Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552102 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1680 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 23:17:46 »
Donżon. Wydanie zbiorcze 4
Data wydania: 28 listopada 2022

Timof dba o kibiców-komiksiarzy. Będzie czym poprawić humor po końcu przygody naszych na Mundialu ;)

Szkoda, że nie ma w tym tomie nic od Blaina i genialnego w "trójce" Blanqueta, ale z drugiej strony dobrze, że nie ma nic od Nine'a ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Listopad 2022, 23:22:34 wysłana przez Leyek »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1681 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 18:10:53 »
Cytuj
Druga nowość listopada:
Surwiło
Scenariusz i rysunki: Olga Ławrientjewa
Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska
Cena:  79 zł
ISBN: 978-83-66347-96-0
Format: 168X240
Oprawa: twarda
Liczba stron: 312
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli i młodzież
Komiks nr 386
Wydanie: I
Data wydania: 28 listopada 2022
W biograficznej powieści graficznej „Surwiło” Olga Ławrientjewa opowiada historię życia swojej babci Walentiny Wikientijewny  Surwiło, która przeżyła lata represji stalinowskich oraz blokadę Leningradu. Wydarzenia tamtych lat pozostawiły niezatarty ślad w duszy Walentiny - żyje ona w ciągłym strachu, że jej bliscy mogą nie wrócić do domu... Przeniknięta czułością i niepokojem, historia jednej leningradzkiej kobiety staje się odbiciem losów milionów ludzi. 
Olga Ławrientjewa - graficzka i dizajnerka, członek Petersburskiego Związku Artystów. Jej komiksy ukazywały się w Rosji, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Węgrzech, Włoszech i oczywiście w Polsce.








ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1682 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 18:10:11 »
Cytuj
I ostatnia nowość listopada:
Scenariusz i rysunki: Adam Fyda
Twórca adaptowanego dzieła: Arthur Machen
Cena: 79 zł
ISBN: 978-83-67440-07-3
Format: 210x290
Oprawa: miękka
Liczba stron: 168
Druk/barwność: czarno-biały, elementy koloru
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Komiks nr 387
Wydanie: I
Data wydania: 28 listopada 2022
„Wielki Bóg Pan” to kolejna komiksowa adaptacja klasycznej opowieści grozy, autorstwa Adama Fydy. Napisana przez Arthura Machena i opublikowana w 1894 r. powieść stała się inspiracją dla wielu twórców. „To jeden z najlepszych horrorów jaki kiedykolwiek został napisany” - tak o niej powiedział Stephen King.
Pod koniec XIX wieku londyńską socjetą wstrząsa seria zagadkowych samobójstw. Wydarzeniami tymi interesuje się również trójka przyjaciół, a gdy jeden z nich zostaje znaleziony martwy, zostają oni wciągnięci w wir coraz to bardziej przerażających wydarzeń. Prowadzone przez nich śledztwo prowadzi do domu tajemniczej pani Beaumont…








Offline 79ers

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1683 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 18:52:35 »
Więc nie tylko Donżon 4 do kupienia w grudniu  :D Piękna okładka  :-*

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1684 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 17:40:41 »
Donżon powoli nadjeżdża z Hiszpanii
Cytuj
Jesteśmy już w drodze do Wrocławia na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Od jutra zapraszamy na stoisko 14. Będziemy mieli na 100% "Surwiło" i "Wielkiego Boga Pana" (już jest we Wrocławiu, do hurtowni poszedł dziś z drukarni).
Na zdjęciu niderlandzka wersja "Stolpa" oraz egzemplarz sygnalny "Donżona 4", który dotarł do nas na początku minionego tygodnia i wygląda zacnie. Niestety nakład dopiero wyrusza z hiszpańskiej drukarni, bo przez ponad tydzień drukarnia z firmą transportową przepychały się o to kiedy i jaką ilość towaru odebrać w pierwszej partii. Na 30% połowa nakładu dotrze do nas w piątek - jeśli tak, to będziemy mieli ten tytuł we Wrocławiu w weekend, na 100% będzie to jednak w poniedziałek - i wtedy od razu puszczamy to do Gildii i hurtowni. Reszta nakładu dotrze do nas koło 10 grudnia - do tego czasu nie powinno zabraknąć komiksu.
Konkretne informacje o dodruku Donżona 1 i 2 już w przyszłym tygodniu. Negocjujemy już z drukarniami.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1685 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 18:14:06 »
Słabiutko. Właśnie to widziałem na FB. A właśnie zacząłem robić zamówienie na gildii, tak żeby jutro-pojutrze paczka z Donżonem wyszła i na weekend żeby był do czytania :/

