mocniej chwieje się w posadach. Za ich drobnymi podłościami i tajemnicami kryje się wielkie, zagadkowe zagrożenie.
Dyptyk opowiada o nowym narkotyku podbijającym holenderskie przedmieścia, morzu plastikowych śmieci i niewyjaśnionych sprawach, które kłębią się tuż pod powierzchnią.
Wydawca dziękuje the Dutch Foundation for Literature za wsparcie.







Reszta przykładowych stron:
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/pfbid02S3yAeWtwXexLvpk88RUWqk2QiGBEgg2XWh3io2s5bCoQap4wskoRfGhZahh8yqpsl
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Maj 2023, 22:54:37 wysłana przez Konrad »

Offline Itachi

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #2024 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 18:02:06 »
Cytuj
Polski, bardzo ciekawy i dojrzały debiut to 4. majowa pozycja:
Trzy siostry
Scenariusz i rysunki: Anna Poszepczyńska
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-67440-31-8
Format: 160x230
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 132
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 402
Wydanie: I
Data wydania: 18 maja 2023
W małym miasteczku mieszkają trzy siostry. Najmłodsza z nich - Dominika - jest ciężko chora. Nie mówi, nie chodzi i wymaga pomocy w każdym aspekcie życia. Olża i Lena ciężko pracują, łącząc pracę z całodobową opieką na Domi. Pewnego dnia pojawia się możliwość  przenosin do ośrodka rehabilitacji. Jednak siostry mają odmienne odczucia wobec wizji przeprowadzki...
Przejmujący debiut!