Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552421 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1980 dnia: Cz, 13 Kwiecień 2023, 17:51:28 »
Cytuj
Wracamy z nowym tytułem autora Giant:
Bootblack
Scenariusz i rysunki: Mikaël
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-67440-28-8
Format: 210x280
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 397
Wydanie: I
Data wydania: 24 kwietnia 2023
New York City, lata 1936-1945.
Czyż wyzwolenie się ze swojej egzystencji i wspięcie się na
szczyty miasta nie jest koniec końców nieosiągalnym marzeniem dla kogoś, kto jest tylko zwykłym pucybutem? Albo, jak to mówią w wielkim mieście, „Bootblackiem”.
Edycja zbiorcza dwóch tomów.








ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1981 dnia: Pt, 14 Kwiecień 2023, 17:41:14 »
Cytuj
W kwietniu również absolutnie fenomenalny tytuł:
Nadstaw ucha, śliczna Márcio
Scenariusz i rysunki: Marcello Quintanilha
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Cena: 89 zł
ISBN: 978-83-67440-01-1
Format: 210x270
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 398
Wydanie: I
Data wydania: 24 kwietnia 2023
Samotna matka, urodzona i wychowana w lokalnej społeczności w stanie Rio pielęgniarka Márcia, toczy prawdziwą domową bitwę, o to by zdyscyplinować swoją córkę, niesubordynowaną Jaqueline. Mimo pomocy jej partnera Aluísio, ojczyma dziewczyny, wszystko wydaje się nadaremne: Jaqueline nie akceptuje niczego, co uniemożliwia jej chodzenie i robienie tego, na co tylko ma ochotę, bez tłumaczenia się komukolwiek.
Jednak kiedy młoda kobieta zostaje po uszy wplątana w zorganizowaną przestępczość, Marcia będzie gotowa na wszystko, aby wydobyć ją z tej trudnej sytuacji. Niezależnie od tego, czy Jaqueline tego chce, czy nie.
Quintanilha zrobił to ponownie: Nadstaw ucha, śliczna Márcio to ekscytujący, zaskakujący i ze wszech miar brazylijski thriller rodzinny.
Komiks w 2022 roku zdobył Fauve D’Or, główną nagrodę festiwalu w Angoulême.
W 2023 roku zdobył kolejne nagrody: Literacką Nagrodę Jabuti w kategorii komiks w Brazylii i Nagrodę dla najlepszego komiksu zagranicznego na festiwalu Comic Barcelona.








Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1982 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 08:24:29 »
Co powiecie o komiksie Andy? W zestawieniu komiksów roku na forum nikt na niego nie zagłosował, a teraz dostał nominację do komiksu roku na Komiksowej Warszawie.  Z tego, co czytałem to jest to zestawienie roznych styli wykonane przez jednego rysownika. Przypomina mi to Charliego Chan Chock Chye'a, który jest moim ulubionym komiksem. Wymaga to wyjątkowych umiejętności. A tutaj za każdym razem ma to swoje uzasadnienie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1983 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 08:29:59 »
Co powiecie o komiksie Andy? W zestawieniu komiksów roku na forum nikt na niego nie zagłosował, a teraz dostał nominację do komiksu roku na Komiksowej Warszawie.  Z tego, co czytałem to jest to zestawienie roznych styli wykonane przez jednego rysownika. Przypomina mi to Charliego Chan Chock Chye'a, który jest moim ulubionym komiksem. Wymaga to wyjątkowych umiejętności. A tutaj za każdym razem ma to swoje uzasadnienie.

Ja zagłosowałem na niego w tym zestawieniu forumowym. Ze względu na formę ciężko to traktować jak "sztywną" biografię, bo jest sporo formalnych szaleństw i chaosu. Z drugiej strony jest tam dużo zawartości, która nie posuwa historii do przodu, tylko jest właśnie, powiedzmy, biograficzna. Dla mnie wymagający tytuł, ale dający dużo satysfakcji po przeczytaniu i momentami ocierający się o geniusz. Ale tylko momentami. Jeśli dla kogoś komiks "ma być przecież tylko dobrą zabawą" i "ma się go dobrze czytać" (a takich opinii czytałem tu wiele), to na pewno nie jest dla niego.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1984 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 10:00:03 »
Andy to brąz czasów w jakich żył i tworzył Warhol. Poznajemy najważniejsze dla jego twórczości i życia postacie. Oczywiście forma nie pozwala na pełne opowiedzenie życia artysty. Postarzać od tej strony należy traktować ten komiks jako przyczynek do biografii.

