Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552292 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1635 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 08:47:20 »
Też uważam, że to komiks genialny. Wyszło już u nas 18 albumów, a tytuł nic nie stracił ze swojej świeżości. Jest to jeden z najlepszych komiksów na mojej półce.
Argumentów za tym tytułem padło na forum mnóstwo, polecam szczególnie posty Bendera.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1636 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 09:54:35 »
Moje może niekoniecznie. Ja zazwyczaj piszę, że coś jest fajne, ale już niespecjalnie potrafię argumentować dlaczego ;)

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1637 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 11:13:20 »
Moje zdanie o serii "Donżon" można określić jako ulokowane gdzieś "pośrodku". Pierwszy tom i trzeci przypadły mi do gustu, drugi trochę mniej. Głównie poprzez umieszczenie samych antypatycznych postaci, a z takimi nie sposób się w ogóle identyfikować, a zatem wciągać w ich losy i historię. "Donżon", by szybko przybliżyć świat tej serii, można określić jako sesję rpg z minimalnie zakreślonymi zasadami. Zabawa konwencją, kreatywne wykorzystanie utartych motywów światów fantasy, widać, że wszyscy uczestnicy projektu "Donżon" mieli przy tworzeniu tej serii ubaw. Nie nazwałbym jednak tej serii wybitną. Poziom jest, siłą rzeczy, nierówny, z uwagi na fakt, że wielu twórców brało udział w jej tworzeniu. Dodatkowo, nie dla każdego ponieważ warto jednak znać i lubić konwencję fantasy, motywy, by docenić żonglerkę konwencją i interpretację motywów.
Fajne, naprawdę dobre ale czy coś więcej? To już kwestia indywidualnych upodobań i oczekiwań.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Megatron

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1638 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 11:57:48 »
tylko dobra rozrywka i prosta humorystyczna seria na wysokim poziomie

Humorystyczna? Seria upokorzeń robi tam z dobrodusznego chłopaka szefa mafii.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1639 dnia: Pn, 17 Październik 2022, 12:03:15 »
Humorystyczna? Seria upokorzeń robi tam z dobrodusznego chłopaka szefa mafii.

No i? Dzień świra jest jednocześnie najbardziej dołującym i najśmieszniejszym filmem, jak widziałem. Jedno drugiego nie wyklucza. Doprecyzowując - uważasz, że Donżon nie jest komiksem humorystycznym w ogóle?
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Październik 2022, 12:05:50 wysłana przez ukaszm84 »

Offline wojtast

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1640 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 00:48:20 »
Myślę, że nie da się obiektywnie stwierdzić czy jakiekolwiek medium opierające się głównie na humorze jest wybitne czy przereklamowane albo która pozycja jest "obiektywnie śmieszniejsza". Co prawda to samo można powiedzieć o dowolnej kategorii, ale jednak humor jest chyba najbardziej specyficzny i każdy ma bardzo indywidualne podejście do tego co go śmieszy.

Do mnie np nie trafia humor z 95% kabaretów, tymczasem jestem pewnie w znacznej mniejszości a statystyczny polak ma z tego ubaw po pachy (jak publiczność, którą pokazują)
W moim wewnętrznym odczuciu kabarety są "przereklamowane" i nie rozumiem hype'u, ale czy to ja mam rację, czy może to ja nie mam gustu skoro większości się podoba?

Podobnie z komiksami. Doceniam humor Asteriksa, wstawki albo gry łacińsko-językowe, których nie zrozumie przeciętne dziecko, ale jako całokształt bardziej przemawia do mnie Donżon i odnajduję w nim więcej referencji do kanonu, który wyśmiewa.

W sumie, to chyba warto po prostu pamiętać, że to wszystko jest w porządku, że każdy z nas inaczej postrzega dane komedie, dowcipy itd bo dzięki temu każdy z nas znajdzie coś dla siebie.
Jeden lubi obleśne dowcipy z Kosmatej Pułapki, drugi uzna to za "chore" i że trzeba leczyć takich ludzi.
Jeden uzna angielski humor z Jasia Fasoli za genialną abstrakcyjną parodię życia, drugi uzna za miły odmóżdżacz do relaksu po ciężkim dniu lub w chorobie, a trzeci uzna to za idiotyczne gówno i obrazę jego inteligencji.
Myślę, że najważniejsze to nigdy nie wpaść gdzieś nawet wewnętrznie w umyśle w pułapkę myślenia "jestem lepszy; nie podoba mi się to gówno". Moi rodzice lubią kabarety i dobrze. Niech mają na zdrowię i nie uważam żeby moje poczucie humoru było bardziej wysublimowane niż ich. Po prostu jest inaczej wyrobione, innymi czynnikami i bodźcami.

