Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552300 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1575 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 11:49:00 »
@ukasz widać, że po prostu komiks ci nie podpasował. gdyby był przehypeowany to by się nie wyprzedał, dodruk zresztą też. gdyby treść się ludziom nie podobała to by zalegał na allegro. timof powiedział, że donżon to sprzedażowy superhit.

patrząc na konkurencję - ralph azham, świat troy czy nawet drugi cykl ptaka czasu, to donżon te serie wyprzedza o kilka długości.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1576 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 11:51:23 »
@ukasz widać, że po prostu komiks ci nie podpasował. gdyby był przehypeowany to by się nie wyprzedał, dodruk zresztą też. gdyby treść się ludziom nie podobała to by zalegał na allegro. timof powiedział, że donżon to sprzedażowy superhit.

patrząc na konkurencję - ralph azham, świat troy czy nawet drugi cykl ptaka czasu, to donżon te serie wyprzedza o kilka długości.

Podpasował, ale właśnie tylko podpasował, bez uważania za arcydzieło ;) Po prostu nie spodziewałem się, że osiągnie aż taki sukces u nas bo nie widziałem ku niemu przesłanek, ale skoro osiągnął to bardzo dobrze

Offline wojtast

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1577 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 12:26:34 »
patrząc na konkurencję - ralph azham, świat troy czy nawet drugi cykl ptaka czasu, to donżon te serie wyprzedza o kilka długości.

Ja nie postrzegam Ralph Azham jako konkurencję Donżona, no bo to ten sam autor. Dla mnie Ralph Azham jest dosłownie minimalnie może słabszy niż Donżon i obie serie uwielbiam. Ubolewam trochę, że RA poznałem tak późno i nie udało mi się dorwać 1. i 3. zeszytu. Przy tak słabym (niezrozumiale dla mnie) zainteresowaniu w porównaniu do Donżona pewnie nie ma co liczyć na ich dodruk od Timofa, więc kupiłem sobie niedawno wydany angielski integral zeszytów 1-3 (niestety w pomniejszonym formacie).

Pełna zgoda natomiast, ze Świat Troy (który mam i w miarę lubię) jest po prostu zwykłą średniawką i nie ma nawet najmniejszego podjazdu do Donżona.
 
Nie mam 2. tomu Donżona i również nie mogę zdzierżyć, że go nie kupiłem i ile trzeba czekać na dodruk...Wkurza mnie niemiłosiernie to czekanie, ale co by nie myśleć jak wreszcie wyjdzie to go kupię bez zastanowienia.
Trochę słaba sytuacja z punktu wydawniczego. Przy tak rozwleczonym braku dostępności pierwszych tomów największego hitu sprzedażowego wydawnictwa Timof chyba sporo traci.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1578 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 12:36:41 »
Stracił by jeszcze więcej nie drukując w kooperacji i windując cenę okładkową.
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Wrzesień 2022, 13:19:20 wysłana przez misiokles »

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1579 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 12:54:24 »
ralph azham wychodził w latach 2014-15 z tego co pamietam, rynek był troche inny. nie było aż takiego boomu. szkoda, że nie wydali go tak jak donżona.

odnośnie dodruków to już był, wątpię żeby się opacało robić kolejny dodruk pierwszego tomu.

Offline wojtast

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1580 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 12:58:18 »
Najlepsze jest to, że kiedy wreszcie pojawi się dodruk 1 i 2 Donżona, to część osób jak bibliotekarz do tego czasu może i odpuści/zapomni/zrazi się, ale część pewnie kupi całość i niedługo po tym pewnie zejdzie to co zostanie z 3. tomu.  :)
A dodruk? W kooperacji za 'X' lat.
I tak w kółko seria będzie mieć szarpaną dostępność  :D
No chyba, że znowu zrobią dodruk co starczy na 2-3 miesiące i wszystko będzie jednolicie wyprzedane/niedostępne.

Offline bibliotekarz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1581 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 13:06:25 »
Doskonale rozumiem - nie mogli wiedzieć, że inauguracyjny tom Donżona okaże się czarnym koniem wydawnictwa. Ok. Ale że nie potrafili właściwie oszacować nakładu dodruku? I to jeszcze nie doszacowali go mając świadomość, że szansa na dodruk w kooperacji to okienko, które pojawia się wyjątkowo?

