Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 343159 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 09:06:34 »
Ten western brzmi fajnie. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale taurusowe komiksy są dostępne ze zniżkami, prawda? :D

Offline amsterdream

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 09:21:33 »
tylko że nakłady taurusa to 800 egzemplarzy a nakład thorgala to 12 000.
Tylko, że z takimi cenami to te nakłady szybko zejdą do 400 egzemplarzy a za parę lat komiksy inne niż superhero będzie kupowało tylko małe grono największych maniaków.

Offline pokia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #827 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 11:47:50 »
Tylko, że z takimi cenami to te nakłady szybko zejdą do 400 egzemplarzy a za parę lat komiksy inne niż superhero będzie kupowało tylko małe grono największych maniaków.
Tak to już jest, że historia kołem się toczy. Czasy dobrobytu się kończą. Komiksy znowu staną się drogie i bardzo drogie. Spadnie popyt, zmniejszy się podaż.

Nastają czasy konsumowania kupek wstydu.

Offline laf

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #828 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 12:31:59 »
Graficznie wygląda bardzo dobrze
To jest wręcz graficzna orgia  ;D. Ja tam biorę  8)

Offline Konrad

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #829 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 19:10:29 »
W drukarni też jest już 1 tom Aristophani. I tutaj jakoś mogli dać normalną cenę.
Aristophania - 64 strony - 50zł
Western Do Ostatniego - 80 stron - 80zł
Aż taka różnica w cenach licencji?

Cytuj
Z przyjemnością informujemy, że do drukarni wysłaliśmy pliki z pierwszym tomem serii "Aristophania", zatytułowanym "Królestwo Lazuru".
Scenariusz: Xavier Dorison
Rysunki: Joël Parnotte
Wydawca: Taurus Media
Data wydania: sierpień 2021
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
Liczba stron: 64
Format: 215x290 mm
ISBN: 978-83-65465-63-4
Wydanie: I
Cena okładkowa: 50 zł
https://www.facebook.com/TaurusMediaPolska/posts/4248221498576469







https://www.bedetheque.com/serie-63618-BD-Aristophania.html
https://www.bdgest.com/preview-2598-BD-aristophania-le-royaume-d-azur.html - więcej plansz

Offline deFranco

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #830 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 20:08:25 »
Kolejne fronty otwarte, a Luca Orienta to nie łaska wrzucić  >:(

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #831 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 22:03:27 »
W tym momencie czuję jakby Taurus pokazał że nie ma dla mnie i innych czytelników szacunku.
Kolejny nowy tytuł przy takich zaległościach.
Nie mam zamiaru kupować nic z nowych tytułów dopóki nie zajmą się dotychczas otwartymi seriami.
Motyla noga ile jeszcze trzeba czekać na kolejne tomy XIII, Skorpiona, Ekho, Mureny, Luca Orienta ?

Offline adamarluk

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #832 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 22:17:30 »
Motyla noga ile jeszcze trzeba czekać na kolejne tomy XIII, Skorpiona, Ekho, Mureny, Luca Orienta ?
...Elryka

Offline death_bird

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #833 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 22:41:00 »
Miejcie pretensje do chytrej baby z Image.  ;D
Czy skąd tam ona nie była.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #834 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 22:44:24 »
Chytre baby z Glenata, Lombarda i Dargauda :P

Offline Arthaniel

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #835 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 22:50:02 »
W tym momencie czuję jakby Taurus pokazał że nie ma dla mnie i innych czytelników szacunku.
Kolejny nowy tytuł przy takich zaległościach.
Nie mam zamiaru kupować nic z nowych tytułów dopóki nie zajmą się dotychczas otwartymi seriami.

Dokładnie - ja nie tykam nic nowego Taurusa, dopóki nie ruszą z seriami, które już zbieram. Sami doprowadzili do tego, że nie chce mi się ich wspierać.

To takie trochę błędne koło - czytelnicy nie wspierają, bo im nie ufają, a oni w rezultacie wydają coraz mniej i rezygnują z kolejnych serii, bo czytelnicy nie wspierają.

I słowa "wspieram" używam całkiem świadomie - o kupowaniu kolejnych tomów zbieranych serii zaraz po premierze myślę właśnie w kategoriach "wspierania wydawnictwa", bo na dobrą sprawę zaraz po premierze nic nie jest mi potrzebne - i tak czytam większość rzeczy dopiero po ukazaniu się kompletnej serii. No ale kupienie czegoś zaraz po premierze u takich Non Stopów czy Muchy jest dla wydawcy jakimś tam sygnałem, że robi coś dobrze i ma robić to dalej. Tylko na takie zaufanie trzeba sobie zapracować, a nie liczyć na to, że wszyscy zapadną na zbiorową amnezję, bo wydawca łaskawie rzucił nowy tytuł.

Offline Motyl

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #836 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 23:01:45 »
Motyla noga ile jeszcze trzeba czekać na kolejne tomy XIII, Skorpiona, Ekho, Mureny, Luca Orienta ?

Raczej nie moja noga ;) też się dziwię zwłaszcza z tymi trzynastkami i spin-offem, dwa lub trzy tomy (nie pamiętam już ile) przetłumaczone są od blisko dwóch lat.

Offline death_bird

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #837 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 23:12:01 »
Chytre baby z Glenata, Lombarda i Dargauda :P

Do nich też.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

brvk

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 23:24:49 »
Czy oni prawa do tych wszystkich serii kupili w pakiecie, czy co? No ile można pakować się w nowe serie, nie kontynuując rozpoczętych.

Offline Midar

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #839 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 23:40:55 »
Podali też, że robią wszystko żeby w lipcu był nowy Lazarus. Zaraz wrzesień… Dobrze, że nie dałem się nabrać na Zamek Zwierzęcy. Żadnych pierwszych tomów od nich więcej nie kupię.