Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552166 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pinto

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1890 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 16:27:22 »
Kupiłem na Allegro "GIANT-a' i zgodnie z oczekiwaniami komiks przyszedł niezafoliowany. Ponieważ miał wadę, zrobiłem zwrot i ponowny zakup, zaznaczając, żeby chociaż owinęli go w folię. I drugi egzemplarz przyszedł zafoliowany - czyżby sprzedawca używał foliownicę?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1891 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 16:36:48 »
Też kupuję, myślałem żeby nie kupować w ramach konsumenckiego bojkotu, ale po pierwsze nie sądzę żeby to coś dało na tak małą skalę, po drugie no za dobre rzeczy wydaje żebym odpuścił.

Offline PabloWu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1892 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 17:16:36 »
Ja z tego wydawnictwa na chwilę obecną kupuję tylko Donżon i "Hip-hop Genealogię"   i to też z zabawą w zwroty , nawet jeżeli coś mi wpadnie w oko to nie chce mi się bawić w odsyłanie i odpuszczam . Brak foliowania komiksów uważam za absurd, w ramach takiego eko-podejścia można pójść krok dalej i wogóle przestać wydawać przecież na te historyjki obrazkowe  drzewa trzeba ścinać  ;). A tak na poważnie to Jego prawo wydawać jak mu się podoba i jeżeli faktycznie na codzień jest taki ekologiczny to szanuję podejście i może planety nie uratuje ale żyje w zgodzie z własnym sumieniem a jeżeli na przykład obserwuje z dumą jak mu przychodzą palety z komiksami popijając wodę z plastikowej butelki to cóż, wtedy byłoby coś nie teges ;)   

I szybki freestyle na koniec:
"Niech wydawcy biznes się kręci,
Z moim minimalnym wkładem,
Gdyż mimo szczerych chęci,
Przy odsyłaniu  bubli odpadłem. "
:P
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Luty 2023, 17:19:27 wysłana przez PabloWu »

Offline raurer

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1893 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 17:32:12 »
Tak szczerze to nie rozumiem tego narzekania na brak folii. Większość zagranicznych dużych wydawców nie foliuje swoich komiksów i nigdzie nie widziałem krytyki z tego powodu. Mówię tu o takich wydawnictwach jak Image, Fantagraphics, Drawn&Quarterly, éditions Cornélius, L'Association, Coconino Press, Atrabile i w sumie mógłbym tak dalej wymieniać. Sam też nie znalazłem żadnych wad na komiksach timofa wynikających z braku folii, a kupuję ich dużo. Co najwyżej dostałem obite egzemplarze przez złe zabezpieczenie paczki.

Offline PabloWu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1894 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 17:52:57 »
Może być tak że kraje w których działają wymienione przez Ciebie wydawnictwa są dużo bardziej cywilizowane i  w praktycznie każdym mieście możesz sobie pójść, przejrzeć i  kupić w księgarni , u Nas niestety 99 procent to wysyłka stąd dyskusja o foliowaniu.. I ja nie narzekam tylko wyraziłem swoją  opinię na ten temat.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1895 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 17:58:38 »
Folia nie uchroni przed żadnym poważnym uszkodzeniem. Uchroni przed pierdołami typu mniejsze rysy, przetarcia czy zabrudzenia. I to są rzeczy, które mi nie przeszkadzają w moich komiksach, traktuję je jak przedmioty użytkowe, nie jak relikwie. Przecieram przy wsuwaniu i wysuwaniu z półki, czasem czymś przybrudzę itd., itp. Przeszkadza mi to, że kupując towar nowy dostaję towar, który niczym się nie różni od używanego.

Offline PabloWu

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1896 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 18:10:33 »
Raz dostaję mniejsze rysy  i mi to nie przeszkadza a drugim razem większe i muszę się bawić w odsyłanie, to jest właśnie ta loteria w której nie chce mi się brać udziału to po pierwsze a po drugie to nie są tanie rzeczy i mam prawo wymagać jakości produktu na który wydaję swoje ciężko zarobione pieniądze a po trzecie, w sumie najmniej istotne, ale lubię rozpakowywać komiksy z folii i czuć ten zapach farby drukarskiej . 

Online wilk

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1897 dnia: So, 18 Luty 2023, 20:36:26 »
Czy ktoś z Was miał już okazję przeczytać Vise tranzytową i chciałby podzielić się wrażeniami ? :)
Wrażenia ogólnie pozytywne, aczkolwiek to nie jest poziom Dziadka Leona. To jest autobiograficzna opowieść nie tyle o podróży do Turcji tytułową Visą ale ogólnie o podróżach autora przez całe jego dotychczasowe życie - przynajmniej od dzieciństwa do lat 90. ubiegłego wieku. Jak to u de Crecy'ego jest oczywiście zabawnie ale tutaj wynika to głównie z autoironii i nieco neurotycznej osobowości autora. Jest też trochę o historii sztuki co poczytuję na plus. Kilka razy musiałem sięgać do wikipedii. :) Rysunkowo jest ok, świetne kolory. Ogólnie polecam.

Offline bfg

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1898 dnia: So, 18 Luty 2023, 22:23:56 »
Kupiłem na Allegro "GIANT-a' i zgodnie z oczekiwaniami komiks przyszedł niezafoliowany. Ponieważ miał wadę, zrobiłem zwrot i ponowny zakup, zaznaczając, żeby chociaż owinęli go w folię. I drugi egzemplarz przyszedł zafoliowany - czyżby sprzedawca używał foliownicę?