Jak oni zamierzają dalej ciągnąć ten "sukces sprzedażowy"? W przyszłym roku na rynku będzie dostępny tylko tom 4 i dodruk 2? A potem tylko 6 i dodruk 3?
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1582 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 13:21:24 »
A czemu nie? Skoro schodzą im całe nakłady, znaczy że wychodzą na plus. Oczywiście, mogliby wyjść bardziej na plus, mogliby też przestrzelić nakład, no ale nie każdy jest zachłanny życiowo.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1583 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 13:24:44 »
Powtórzę jeszcze raz. Pewnie z szósty już. Donżona nie trzeba czytać w kolejności i nawet nie w całości. Czekanie na komplety, akurat w tym przypadku, to kompletne nieporozumienie.

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1584 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 13:47:36 »
Odnośnie Donżona to zgodzę się z @ukaszm84, czytało mi się dobrze (a rzadko mi się zdarza żeby taka kreska mnie przytrzymała dłużej niż 5 min) ale żadnego olśnienia nie dostałem. Stąd też uważam że jest przehypowany, jest naprawdę w swojej klasie dobry ale czy aż tak wybitny jak często ludzie piszą? Jednak mnie osobiście gdzieś czegoś zabrakło. Oczywiście mówię o subiektywnych odczuciach bez rozbierania na części składowe i nie zmienia to faktu że czekam na kolejny tom  ;)

Offline bibliotekarz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1585 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 14:31:02 »
A czemu nie? Skoro schodzą im całe nakłady, znaczy że wychodzą na plus. Oczywiście, mogliby wyjść bardziej na plus, mogliby też przestrzelić nakład, no ale nie każdy jest zachłanny życiowo.
Co ma do tego zachłanność?

Ja już mam na to wywalone i dalej to już będzie problem dla fanów Donżona, nie dla mnie. Przy takim podejściu wydawcy Wasz Donżon skończy się gdzieś na 5 tomie. Pomimo dobrej sprzedaży - w tym cały dowcip. Po prostu nikt nowy nie będzie chciał wchodzić w serię od 4 tomu. I żadne zaklinania, że nie trzeba czytać po kolei tu nie pomogą.
Batman returns
his books to the library

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1586 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 14:49:52 »
Nawet jak sie skończy na 5 tomie (w co nie wierzę) To 6. tom to praktycznie dodatki.  Świat się nie zawali.

Poza tym... skoro nakłąd nie bedzie wiekszy... to po co im nowi, żeby go wyprzedać? ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Wrzesień 2022, 14:52:26 wysłana przez Bender »

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1587 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 14:57:12 »
Nawet jak sie skończy na 5 tomie (w co nie wierzę) To 6. tom to praktycznie dodatki

Eeee chyba nie, wydaje mi się że materiału jest sporo więcej niż na 6 zbiorczych.

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1588 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 14:59:51 »
a gdzie jakieś przesłanki ze donzona nie wydadzą do końca? trend jest przeciwny.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1589 dnia: Pt, 09 Wrzesień 2022, 15:00:54 »
Jeśli wszystko dobrze pójdzie to Donżon tom 4 będzie miał premierę w listopadzie!

Tak jak już było wcześniej pisane dodruki poprzednich tomów będą, gdy u koproducentów też wyprzedadzą się nakłady. Może w 2023, może w 2024, ale raczej jest pewne, że to się stanie, bo ta seria jest wielkim hitem.

Timof niedawno gdzieś wspominał, że gdyby chciał teraz samemu je dodrukować to ceny byłyby w okolicach:
1 tom - 229zł (I wydanie w koprodukcji miało na okładce 140zł)
2 tom - 299zł (I wydanie w koprodukcji miało na okładce 169zł)

Eeee chyba nie, wydaje mi się że materiału jest sporo więcej niż na 6 zbiorczych.
Gdy Timof zapowiadał w 2019 roku 6 tomów Donżona, to autorzy dopiero wracali do tego świata i nie było wiadome ile tego jeszcze powstanie. Teraz wiemy, że materiału jest już na 7 tom i w kolejnych latach pewnie nawet na 8
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Wrzesień 2022, 15:07:13 wysłana przez Konrad »