Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 343099 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1635 dnia: So, 09 Marzec 2024, 10:54:51 »
Ja winię Timofa on zapoczątkował ten gówno trend Januszenia na folii strojąc się w piórka ekozbawiciela.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1636 dnia: So, 09 Marzec 2024, 11:00:32 »
Wyprodukować taki komiks i nie dać folii, to jak kupić McZestaw powiększony z colą light i cieszyć dupę, że zjedliśmy mniej kalorii.

Offline Szekak

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1637 dnia: So, 09 Marzec 2024, 11:45:46 »
Ja winię Timofa on zapoczątkował ten gówno trend Januszenia na folii strojąc się w piórka ekozbawiciela.
Akurat timof to robi naprawde z przekonan, on jest mocno na to nastawiony. Co do reszty nie mam pojecia z czego to wynika.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Rapanui

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1638 dnia: So, 09 Marzec 2024, 12:47:22 »
Akurat timof to robi naprawde z przekonan, on jest mocno na to nastawiony. Co do reszty nie mam pojecia z czego to wynika.
Szkoda że równie mocno nie jest nastawiony by szanować klientów tylko woli sprzedać im, już na starcie, uszkodzone komiksy.

Online LukCook

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1639 dnia: So, 09 Marzec 2024, 12:53:52 »
Bardzo zły trend, obecnie Timof, Kurc i Taurus nie zabezpieczają komiksów. Jak Timof jest taki super eko to może, niech używa papieru do zabezpieczenia (jest nawet z odzysku).

Online Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1640 dnia: So, 09 Marzec 2024, 13:54:18 »
Jak nie będą wydawać komiksów to nie będą ich foliować 🥸

Online Zwirek

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1641 dnia: So, 09 Marzec 2024, 14:24:38 »
Proponuję wydawać w wersji elektronicznej i nie na własność, ale jako usługę w formie subskrypcji, a nie bawić się w jakieś półśrodki.

Offline starcek

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1642 dnia: So, 09 Marzec 2024, 15:38:42 »
Zły, zły Timof, bo nie można potem nie wystawić jako "nówka, nie śmigana, wciąż w folii". No po prostu dramat inwestorów z Trzeciego Świata.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline radioblackmetal

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1643 dnia: So, 09 Marzec 2024, 17:29:32 »
Zły, zły Timof, bo nie można potem nie wystawić jako "nówka, nie śmigana, wciąż w folii". No po prostu dramat inwestorów z Trzeciego Świata.

Dlaczego zakładasz, że każdy kupuje komiksy od Timofa tylko po to by je sprzedać drożej, nawet nie czytając? Są tak złe?
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Murazor

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1644 dnia: So, 09 Marzec 2024, 19:56:58 »
Zły, zły Timof, bo nie można kupić jako "nówka, nie śmigana, wciąż w folii".
Poprawiłem.

Offline Sędzia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1645 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:17:58 »
Zły, zły Timof, bo nie można potem nie wystawić jako "nówka, nie śmigana, wciąż w folii". No po prostu dramat inwestorów z Trzeciego Świata.

Można wystawić jako "nówka, nie śmigana, drobne otarcia okładki bo wydawca nie foliuje". Dla sprzedaży, jak się nakład wyczerpie, nie ma to już większego znaczenia, i tak ktoś kupi.

Natomiast jak ktoś zbiera i chce mieć dla siebie komiks bez otarć to już może mieć znaczenie.

Pomijam już fakt, że to idiotyczny pomysł, bo sama działalność wydawnicza (zużycie energii, farb, transport itd.) jest ze swej istoty odpadogenna i po prostu, jak większość działalności człowieka, obciążająca środowisko. Do tego stopnia, że różnica z folią czy bez jest w rzeczywistości bez znaczenia.

Offline Midar

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1646 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:43:31 »
5 Donżon trafił mi się idealny, ale 6 reklamowałem dwa razy, z powodu rys na obwolucie, których by nie było przy foliowaniu. Sprzedawca powiedział, że dużo osób Donżona reklamuje, więc gdzie tu dbałość Timofa o środowisko. Po prostu obniżył sobie koszty produkcji.

Offline studio_lain

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1647 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:45:25 »
foliowanie to jest tak groszowa sprawa, wierz mi że nie zrobił tego z tego powodu :)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2024, 22:05:41 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Zwirek

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1648 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:50:43 »
No właśnie, brak foliowania nie obniża kosztów.
Brak foliowania powoduje więcej zwrotów.
Więcej zwrotów, to większe obciążenie ekologiczne, większe, niż folia na komiksach.
W takim razie o co chodzi?
Na myśl przychodzi mi greenwashing, ktoś ma inną hipotezę?

Offline Sędzia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1649 dnia: So, 09 Marzec 2024, 22:14:40 »
ktoś ma inną hipotezę?

Są ludzie, którzy jak sobie coś upierdolą, to potem się tego trzymają, choćby nie mieli racji.

Są też tacy co wierzą, że nie drukując maili ratujesz lasy przed wycinką. To ten sam sposób myślenia, co w przypadku foliowania.

Z tych połączonych mocy powstał Kapitan Timof.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2024, 22:16:12 wysłana przez Sędzia »