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1686 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 19:10:59 »
Dalsza obsuwa Donżona 4 i info o dodrukach tomów 1 i 2
Cytuj
Można już zamawiać dodruki Donżona 1 i 2! Okładki normalne, bez obwolut. Ceny promocyjne 150 (okładkowa: 200) i 185 zł (okładkowa dwójki: 250 zł). Mniej nie udało nam się niestety uwalczyć.  Powinny wyjść z drukarni w okolicach końca roku.
Donżon 4 wciąż w swojej tułaczce do Polski. Dlatego nie określamy już czy będzie dziś czy jutro. Firma transportowa twierdzi tak: piątek, lub poniedziałek, a może przyszły wtorek, wszystko zależy od tego kiedy będzie TIR mogący zabrać towar do następnego huba w drodze do Polski. Trzymajcie więc kciuki by było to jak najszybciej, a my trzymamy rękę na pulsie i będziemy informować o tym na bieżąco.
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/pfbid0CSqi2Q8Drk54rFMv99J4iagVBUjc57n2KKonu7A3Dzst3VUgEN2FT2qshXGErDuWl
https://sklep.timof.pl/

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1687 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 19:34:56 »
Pierwsze wydania chyba były odpowiednio za pierwszy i drugi tom 140 i 169 okładkowej. Do tego było płótno, tłoczenie i obwoluta. To pokazuje skalę obecnej drożyzny w Polsce. Do tego standardowy rabat był 30%, teraz 25%.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Grudzień 2022, 19:44:50 wysłana przez Midar »

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1688 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 19:55:00 »
Żeby ta tułaczka Donżona 4 nie zakończyła się poobijaniem części nakładu.

Ciekawe jaki wpływ na te ceny dodruków pierwszych tomów ma fakt, że są to nakłady zapewne mniejsze niż pierwotne. Szkoda, że takie ceny, bo poważnie bym rozważył wymianę wydań obwolutowych na normalnookładkowe.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1689 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:01:03 »
Żeby ta tułaczka Donżona 4 nie zakończyła się poobijaniem części nakładu.

I bez tułaczki się skończy nie tyle poobijaniem, co porysowaniem, od kiedy nie foliują. Ja z żalem bardzo ograniczyłem Timofa, kiedyś kupowałem prawie wszystko od nich, teraz stosunkowo mało. Od kiedy z powodu cen muszę mocniej selekcjonować, brak zabezpieczenia staje się dla mnie trochę bardziej znaczącym argumentem. Ostatnio dokupiłem Wyjątkowe chwile... Gipiego i oczywiście rysa na okładce. Na szczęście kolorystyka okładki sprawia, że jest mało widoczna, więc nawet nie wymieniałem, bo cholera wie na co bym trafił po wymianie. Ale strasznie mnie to wkurza.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1690 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:14:41 »
Pierwsze wydania chyba były odpowiednio za pierwszy i drugi tom 140 i 169 okładkowej. Do tego było płótno, tłoczenie i obwoluta. To pokazuje skalę obecnej drożyzny w Polsce. Do tego standardowy rabat był 30%, teraz 25%.
To też pokazuje jak koprodukcja potrafi obniżyć koszty:
- 189zł za 356 stron za nadchodzący Donżon 4 z obwolutą i płócienną, tłoczoną okładką, z hiszpańskiej drukarni, w koprodukcji
- 200zł za 316 stron za dodruk Donżon 1 bez obwoluty w zwykłej twardej oprawie, z polskiej drukarni, bez koprodukcji
- 250zł za 404 strony za dodruk Donżon 2 bez obwoluty, w zwykłej twardej oprawie, z polskiej drukarni, bez koprodukcji

A te 25% to standard w sklepie Timofa. Na 99% w Gildii będzie 30%, a w dyskontach w okolicach 40%, bo to normalny dodruk, który trafi do wszystkich sklepów

Offline wojtast

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1691 dnia: Śr, 07 Grudzień 2022, 00:24:11 »
Trochę liczę, że ten polski dodruk Donżona 1 i 2 z tymi kompromisami i różnicami w druku to taki trochę "tymczasowy dodruk", niezbyt duży, który wyprzeda się tuż przed okazją na międzynarodowy dodruk.
I jak kiedyś w przyszłości (np 2024) nadarzy się okazja na dodruk w koprodukcji na jednolitym standardzie to Timof się zapisze wtedy na solidną partię.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1692 dnia: Śr, 07 Grudzień 2022, 00:27:24 »
Bardzo fajnie, że będą te dodruki. To już trzecie wydanie jedynki.
Od teraz żadnych wymówek, wszystkie 4 tomy są dostępne w sprzedaży. :)

Offline raz0req

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1693 dnia: Śr, 07 Grudzień 2022, 08:00:22 »
Bardzo fajnie, że będą te dodruki. To już trzecie wydanie jedynki.
Od teraz żadnych wymówek, wszystkie 4 tomy są dostępne w sprzedaży. :)

Strasznie fajnie.... nie dość że 1 i 3 mają obwolutę, a 2, którą (może) kupię z dodruków jej nie ma (świetnie będzie się to prezentowało na półce z pozostałymi tomami >:() to jeszcze za tego potworka mam zapłacić 185 zł  :o
Normalnie jesus christ ja pierdole. Sam już nie wiem co teraz mam zrobić, moja wyobraźnia nie przewidziała takiego scenariusza.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1694 dnia: Śr, 07 Grudzień 2022, 08:08:46 »
Od początku niepotrzebnie robili z tymi obwolutami, teraz to już ciężko coś rozsądnego tu wymyślić.