Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552205 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1650 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 17:40:56 »
Timof jeszcze w tym miesiącu oprócz Bestii (która już dzisiaj, czyli tydzień przed premierą trafiła fizycznie do hurtowni) wyda coś takiego:
Kuch luftowy - niskonakładowa kolekcja zinów/komiksów - Marianna Serocka
99 zł - 232 strony - twarda oprawa
https://www.gildia.pl/komiksy/540918-kuch-luftowy



Cytuj
„Kuch Luftowy” Marianny Serockiej to zbiór opowieści nawiązujący do dawnych opowiastek ludowych; napisany pięknym, stylizowanym językiem. Jak i w podaniach ludowych, tak i tutaj bohaterowie sportretowani przez autorkę zmagają się z nieprzychylnościami losu, swoimi słabościami, przesądami, ale też z zazdrością i niezrozumieniem ze strony otoczenia. Piękno przyobleka się z czasem w brzydotę, miłość graniczy z iluzją, czas upływa nieubłaganie dla ciała i duszy, a historie, zmierzające najczęściej ku niewesołym zakończeniom, wydają się zaskakująco swojskie. Wszystkie te opowiastki płynnie się ze sobą przeplatają i łączą w większą opowieść o ludycznym uniwersum. Serocka nadaje jednak każdej z nich unikatowy charakter poprzez oniryczne ilustracje, w których tworzy surrealistyczną przestrzeń do wywoływania emocji: poprzez miękkie lub ostre kształty, intensywne kolory, wykorzystanie czerni czy też niespodziewane połączenia motywów (roślinnych, zwierzęcych, ludowych, związanych z ludzkim ciałem, żywiołami itp.). Jednocześnie bazuje na prostocie wyrazu; to historie dla każdego. Jest to sztuka bardziej wymagająca niż większość ilustrowanych opowieści, ale dająca dużo satysfakcji: jesteśmy bowiem tacy, jak w opowiadaniach Serockiej – poszukujemy szczęścia, spełnienia, próbujemy uciekać przed starością, częstokroć nie rozumiemy motywacji innych, dopisując im fałszywe historie.
- Kasia Kamieniarz, Słowobraz
 
Spis opowieści: Lotek, Muchomorzyca, Munia, Pętok, PGR, Pujek, Stary, Śmierciowa.
Liczba stron: 232 (8 zeszytów od 20 do 48 str.)
Druk/barwność: kolorowy (7 kolorowych, 1 czarno-biały)
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/pfbid0Lq8JgJJPqQyE5GMi2SQHGNfqgNWowUMg5udL3DykTHgRMEMUoJbqLRDB5nQ8CmZZl

Tutaj była kiedyś zbiórka na to:
https://wspieram.to/kuchluftowy





« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Październik 2022, 18:29:16 wysłana przez Konrad »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1651 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 18:36:36 »
To jeszcze kilka plansz:






Offline Rodrigues

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1652 dnia: Śr, 19 Październik 2022, 21:00:43 »
Wszystko ładnie, pięknie, ale ten samochód mnie nie przekonuje  :( :o ??? :-\

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1653 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 13:16:26 »
Tak z ciekawości. Jest tu ktoś kto może powiedzieć "właśnie na to w tym roku czekałem"?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1654 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 13:26:31 »
Szczerze wątpię, natomiast jakakolwiek działalność biznesowa to nie tylko odpowiadanie na oczekiwania klientów, ale również kreowanie popytu. Więc nie czekałem, ale jest duża szansa, że to kupię, bo podoba mi się stylistyka i ufam gustowi Timofa.

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1655 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 15:23:45 »
Zaciekawiło mnie to. Poczekam do Targów Książki w Kato i przejrzę przed ewentualnym kupnem.

Offline NuoLab

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1656 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 15:36:19 »
- Mamo, kup mi Codex Seraphinianus
- Mamy Codex Seraphinianus w domu

Codex Seraphinianus w domu:


Offline neo789

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1657 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 18:06:18 »
Jak dla mnie to jest już poza granicą oddzielającą komiks od sztuki nowoczesnej. Z góry uprzedzę ewentualne pytania - nie jestem w stanie podać precyzyjnej granicy między nimi ;)

Offline NuoLab

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1658 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 19:47:08 »
Ale tam w opisie nie ma słowa o tym, że to komiks. To ilustrowany zbiór opowieści.

Offline neo789

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1659 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 21:09:25 »
a nie chodzi przypadkiem o opowieści... rysunkowe inaczej zwane komiksem?  :)

Offline NuoLab

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1660 dnia: Cz, 20 Październik 2022, 21:47:40 »
a nie chodzi przypadkiem o opowieści... rysunkowe inaczej zwane komiksem?  :)

No nie:

"„Kuch Luftowy” Marianny Serockiej to zbiór opowieści nawiązujący do dawnych opowiastek ludowych; napisany pięknym, stylizowanym językiem. (...)  Serocka nadaje jednak każdej z nich unikatowy charakter poprzez oniryczne ilustracje (...)Jest to sztuka bardziej wymagająca niż większość ilustrowanych opowieści, ale dająca dużo satysfakcji: jesteśmy bowiem tacy, jak w opowiadaniach Serockiej"

Offline hansior

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1661 dnia: Pt, 04 Listopad 2022, 20:05:13 »
Na Katowickich Targach Książki Timof mówił, że w grudniu ruszy przedsprzedaż reedycji jedynki i dwójki Donżona. Niestety bez obwoluty, bo to było za drogie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1662 dnia: Pt, 04 Listopad 2022, 20:11:31 »
Na Katowickich Targach Książki Timof mówił, że w grudniu ruszy przedsprzedaż reedycji jedynki i dwójki Donżona. Niestety bez obwoluty, bo to było za drogie.

A tam niestety, ja bym wolał bez obwoluty, nie cierpię tego badziewia.

Offline Murazor

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1663 dnia: Pt, 04 Listopad 2022, 20:29:36 »
Na Katowickich Targach Książki Timof mówił, że w grudniu ruszy przedsprzedaż reedycji jedynki i dwójki Donżona. Niestety bez obwoluty, bo to było za drogie.
Wiesz może, czy bez obwoluty tzn. taka czarna okładka jak jest pod spodem, czy będzie po prostu kolorowa?

I co z dalszymi tomami, z czy bez?

Offline wojtast

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1664 dnia: Pt, 04 Listopad 2022, 20:31:09 »
Też nie lubię obwolut. Szkoda, że będzie trochę razić brak konsekwencji na półce, ale co tam. Ciekawe, że to ma jakiś istotniejszy wpływ na cenę. Wydawałoby się, że to jakieś mizerne oszczędności.

EDIT:
Podbijam @UP pytania