Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552306 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Damballa

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #765 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 22:59:54 »
No nareszcie From Hell  i to w black&white.

Offline perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #766 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 08:24:47 »
Dla mnie obydwa komiksy są arcydziełami. Prosto z piekła cenię trochę bardziej. Ale nie wszystkim tak podchodzi. Essex ma chyba bardziej jednoznaczne opinie. No chyba, że ktoś stwierdzi że Lemire nie umie rysować.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #767 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 08:44:25 »
No chyba, że ktoś stwierdzi że Lemire nie umie rysować.
Essex to zupełnie inna para kaloszy niż List Dogs. Ten drugi wygląda jak jakieś bohomazy. Oczywiście można przyjąć, że to taka konwencja. Mnie się te rysunki nie podobają.

Offline Teli

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #768 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 08:50:51 »
Luty miesiącem najbardziej oczekiwanych reedycji. Timof pozamiatał. Dorzucić "Kingdom Come" od wielkiego E i mamy pakiet najbardziej oczekiwanych dodruków ostatniej dekady ;)
Znowu trzeba będzie nagiąć postanowienie noworoczne i naciągnąć budżet na komiksy bo przecież, nie daj Boże, to się sprzeda na pniu i tyle dobrego będzie.

Offline volker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #769 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 10:27:40 »
Cieszę się z "Prosto z Piekła", podoba mi się okładka, szkoda tylko że nie twarda.
Ten komiks to dzieło, a dzieła powinny być w twardej. Miękka trochę obniża rangę tego komiksu.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #770 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 10:55:18 »
A twarda robi z gniota dzieło?

Offline starcek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #771 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 11:13:57 »
@volker

Jeśli chcesz tę okładkę na twardo - kup wydanie Top Shelf z 2016 roku i sprawa załatwiona.  8)

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Teli

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #772 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 11:44:42 »
To jest odwieczny dylemat na twardo czy na miękko.
Osobiście jestem zwolennikiem pierwszego. Jednak obserwując moje półki rzygające już nadmiarem papieru zaczynam dostrzegać atuty miękkich wydań. A może to kwestia wieku? Sam już nie wiem... :D

Offline starcek

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #773 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 11:48:23 »
Mnie się ostatnio marzą integrale w miękkiej, ale nie takie jak Kurc wypuszcza - pomniejszone, tylko w standardowym formacie. Kompromis? A i owszem, czemu nie?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline volker

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #774 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 11:49:44 »
Mogliby kiedyś zrobić 2 wersję jakiegoś komiksu z twardą i miękką oprawą. Twarda pewnie byłaby droższa do miękkiej. Ciekawe jak zareagowałby rynek i która by się lepiej sprzedawała.

Offline keram2

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #775 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 11:56:16 »
Mogliby kiedyś zrobić 2 wersję jakiegoś komiksu z twardą i miękką oprawą. Twarda pewnie byłaby droższa do miękkiej. Ciekawe jak zareagowałby rynek i która by się lepiej sprzedawała.

Thorgal od lat jest wydawany w ten sposób, zdaje się, że Biocosmosis też było w twardej i miękkiej jednocześnie.
Czy coś jeszcze? W tym momencie nie pamiętam.

Offline tuco

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #776 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 12:00:22 »
Mnie się ostatnio marzą integrale w miękkiej, ale nie takie jak Kurc wypuszcza - pomniejszone, tylko w standardowym formacie. Kompromis? A i owszem, czemu nie?
a co Kurc pomniejsza?..... bo nie kojarzę....

Offline Arne

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #777 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 12:04:19 »
Largo Wincha

Offline Teli

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #778 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 12:09:52 »
Na naszym rynku komiksowym taka akcja dzielenia na SC/HC ma wątpliwy sens jeśli komiks nie jest 100% pewniakiem sprzedażowym gdzie ludzie wykupią wszystko nawet kiedy skończy się mniej popularna oprawa.
Owszem za oceanem tak drukują zbiorcze, a i tak nie wszystkie. Jednak jakie tam mają nakłady? Tymczasem u nas nie jest tak różowo produkcja jest niższa niż na rynku książkowym gdzie często ma miejsce takie rozbijanie tytułów. A i technologia druku typowej książki  jest relatywnie tańsza.

Owszem Thorgal jest dobrym przykładem takiej polityki SH/HC... ale wydanie na miękko jest tylko na premierze. Dodruki lecą już na twardo, więc w tym przypadku łatwiej ocenić co się lepiej sprzedaje.

Ale z drugiej strony to trochę tak jak z limitkami... może kiedyś ktoś to ogarnie, ale jak dla minie rynek musiał by jeszcze urosnąć zanim zdecydowano by się na taki ruch.

Offline Koalar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #779 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 12:28:24 »
Raz na jakiś czas Timof mógłby ten komiks wznowić na twardo, jeśliby się dało. Też bym kupił, a na miękko dziękuję (już czytałem, po prostu chcę w wydaniu na twardo).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.