Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552169 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1350 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 20:05:43 »
Odesłać do reklamacji nie mogę, gdyż koszt przesyłki przekracza wartość nowego (mieszkam za granicą).

Pisz do nich. Nie znam regulaminu, ale normalnie przy reklamacji to oni muszą pokryć koszty odesłania. Ew. jak się im nie opłaci to to może wyślą Ci kolejny egzemplarz. To co pokazałeś to jest masakra. Ale zdarza się, bo na pakowaniu pewnie też jest rotacja, a gość co nie zarabia tam kokosów, ma gdzieś czy jakaś książeczka z obrazkami jest poobijana czy nie.

Offline donT

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1351 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 20:46:12 »
Od kiedy kupuje w Gildii, zdarzylo mi sie jeden raz, ze dostalem jakis komiks mocno obity. Bylo to pierwsze wydanie zbiorcze Rorka od Sideci (tom 2). Tez zyje za granica, ale postanowilem zareklamowac. Niczego nie musialem odsylac. Poproszono mnie aby otrzymany komiks zniszczyc (np. oderwac w calosci okladke), zrobic zdjecia i podeslac mejlem. I tyle wystarczylo. Kilka dni pozniej pojawil sie kurier z nowiutkim egzemplarzem w idealnym stanie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Castiglione

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1352 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 21:31:39 »
licz się ze słowami kolego. bzdury to być może pisze twoja stara, nie wnikam, ale ja sobie wypraszam.
Hahaha ;D

Offline Edgar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1353 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 21:32:06 »
Cholera. To proces reklamacyjny dla ludzi o mocnych nerwach. Pewnie z tydzień bym się zbierał do rozszarpania komiksu na strzępy.

Offline Randal63

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1354 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 23:16:30 »
Dostałem ostatnio uszkodzony ostatni tom "Szósty rewolwer". Zamówiłem go na Polish Bookstore z dostawą kuriera FedEx. Paczka była niezabezpieczona i w środku wszysko sobie latało. Zareklamowałem i dostałem ofertę na 15 zł przy następnym zamówieniu. Ręce mi opadły.

Offline Randal63

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1355 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 00:36:43 »
Pisz do nich. Nie znam regulaminu, ale normalnie przy reklamacji to oni muszą pokryć koszty odesłania. Ew. jak się im nie opłaci to to może wyślą Ci kolejny egzemplarz. To co pokazałeś to jest masakra. Ale zdarza się, bo na pakowaniu pewnie też jest rotacja, a gość co nie zarabia tam kokosów, ma gdzieś czy jakaś książeczka z obrazkami jest poobijana czy nie.
Masz rację trzeba spóbować. Właśnie napisałem do Gildii, może odpiszą.

Online LukCook

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1356 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 00:44:32 »
licz się ze słowami kolego. bzdury to być może pisze twoja stara, nie wnikam, ale ja sobie wypraszam.

unikam gildii odkąd interesy przejął Prószyński, zaczęli oszczędzać na pakowaniu. Jeśli ma się zaufanego kuriera, to być może pół biedy. ostatnim razem gdy zdecydowałem się ponownie u nich zamówić, nie bardzo miałem sensowną alternatywę. odebrałem w paczkomacie, z którego wyciągnąłem wcześniej masę paczek w nienagannym stanie. paczka z gildii widać miała znów pecha: 2 dziury, walnięte 2 rogi. całą moc uderzeniową wziął na siebie największy i najcięższy (i niestety najdroższy!) tom: Rozbitkowie Czasu. wystarczyło owinąć drugi raz bąbelkami lub włożyć w normalny karton, a nie jakieś badziewie za 5 groszy. (oczywiście można wierzyć w teorię spiskową, że to nie gildia winna, tylko zamach lub coś ten deseń, ja jednak stawiam zwykle na najprostsze wyjaśnienia)

Na setki zamówionych paczek z gildii, nigdy nie dostałem uszkodzonych komiksów. Pakowanie i zabezpieczenia ścisła topka polskich sklepów.

Jeżeli dostałeś obity i dziurawy karton to wina kuriera a nie gildii. Mogłeś reklamować (co mam nadzieję zrobiłeś) a nie wylewać swoje żale tutaj.

Na przyszłość to uszkodzenia można zgłaszać bezpośrednio w paczkomacie i od razu odesłać paczkę.

Offline nori

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1357 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 07:47:06 »
Od paru lat mam 1-2 paczkę miesięcznie z Gildi. ANI RAZU nie było coś źle spakowane, zazwyczaj komiksy ułożone rodzajami/rozmiarami, owinięte folia bąbelkową, w kartonach, to dodatkowo spakowane do pudła. Nawet jak raz przyszła paczka z dziurą, kurier cos musiał odwalić, to zawartość była nienaruszona. I właśnie z powodu pakowania właśnie z nich korzystam.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline marcinp

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1358 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 09:51:09 »
Wczoraj przyszła paczka super pakowanie, ale co z tego kiedy obwaluta DONZON uszkodzona :(

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1359 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 10:18:06 »
Wczoraj przyszła paczka super pakowanie, ale co z tego kiedy obwaluta DONZON uszkodzona :(

No niestety, obwoluty w komiksach to zło, bo bardzo łatwo dochodzi do uszkodzeń, zaś Timof jest zaciekłym wrogiem folii :(

Offline Palyszkiewicz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1360 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 10:21:53 »
A orientujecie się czy Donżon będzie w szerszej dystrybucji? Poza Gildią narazie tylko dwa sklepy na ceneo i jeden na A.

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1361 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 10:28:20 »
A orientujecie się czy Donżon będzie w szerszej dystrybucji? Poza Gildią narazie tylko dwa sklepy na ceneo i jeden na A.

Wcześniej był, to i teraz też będzie. Odrobinka cierpliwości :)

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1362 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 12:55:59 »
ja nie wytrzymałem i kupiłem w ck. ten komiks nie jest foliowany.

Offline marcinp

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1363 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 13:51:49 »
no wlasnie, nie jest foliowany, boli jak obwaluta sie porwie a ja mam taką skazę, nie reklamuje ale szkoda wielka

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1364 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 13:56:28 »
To czemu nie reklamujesz?