Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 343151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nephilim

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1620 dnia: Cz, 21 Grudzień 2023, 14:25:10 »
A Taurus nadal śpi w najlepsze  :o
najważniejsze, że w CK można kupić zachodnie, używane komiksy w cenie 4 zł za 1 EU ;)

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1621 dnia: Nd, 21 Styczeń 2024, 15:12:49 »
Na gildii praktycznie wszystkie ich tytuły z rabatem 35 %. Na fb dalej nie podali planów oraz na czym stoją.
"I have bad feeling about this".....

Offline Motyl

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1622 dnia: Nd, 21 Styczeń 2024, 15:22:50 »
To jest promocja sklepu Gildii nie Taurusa i dotyczy komiksów na stanie magazynu. Może być tak, że mają jedną sztukę na magazynie i po jej sprzedaży status komiksu spadnie z 24 h na 2-3 dni i wtedy rabat wróci do normalnej pozycji 30%, 20% lub niższej. Inna sprawa, że odkąd odpalili promocję, nikt za bardzo nie ruszył po komiksy Taurusa, bo większość ma właśnie 35%.

Offline Cyber

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1623 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 07:51:14 »
Po kilku latach przerwy, wracam do komiksów. Chciałbym zasięgnąć informacji, co do tego wydawcy. Czy Oni coś jeszcze wydają, czy już upadli?

Offline starcek

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1624 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 07:57:51 »
Sprawdź ofertę wydawnictwa Lost In Time, które im skutecznie odgryzło duży kawałek tortu frankofońskiego.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline rapr

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1625 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 08:24:17 »
Za każdym razem, jak widzę nowy post w tym temacie, to myślę "np, teraz to na pewno zapowiedzi na ten rok!". Do tej pory mam 100% nieskuteczność przewidywań!

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1626 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 16:01:03 »
Za każdym razem, jak widzę nowy post w tym temacie, to myślę "np, teraz to na pewno zapowiedzi na ten rok!". Do tej pory mam 100% nieskuteczność przewidywań!

Ja tam się spodziewam info, że zwijają żagle.

Offline Koalar

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1627 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 16:53:29 »
Po kilku latach przerwy, wracam do komiksów. Chciałbym zasięgnąć informacji, co do tego wydawcy. Czy Oni coś jeszcze wydają, czy już upadli?

Coś tam wydają. Możesz kupić całe serie Urban (5 albumów), Silas Corey (4 albumy), Ter (3 albumy), On Mars (3 albumy). Pojedyncze rzeczy: Do ostatniego, Mroczne plany. Są też tomy 3-5 Luca Orienta, jak masz tomy 1-2. Może masz Undertakera 1-4, to są też 5-6 i może to będą kontynuować, bo raczej dobrze się sprzedaje. Może coś jeszcze skończyli, co mogłeś kupować, ale nie kojarzę.

Reszta to w większości pourywane rzeczy (w oryginale wyszły kolejne tomy, u nas nie; część przejmuje Egmont) albo serie, gdzie brak u nas którychś tomów, więc może być problem ze skompletowaniem całości.

Ja mogę polecić serię Urban (science fiction). Silas Corey (przygodowo-historyczny) też w porządku (acz to najbardziej antypatyczny bohater, jakiego kojarzę). Reszty nie czytałem.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline PabloWu

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1628 dnia: Pn, 26 Luty 2024, 16:58:37 »
  Dziwi mnie to że wydawnictwo z tak długim stażem, z tyloma hitami sprzedażowymi w pewnym momencie po prostu odpuściło i przespało boom komiksowy. Nie wnikam w przyczyny, nie mój cyrk nie moje małpy i z jednej strony tak po ludzku szkoda bo sprawiają wrażenie sympatycznych komiksiarzy i potrafili wypuszczać zajebisty stuff a z drugiej niedokończenie Trupów po tylu wydanych tomach to wydawniczy kryminał. A teraz to wydają tak jakby od niechcenia, zakończone serie kilkutomowe walą na twardo zamiast skleić integral, coś tam czarowali na Facebooku że będzie już tylko lepiej i na życzeniach się skończyło.Był czas że i na forum wydawca się udzielał co zawsze odbieram jako zajebisty pozytyw że jest kontakt z czytelnikami nie tylko na targach ale i to zdechło. Ostatnie co kupiłem to pierwszy Zamek Zwierzęcy i na tym poprzestanę , chyba że czymś pozytywnie zaskoczą ale ja już w to nie wierzę. Całe szczęście konkurencja nie śpi i comiesięczną ofertę mamy na tyle bogatą że to nie problem wydać trzy/ cztery/ pięć stów na dobre historyjki obrazkowe.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1629 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 22:30:34 »
Wchodzi nowa Murena. Chyba czas ruszyć się i coś wydać. Ostatnio wyszedł Bouncer, teraz druga niewydana w Polsce Murena... Taurus ma (miał) super serie, ale siedzi cicho.

https://www.bedetheque.com/BD-Murena-Tome-12-Mort-d-un-sage-492334.html

Online Konrad

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1630 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 23:01:55 »
A w kwietniu Glenat wypuszcza 5 tom Elryka, czyli rozpoczęcie II cyklu, który też ma składać się z 4 tomów.
https://www.glenat.com/24x32-glenat-bd/elric-tome-05-9782344057230



Jeśli Taurus nie wypuści chociaż 4 tomu to liczę, że kiedyś serię przejmie LIT. Wtedy najlepiej integral pierwszych 4 tomów i potem kolejne w podwójnych (Francuzi 6 tom zapowiadają dopiero na grudzień 2026) jak np. Hawkmoon.

A może był ktoś ostatnio w Centrum Komiksu i pytał u źródła jak wygląda sytuacja z wydawnictwem? Skoro byli niedawno nawet w Angouleme to może dogadali jakieś licencje?

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1631 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 09:26:40 »
Wyprawa do Centrum do dobry pomysł. Najlepiej z przedstawieniem stanowiska czytelników wyrażających swoje opinie o wydawnictwie na forum czy też FB.

Offline Leszek

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1632 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 22:12:48 »
Hej, czy Luc Orient tom 4 był zafoliowany? Bo właśnie kupiłem, niby nowy, a przyszedł bez folii.

Offline Sędzia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1633 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 22:24:52 »
Hej, czy Luc Orient tom 4 był zafoliowany? Bo właśnie kupiłem, niby nowy, a przyszedł bez folii.

Taurus już nie foliuje

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1634 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 23:09:52 »
No tak, super pomysł, najlepiej wydawać pojedyncze zeszyty za 60-65 zł na okładce i jeszcze oszczędzać na folii.