Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552229 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1320 dnia: Śr, 06 Kwiecień 2022, 19:08:49 »
Jest wreszcie Donżon 3
Cytuj
Jedzie do nas i nie ogląda się za siebie, kwietniowa kolubryna!
Donżon 3
Scenariusz: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Rysunki:  Lewis Trondheim, Joann Sfar, Andreas, Stephane Blanquet
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 149 zł
ISBN: 978-83-66347-74-8
Format: 220x300
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 364
Wydanie: I
Data wydania: 12 kwietnia 2022
W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon — sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne  z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.
Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, która dla komiksu franko-belgijskiego jest pozycją przełomową. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwoli w najlepszy z możliwych sposobów odkryć  czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku. Trzeci tom zbiera pierwsze albumy z serii Donżon: Zmierzch oraz towarzyszące im dwie przygody z kolekcji Monstra.
Tym razem Trondheim i Sfar zaprosili do współpracy znakomitych twórców: Waltera, Andreasa i Stephane’a Blanqueta. Dzięki temu powstały kolejne świetne odcinki sagi.
https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/4804834766311383


Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1321 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 16:42:44 »
Pierwszy tom był całkiem przyjemny w lekturze, drugi zaś był dość męczący bo praktycznie jedna, długa opowieść. Wyjaśniająca początki donżonu ale mało humoru i praktycznie same antypatyczne postacie. Być może trzeci tom zbiorczy będzie ciekawszy, póki co jeszcze serii nie skreślam i czekam na Donżon 3.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Tom17

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1322 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 18:11:18 »
A dla mnie pierwszy tom średni mający tylko fajny humor  przez co za drugim razem jak czytalem ledwo przebrnąłem. Za to drugi tom jest o wiele lepszy poważniejszy, ciekawsi bohaterowie własnie m.in przez swoja antypatycznośc świat przedstawiony i lepsza kreska.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1323 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 06:37:30 »
Pierwszy bardzo dobry, drugi rewelacyjny.

Online Teli

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1324 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 09:58:51 »
No.. o ile pierwszy wywołał u mnie poprawę humoru, kilka refleksji i ogólnie czytało mi się go dobrze. To drugi rozjechał mnie po całości i wcale nie przeszkadzała mi tu wolniejsza akcja i apatyczność...ba żałowałem że to się tak szybko skończyło.
Rewelacyjna seria która sprawiła że przy każdej okazji stawiam Midarowi piwo bo gdyby nie jego gadanie pewnie w życiu bym nie kupił.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1325 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 11:59:38 »
Bo ja taki gadatliwy już jestem. Drugi tom był tak dobry, że aż się martwię, czy trzeci mnie nie rozczaruje.  Poza tym to będzie jeden z najchudszych tomików.

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1326 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 12:48:10 »
Rozczarować może trochę podziałem. Twilight w połowie ucięte choć całe by się zmieściło. Ale może mieli jakiś powód, już nie pamietam jak i czy to się Monstres przeplatało.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1327 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 11:16:06 »
Kumpel mi napisał, że Giant to klimat i poziom Składu głównego, więc tym bardziej czekam aż dojdzie paczka. :)
Lubię takie klimaty od czasu tego typu miast w Ojcu chrzestnym 2 w tych retrospekcjach z młodym Vito czyli De Niro i Dawno temu w Ameryce też z De Niro zresztą.

Timof ma wydać jeszcze to:
https://www.bedetheque.com/serie-65948-BD-Bootblack.html

Mam nadzieję, że jak wyjdzie drugi tom również to:
https://www.bedetheque.com/serie-77466-BD-Harlem-Mikael.html

Mikael ładnie ciśnie. Widzę, że co roku robi 1/2 dyptyku. Giant 17-18, Bootblack 19-20, a Harlem był 21. Czyli w tym roku Harlem 2.

Jeszcze z innym scenarzystą taki westernik:
https://www.bedetheque.com/serie-38854-BD-Promise.html

Mam nadzieję, że autor spełni moje oczekiwania, które są wygórowane od momentu jak Timof zapowiedział jego komiksy, zobaczyłem plansze i przeczytałem o czym będą.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1328 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 11:52:22 »
Szczęściarze z Poznania już dziś mogą się cieszyć nowym Donżonem.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1329 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 12:52:25 »
Świetna jest ta okładka Donżona 3.
Początkowo miałem brać 4/4 z tego pakietu Timofa, ale na razie skończyło się na 2/4. Udało się zamówić Donżona poniżej 9 dyszek i Gigant poniżej 6 na Czytam. Z Kosmatej pułapki zrezygnowałem jak zobaczyłem to (uwaga, nie dla dzieci):
Spoiler: PokażUkryj

Na początku bardzo chciałem kupić Kosmatą pułapkę, później w Krakowie przeglądałem i chciałem jeszcze bardziej, bo autor zaprezentował dużo fajnych stylów graficznych, ale widać trafiłem wtedy na jeszcze w miarę normalne akcje, bo przeglądałem pobieżnie. I zrezygnowałem dopiero jak znalazłem to coś. Stwierdziłem że nie biorę, bo "nie będzie żadnych udziwnień, my jesteśmy normalni". :D
Czekam na opinie dotyczące Madgermanes. Wygląda fajnie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1330 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 14:04:04 »
O, plansza zachęca żeby kupić :)

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1331 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 16:39:14 »
O, plansza zachęca żeby kupić :)

Offline Leyek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1332 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 23:26:43 »
Kurde, a miałem już dziś tą Pułapkę w koszyku na gildii, ale stwierdziłem, że wezmę taniej w czytam. A tu taka petarda jest ;)

Z Donżonem już nie ryzykowałem i wolałem wziąć drożej na gildii, ale z pewnością dobrego pakowania, bo nie chce mi się bawić w reklamacje. I na gildii na pewno będzie Donżon najszybciej :)

Offline tuco

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1333 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 23:37:11 »

Z Donżonem już nie ryzykowałem i wolałem wziąć drożej na gildii, ale z pewnością dobrego pakowania, bo nie chce mi się bawić w reklamacje. I na gildii na pewno będzie Donżon najszybciej :)
gildia i dobre pakowanie? oksymoron czy prowokacja?

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1334 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 00:04:39 »
gildia i dobre pakowanie? oksymoron czy prowokacja?

🤔 hmm, jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. a przesyłek trochę było