Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552457 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1305 dnia: Wt, 15 Marzec 2022, 13:17:41 »
Ciężko to widzę, gdyż Światy Aldebarana w oryginale wydaje inny wydawca niż Centaura a znając francuzów, ci nie będą chcieli się dostosowywać formatem do konkurencji.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1306 dnia: Wt, 15 Marzec 2022, 13:18:29 »
Świetny będzie ten pakiet marcowy. Jeśli jeszcze dojedzie Donżon, to chciałbym przeczytać 4/4.

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1307 dnia: Wt, 15 Marzec 2022, 13:50:56 »
Jestem świeżo po lekturze Clean Break. Rewelacyjna mieszanka sensacji, psychodeli i humoru. A pod tym wszystkim można doszukać się głębszych refleksji nad obecną kondycją społeczeństwa. A to wszystko czyta się szybko i płynne.

Nie chcę pisać nic o fabule, bo tego nie lubię. Chcę tylko polecić ten komiks.

Offline Mruk

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1308 dnia: Wt, 15 Marzec 2022, 15:02:22 »
Ciężko to widzę, gdyż Światy Aldebarana w oryginale wydaje inny wydawca niż Centaura a znając francuzów, ci nie będą chcieli się dostosowywać formatem do konkurencji.

Ale neo789 nie pisał o francuskim wydaniu, tylko o polskim, więc żaden francuski wydawca nie musi się dostosowywać formatem do nikogo.

A Polscy wydawcy zazwyczaj dostają sporo swobody i jeśli przedstawią sensowny pomysł, to rzadko kiedy dostają odmowę.

Według mnie nie ma żadnego powodu, aby wznowienie Centaurusa pasujące do innych polskich albumów tego autora zostało uznane za nie-sensowne. Więc zgaduję, że na 95% dostałoby zielone światło od wydawcy francuskiego. Oczywiście tylko wtedy, gdyby Timof chciał zrobić wydanie pasujące do wcześniejszych.

Offline asx76

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1309 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 10:20:22 »
Jeśli jeszcze dojedzie Donżon (..)

Nie zdąży.

Offline wiscoming

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1310 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 10:26:43 »
Wielka szkoda. Długo nam przyszło czekać za trzecim tomem.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1311 dnia: Pt, 25 Marzec 2022, 20:10:29 »
Cytuj
Na zdjęciu Dr Śledziu, trzymający w ręku sygnalny egzemplarz Donżona 3. Przejrzeliśmy, i wszystko z nim ok (z komiksem, ale ze Śledziem też 😉 ), więc za jakieś 2 tygodnie dotrze do Polski i trafi do księgarń.


Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1312 dnia: Śr, 30 Marzec 2022, 14:41:04 »
Chcialbym podpytac szanownych kolegow czy ktos juz jest po lekturze Gianta? Jesli chodzi o kreske, to jestem za. Jeszcze tylko chcialbym sie upewnic, czy dymki trzymaja poziom  ;)

Offline chch

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1313 dnia: So, 02 Kwiecień 2022, 23:29:16 »
Ktoś czytał już nowego Sacco od Timofa i moze się podzielić wrażeniami (szczególnie jeśli chodzi o jakość wydania)?

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1314 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 09:53:58 »
jakość wydania bez zarzutów, można powiedzieć ze standardowa. hc, offset - wyglada to dobrze. trochę surowy jest dobór czcionek w materiałach poza komiksem ale nie ma tego dużo. a sam komiks to przypowieść o koczownikach i ropie.

Offline chch

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1315 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 10:10:49 »
jakość wydania bez zarzutów, można powiedzieć ze standardowa. hc, offset - wyglada to dobrze. trochę surowy jest dobór czcionek w materiałach poza komiksem ale nie ma tego dużo. a sam komiks to przypowieść o koczownikach i ropie.
O fabule coś tam już czytałem, zeby wiedzieć co to za zwierz. Zakładam, ze będzie dobrze. Obawiałem się o klejenie, bo akurat czytam Palestynę z biblioteki i jest fatalnie - w wielu miejscach widać klej, strony się trzymają na samych brzegach itd.

Offline freshmaker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1316 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 10:32:52 »
tutaj jest to zrobione dobrze, nie przypominam sobie rozpadającego się komiku od timofa. nie wiem jak jest wydane w oryginale wiec ciężko mi się odnieść.

Offline kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1317 dnia: Nd, 03 Kwiecień 2022, 11:28:47 »
Info z FB: kwiecień z Donżonem i Memento mori.

Offline kickic

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1318 dnia: Pn, 04 Kwiecień 2022, 20:32:48 »
Ktoś czytał już nowego Sacco od Timofa i moze się podzielić wrażeniami (szczególnie jeśli chodzi o jakość wydania)?

Sacco komponuje plansze do krawędzi kartki i chyba wszystkie komiksy jego autorstwa łącznie z "Hołdem dla ziemi" w oryginale drukowane są bez marginesów. W wersji polskiej mamy marginesy i jeśli to świadoma decyzja Timofa, to ja jej kompletnie nie rozumiem.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1319 dnia: Wt, 05 Kwiecień 2022, 17:25:36 »
Cytuj
Prezentujemy okładkę 2. tomu Iskier. Już w maju.
Tymczasem informacje o dodruku Donżonów 1 i 2: będą wtedy gdy koprodukujący z nami też się zdecydują. W obecnej chwili oba tomy musiałyby kosztować ponad 200 zł (jeden z nich bliżej 300 zł) jakbyśmy mieli drukować je sami.


Iskry uważam za udany debiut. Chętnie kupię drugi tom.