Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552396 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #885 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 22:43:31 »
  Nic nie ucieka to ludzie coś tu dziwią. Nie ma w komiksie nic specjalnie trudnego, ponury to napewno ale sama fabuła jest prosta i logiczna. Jest dużo przypisów, bo tak to właśnie powinno w komiksie historycznym wyglądać, autor czy tam wydawca mają świadomość, że nie każdy czytelnik musi znać realia i historię, zresztą w tym przypadku zaznaczane są też miejsca gdzie scenarzysta nagiął fakty do teorii. Moore to erudyta, często się tym popisuje i wymaga pewnej erudycji od czytelnika jak przy prawie każdym swoim komiksie więc nie rozumiem skąd zdziwienie. Jak komuś za trudno to niech najpierw obejrzy film z Johnny Deppem, może się rozjaśni. A sam komiks rewelacja tak pod względem scenariusza jak i rysunków.

Offline Toranga

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #886 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 22:54:59 »
Właśnie zamówiłem, więc za parę dni sprawdzę, jak to jest z tą jakością wydania.
Oczywiście wolałbym twardą oprawę, ale już od dawna chcę przeczytać ten komiks, więc jak tylko pojawiła się zapowiedź trafił na listę "must have" niezależnie od formatu.

Offline perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #887 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 08:09:45 »
Czytanie przypisów pokazuje jaka praca została włożona w przygotowanie komiksu. Jest wskazane które wydarzenia czy dialogi miały miejsce, które mogły mieć miejsce, które wg różnych źródeł wyglądały w różny sposób itd. Plus informacje o mieście, historii, tamtych realiach.
Komiks broni się tak czy siak ale wiele ciekawych rzeczy jest na końcu.
Dla mnie to absolutny sztos. Pod każdym względem. Filmu nie widziałem i jakoś mi nie zależy.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline arczi_ancymon

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #888 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 08:32:35 »
Dokładnie, te przypisy to takie trochę prężenie muskułów przez Moore'a, bo sama kwestia dotycząca tożsamości Rozpruwacza jest oparta na popularnej wtedy, ale całkowicie z palca wyssanej teorii. Więc nazywanie tego komiksem historycznym to lekkie nadużycie, choć oprócz clue samej sprawy, to z drugiej strony dość wiarygodnie oddaje ówczesnej realia i wygląd Londynu (podobno).

No, ale to jeden z tych przypadków, gdzie autor nagina fakty dla celów artystycznych. Czasem mam dni, kiedy myślę, że to jest najlepszy komiks brytyjczyka. Ever.

Offline misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #889 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 08:39:25 »
To w końcu autor nagina fakty, czy przedstawia okres czasu, w których działano na nagiętych faktach?

Offline arczi_ancymon

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #890 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 11:20:23 »
Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno :p

No nagina fakty, bo układa sobie fabułę pod atrakcyjną tezę. Dla mnie to nie problem, nawet plus, bo Moore osiąga tu rezultaty, których nie uzyskałby "dokumentując" historię w oparciu o relacje świadków, raporty policyjne itd., a oddanie realiów (co widać po przypisach) jedynie dodaje wiarygodności tej, bądź co bądź, fikcji. Także tylko przestrzegam, bo to nie jest historia Kuby Rozpruwacza, tylko znowuż pewna, typowa dla Moore'a popkulturowa wariacja na temat tej historii.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Marzec 2021, 11:23:38 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Takesh

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #891 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 12:11:17 »
Jest to powieść graficzna pełna bardzo szczegółowych faktów, jednak ubrana w pewną tezę autora.

Jednakże jest bardzo dużo przypisów, które informują co i jak, w tym co jest poparte faktami i jakimi, kiedy i w jakim zakresie autorzy pozwolili sobie na fantazję itp.

Dodam jeszcze, że niektóre dzieła można czytać i oglądać wiele razy. Ciągle zachwycają, ciągle budzą emocje, odbiorca dostrzega nowe szczegóły, kolejne dno, czy też inaczej odbiera po zdobyciu jakiegoś bagażu zyciowego. Do tyczy to wielu dzieł we wszystkich dziedzinach sztuki. A From Hell idealnie się wpisuje w tą definicję. Moim skromnym zdaniem.

Kto nie zna, zachecam. Kto sie wacha, niech spróbuje. Niektórym z pewnością nie trafi w ich gust. Ale jest to uznane na świecie dzieło i czasem warto spróbować. Dać szansę. Spróbować samemu o co chodzi. Ale jeśli po opisach nie zachęciłaś/eś się, to zastanów się czy to Twoja bajka. Ja i tak polecam, żebyś spróbował/a.

Offline Kalander

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #892 dnia: Wt, 09 Marzec 2021, 18:06:19 »
Ja sam przeczytałem najpierw bez przypisów i od razu drugi raz z przypisami. Zajęło to dwa dni, ale przyjemność z lektury ogromną i do dzisiaj uważam, że to jeden z najlepszych komiksów, jakie kiedykolwiek powstały.

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #893 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 15:18:47 »
Na Gildii są już kolejne marcowe zapowiedzi:

Pewna historia Gipi - 31 marzec 2021
https://www.gildia.pl/komiksy/455308-pewna-historia







Popioły Alvaro Ortiz - autor wydanego już na naszym rynku Murderabilia - 23 marzec 2021
https://www.gildia.pl/komiksy/455306-popioly







Szósty rewolwer - Czas umarłych - spinoff Days of the Dead - 23 marzec 2021
https://www.gildia.pl/komiksy/455307-szosty-rewolwer-czas-umarlych






Offline Toranga

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #894 dnia: So, 13 Marzec 2021, 23:23:32 »
Pytanie do osób, które kupiły Prosto z piekła w nowym wydaniu:
Czy Wasze egzemplarze też mają takie pomarszczone grzbiety? To wynika z objętości i miękkiej oprawy czy mój jest wadliwy?
Wprawdzie i tak będę wymieniać, bo przyszedł zapakowanej tylko w cienki karton i się poobijał, ale chciałbym wiedzieć czego się powinienem spodziewać.




Online OokamiG

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #895 dnia: So, 13 Marzec 2021, 23:29:06 »
Mój minimalnie ma, ale poza tym przyszedł w dobrym stanie.

Offline kubisz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #896 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 00:01:48 »
Mój ma ledwie widoczne te zmarszczki. Nie sądzę, żeby się trafił egzemplarz całkowicie od nich wolny, ale te Twoje to już są porządne zmarchy :(

Nesumi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #897 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 06:30:27 »
Prawdopodobnie za duży nacisk na trójnożu dali i może jeszcze klej nie był całkiem stężały. No i noże za tępe dla książki o takiej objętości.

Offline kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #898 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 10:22:09 »
U mnie też ledwo widoczne - nawet nie zwróciłem na to uwagi przy kupnie.

Online Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #899 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 14:35:28 »
Okładki kwietniowych premier:

Andromeda- Zé Burnay
Zerknijcie sobie na plansze:
http://zeburnay.com/Andromeda-or-The-Long-Way-Home



Fado nocne historie - Rui Pimentel



Hip Hop Genealogia tom 4



Czary Zjary tom 3