Ale właśnie forma, a raczej jej zmiany, zabawa konwencją komiksu, są swego rodzaju hołdem dla Andego. Typex wykonał ogrom pracy zmieniając style tak, aby odpowiadały aktualnemu stylowi czy nastrojowi jaki w danym czasie tworzył bohater komiksu.

Ja bardzo polecam, bo to sprawnie opowiedziana historia, podana w nietuzinkowej formie. Tak właśnie powinno się robić komiksowe biografie.

Offline moai

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1985 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 10:27:46 »
Co powiecie o komiksie Andy? W zestawieniu komiksów roku na forum nikt na niego nie zagłosował, a teraz dostał nominację do komiksu roku na Komiksowej Warszawie.  Z tego, co czytałem to jest to zestawienie roznych styli wykonane przez jednego rysownika. Przypomina mi to Charliego Chan Chock Chye'a, który jest moim ulubionym komiksem. Wymaga to wyjątkowych umiejętności. A tutaj za każdym razem ma to swoje uzasadnienie.
To strasznie nudny komiks jest (przynajmniej w moim odbiorze), a operowanie rożnymi stylami w porównaniu do dzieła Sonnego Liew'a wypada blado.
Napaliłem się strasznie na ten komiks, ale zaraz jak tylko go nabyłem i zacząłem czytać, od razu się go pozbyłem.

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1986 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 10:36:57 »
Ja zagłosowałem na niego w tym zestawieniu forumowym.

Zniknąłeś gdzieś w podsumowaniu głosowania. Nie ma tam wpisanego żadnego głosu na Andy'ego ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1987 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 10:58:45 »
Zniknąłeś gdzieś w podsumowaniu głosowania. Nie ma tam wpisanego żadnego głosu na Andy'ego ;)

Właśnie sprawdziłem, jest na 137 miejscu, 2 osoby głosowały, czyli poza mną ktoś jeszcze :)

Offline Simon

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1988 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 11:43:38 »
Właśnie sprawdziłem, jest na 137 miejscu, 2 osoby głosowały, czyli poza mną ktoś jeszcze :)
Ja!

Sięgnąłem po Andy'ego ze względu na moją miłość do twórczości Warhola i nie zawiodłem się. Typex znakomicie streścił życiorys postaci, a rysunki też zrobiły swoje.
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Jaszczu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1989 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 14:30:40 »
To strasznie nudny komiks jest (przynajmniej w moim odbiorze), a operowanie rożnymi stylami w porównaniu do dzieła Sonnego Liew'a wypada blado.
Napaliłem się strasznie na ten komiks, ale zaraz jak tylko go nabyłem i zacząłem czytać, od razu się go pozbyłem.

Nudny to jest pojęcie względne. Jest to na pewno komiks, który należy sobie dawkować. Choćby ze względu na postać głównego bohatera, który jest dosyć irytujący :) Ale i Charlie Chan Chock może być dla wielu nudną lekturą pomimo tego ciekawego żonglowania stylistykami.

Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1990 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 15:06:47 »
Ziomal tworzył ten komiks 5 lat. Szanuję go za pracę i sfinalizowanie tak wielkiego projektu.

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1991 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 18:54:00 »
Ale i Charlie Chan Chock może być dla wielu nudną lekturą pomimo tego ciekawego żonglowania stylistykami.

A nie powinien, bo Chan Chok to nie tylko sprawne żonglowanie stylistykami. Autor w równie sprawny wykazał się pod kątem scenariusza, w którym niby opowiada o życiu fikcyjnego rysownika, a w rzeczywistości przedstawia nam historię Singapuru podawaną w ciekawie niełopatologicznym stylu.

Offline moai

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1992 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 21:01:37 »
Nudny to jest pojęcie względne. Jest to na pewno komiks, który należy sobie dawkować. Choćby ze względu na postać głównego bohatera, który jest dosyć irytujący :) Ale i Charlie Chan Chock może być dla wielu nudną lekturą pomimo tego ciekawego żonglowania stylistykami.
Jasne, że tak. Podkreśliłem, że w moim odbiorze ten komiks był nudny.
Początek był obiecujący, aż wszystko siadło i kolejne rozdziały strasznie męczyłem, aż w pewnym momencie olałem dalszą lekturę. Co innego Charlie, zmiany stylu rysowania i sposobu narracji były na tyle ciekawe, że nie ziewałem, a komiks uważam za bardo dobry.

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1993 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 17:19:46 »
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Maj 2023, 17:30:18 wysłana przez Konrad »

Offline GoNzO

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1994 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 17:56:04 »
Donżonik i podziękował.