Giant wyjątkowo dotarł do mnie zafoliowany, to był zakup na ameo ok. pół roku temu. Nie wiem czemu był zafoliowany, ale to dobrze :-)

Offline wojtast

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1899 dnia: Pn, 20 Luty 2023, 00:35:16 »
Giant wyjątkowo dotarł do mnie zafoliowany, to był zakup na ameo ok. pół roku temu. Nie wiem czemu był zafoliowany, ale to dobrze :-)

Wydaje mi się, że Ameo własnoręcznie foliuje niektóre komiksy.
Kupowałem od nich swego czasu sporo komiksów Timofa zafoliowanych (a Timof ich nie foliował), a także od niektórych innych wydawców, gdzie tamte pozycje również nie były fabrycznie foliowane.
Czy to oznacza, że komiksy od nich są w lepszym stanie? Ciężko powiedzieć. Z reguły wypadali lepiej na tle innych dyskontów jak tantis czy TK, ale od nich również zdarzało mi się sporo reklamować jak u nich zamawiałem.
Poprawianie Timofa i chociażby własne foliowanie przez sklep jest jak dla mnie bardzo na plus.
Z drugiej strony, foliowanie przez sklep może oznaczać, że równie dobrze można by pewnie trafić na komiks ze zwrotu, gdzie ktoś ze sklepu postanowi poddać dany egzemplarz recyklingowi sprzedażowemu. No i komiksy i tak są narażone na uszkodzenia, porysowania itd na wcześniejszych liniach nim do nich dojdą (drukarnia -> Timof -> Ameo)

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1900 dnia: Pn, 20 Luty 2023, 11:04:05 »
Z drugiej strony, foliowanie przez sklep może oznaczać, że równie dobrze można by pewnie trafić na komiks ze zwrotu, gdzie ktoś ze sklepu postanowi poddać dany egzemplarz recyklingowi sprzedażowemu.
Nieśmiało podejrzewam, że takie sytuacje nieraz już mają miejsce w różnych sklepach. Chociaż w gruncie rzeczy (jeśli stan takiego komiksu nie odbiega od nowego), to nie jest to chyba jakiś wielki problem.

Offline srogin

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1901 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 10:21:59 »
Warto zwrócić uwagę.
Premiera na Złotych Kurczakach

Cytuj
Hootin Pooy to protest komiks przeciwko agresji Rosji na Ukrainę w wykonaniu jednego scenarzysty i szesnastu rysowników.
 
Cały przychód (minus VAT) z publikacji jest przeznaczony na wsparcie Ukrainy.



Komiks dostępny już na Gildii - https://www.gildia.pl/komiksy/553049-hootin-pooy
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Luty 2023, 10:28:11 wysłana przez srogin »

Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1902 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 14:40:40 »
Tytuł zacny ;). Jest tam ciągłość fabularna, czy to zbiór szortów?

Offline srogin

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1903 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 14:43:30 »
Tytuł zacny ;). Jest tam ciągłość fabularna, czy to zbiór szortów?

To jedna historia.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1904 dnia: Cz, 02 Marzec 2023, 10:11:30 »
Cytuj
Rozpoczynamy prezentację komiksów, które będą miały premierę w marcu, od tytułu, który ogarnia nam Rafa Janko:
Mięcho 2
Scenariusz i rysunki: Rafał Jankowski
Cena:  20 zł
ISBN: 978-83-67440-23-3
Format: 170X260
Oprawa: miękka
Liczba stron: 52
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Wydanie: I
Data wydania: 1 marca 2023
Po wydarzeniach z zeszytu #1 życie Karola obraca się o 180 stopni... tak jakby. Dalej mieszka z babcią, dalej boi się wszystkiego i dalej unika otwartych konfrontacji. W sumie to jego życie nie zmienia się aż tak radykalnie. Może poza postępującą paranoją w postaci zamaskowanej istoty, która nie daje spokoju bohaterowi. Jakie będą konsekwencje jego decyzji? Czy w końcu zdecyduje się zrobić krok w stronę przybrania alter ego?
Mięcho #2 to bezpośrednia kontynuacja zeszytu pierwszego, rozwijająca wątki i zadająca kolejne pytania. To seria komiksów na pograniczu super-hero, dramatu i horroru rozgrywającego się na ulicach warszawskiego Powiśla.









Cytuj
Prezentowana dziś premiera (jak i kolejne) będzie dostępna pod koniec miesiąca:
Jasło
Scenariusz i rysunki: Wojciech Glanowski
Cena: 42 zł
ISBN: 978-83-67440-26-4
Format: 210x280
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 395
Wydanie: I
Data wydania: 28 marca 2023
Rzadko zadajemy sobie pytanie o naturę przemocy i pociąg ludzi do zagłady innych. To pytanie obrazowo przedstawia nam Wojciech Glanowski w komiksie Jasło.
Kanwą dla niniejszego komiksu jest doszczętne unicestwienie miasta – wydarzenie bezprecedensowe w historii II Wojny Światowej na ziemiach polskich.
W drugiej połowie 1944 roku okupacyjne niemieckie władze Jasła podjęły decyzję o wcieleniu w życie, w obrębie miasta i okolic, wojennej taktyki spalonej ziemi (niem. Verbrannte Erde).
We wrześniu tegoż roku, w ciągu zaledwie trzech dni, wysiedlono pod przymusem wszystkich mieszkańców i rozpoczęto masową grabież dóbr prywatnych i komunalnych. Na podstawie niemieckiej dokumentacji obliczono, że ze stacji Jasło w kierunku Niemiec wyjechały 1002 wagony z łupami wojennymi. Po splądrowaniu miasta przystąpiono do metodycznej, kilkumiesięcznej akcji palenia, a następnie wysadzania w powietrze wszystkich budynków. W konsekwencji z około 1500 przedwojennych budynków zagładę przetrwało zaledwie 36 domów.