Offline bibliotekarz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1641 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 08:42:39 »
Ktoś je frytki z zamrażalnika i mówi, że są lepsze niż te z ziemniaków. Chyba różnimy się w opinii jakie ma to znaczenie dla jakości frytek.
Batman returns
his books to the library

Online parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1642 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 08:47:10 »
Oczywiście. Z zamrażalnika są lepsze.

Offline Szekak

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1643 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 09:19:36 »
Nigdy nie jadlem frytek z zamrazalnika, ale brzmi strasznie. Wole frytki z ziemniakow, moga byc mrozone.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1644 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 09:27:21 »
Subiektywizm rozumiem i szanuję, ale do pewnego stopnia jednak. Wszystkiego tak relatywizować moim zdaniem nie można, bo zaraz zaczniemy stawiać na równi muzykę klasyczną i disco polo. Są pewne elementy obiektywne dotyczące wartości dzieła.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1645 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 18:06:36 »
Super są te rysunki, będzie kupowane
https://www.bedetheque.com/serie-70835-BD-Bete-Frank-Pe-Zidrou.html
Cytuj
Marsupilami po polsku! Już zaraz do nabycia:
Bestia 1
Scenariusz: Zidrou
Rysunki: Frank Pé
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 110 zł
ISBN: 978-83-67440-10--3
Format: 240x280
Oprawa: twarda
Liczba stron: 156
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 385
Wydanie: I
Data wydania: 27 października 2022
Ten gatunek istniał na długo zanim nazwano go Marsupilami. Prawdziwe wyzwanie dla zoologów: zwierzę obdarzone niezwykle długim ogonem, posiadające również niesamowitą siłę, żywą inteligencję, dar empatii i… nieposkromiony apetyt!
Oto autentyczna opowieść o zwierzęciu, zagubionym w deszczowej Belgii roku 1955. Schwytany w sercu Palombii przez Indian Czahuta i sprzedany handlarzom egzotycznych zwierząt, marsupilami trafia do portu w Antwerpii. Udaje mu się uciec, dociera na przedmieścia Brukseli gdzie zostaje przygarnięty przez Françoisa, młodego chłopca - wielbiciela zwierząt, którego codzienne życie nie jest łatwe. To początek ekscytującej przygody… czasem mrocznej, ale zawsze pełnej nadziei i pięknej przyjaźni.
Autorzy oddają wielki hołd bajecznemu zwierzęciu stworzonemu przez Franquina w serii „Sprycjan i Fantazjusz”, jednocześnie potępiając złe traktowanie i handel egzotycznymi zwierzętami.
Album ten zdobył nagrodę Alberta Uderzo za najlepsze rysunki w 2021 roku.













« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Październik 2022, 18:11:04 wysłana przez Konrad »

Offline burberry

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1646 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 19:26:31 »
Wygląda bardzo fajnie i zainteresowałem się tym tytułem, ale cena... bestialska  ::)

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1647 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 19:54:00 »
Bez przesady, Timof ma rabaty na poziomie lekko ponad 40% więc wyjdzie ok. 65 zł. Za to dostałbyś 2 frankofony w HC od Taurusa po 48 stron.
A rysunki świetne. Okładka mnie nie przekonywała (już ją ktoś wcześniej wrzucał), ale teraz biorę jak tylko wyjdzie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1648 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 19:56:14 »
Bez przesady, Timof ma rabaty na poziomie lekko ponad 40% więc wyjdzie ok. 65 zł.

Jeśli się kupuje w dyskontach ;) Oczywiście to tylko moja decyzja, że ja tam nie kupuję. Mam nieodparte wrażenie, że nie są to sklepy, które by nasz rynek umacniały. I też nie jest to jedyny powód u mnie, wolę wydać więcej np. na Gildii i mieć potem mniejsze prawdopodobieństwo szarpania się z reklamacjami (acz nie zerowe).

Online parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1649 dnia: Wt, 18 Październik 2022, 20:08:55 »
"Trzeba przyznać, że mając kontener 377, kici i koteczce nie zabrakło świeżego mięska"?
To już poszło do druku?