Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 342935 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline horror

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #600 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 17:45:50 »
Ostatnio w rozmowie w CK wspominali, że po nowym roku mają iść do druku Undertaken i ostatni album Barakudy. Natomiast 4tom Luca Orienta powinien być w 1 półroczu.

Czyli tylko rok spóźnienia z LO.

Trochę to błędne koło, klienci przestali kupować komiksy Taurusa bo potracili zaufanie do wydawcy, przez co nie wydają komiksów bo klienci nie chcą kupować.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #601 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 17:47:16 »
Kupiłem Ira Dei i Zamek zwierzęcy żeby wydawca miał już kasę. Fajnie się te tytuły zapowiadają. No ale przeczytam jak wyjdą kolejne.
Ta Barakuda fajna? Mam pierwszy, ale kolejnych jakoś później nie zbierałem, bo jakoś za ładne te twarze. Jest to w miarę fajne czy takie średnie Hollywood? Bo np. Katanga jest genialnym Hollywood. A Barakuda?

Offline PawelC

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #602 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 18:58:12 »
Barakuda to względnie porządne czytadło, jest ok ale nic specjalnego, IMO do Katangi się nie umywa.

sum41

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #603 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 19:06:22 »
Z ta ochrona srodowiska to jest jak  UE ktora z Europy przeniosla fabryki do Chin, bo jak wiadomo to panstwo znajduje sie na innej planecie i tam kopci...

Offline misiokles

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #604 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 20:07:19 »
Offtopic. Tak, to jest jak najbardziej zrozumiałe. Z dokładnie tego samego powodu wysypiska śmieci są ulokowane poza miastami a nie ma mniejszelych po dzielnicach. Gdyż w jednym i drugim przypadku śmiecie śmierdzą i trują tak samo, tylko inna jest dystrybucja zanieczyszczeń. Więc dla planery lepiej jest mieć jeden cuchnący wrzód na dupie niż klikanascie mniejszych a rozsianych.
A wracając bardziej do tematu - tak, naprodukcja plastiku jest coraz większym problemem.

Offline Arthaniel

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #605 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 01:45:49 »
Jeszcze dodam, że autorzy skończyli niedawno cykl Urban. Premiera u nich jakoś w maju - ciekawe, na kiedy Taurus (o ile w ogóle) wypuści.

Swoją drogą Urban prześwietny - jeśli nie czytaliście, to wszystkie 4 dotychczas wydane polecam ciurkiem przeczytać, świetna lektura.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #606 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 10:10:35 »
Tutaj też są 4 tak jak w Polsce: https://m.bedetheque.com/serie-29156-BD-Urban.html
Swoją drogą wygląda jak taka nowa gra ostatnio bardzo popularna lub niepopularna na świecie. ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Styczeń 2021, 10:12:18 wysłana przez Death »

Offline horror

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #607 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 12:00:13 »
Ale już taki Orbital miał jakiś czas temu premierę 8 tomu, a nie czytałem w zapowiedziach od Taurusa o tym albumie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #608 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 12:18:55 »
Orbital 8 wyszedł we wrześniu 2019, Barakuda 6 też już dawno mógłby u nas wyjść, ale widać tytuły te nie były aż tak ważne dla wydawcy, jak wprowadzenie kolejnej nowej serii. Ja choć zawsze wychodzę z założenia, że wydawcę należy wspierać, kupując choćby po to, by odłożyć na półkę, żeby miał pieniądze z wydanego komiksu, to w przypadku Taurusa nie ryzykuję już z nowymi seriami. Pewnie, że rynek jest zapchany i wszyscy mają problemy, ale jakoś NSC, Mucha, Kurc, czy Elemental, starają się rozpoczęte serie ciągnąć, nawet w wolniejszym tempie, ale jakoś to im idzie.

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #609 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 12:31:54 »
No, to może wkurzać. Ale mimo wszystko kupiłem pierwsze tomy Zamku zwierzęcego i Ira Dei.
A jak to w końcu jest Urbanem? Ten piąty wyszedł na Zachodzie? Bo nigdzie go nie znalazłem. Cztery tomy to jeszcze nie jest koniec cyklu?

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #610 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 12:51:28 »
Tam wyżej ktoś pisał, Urban 5 zrobiony, premiera we Francji w maju.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3594050163974412&id=132944490085014
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Styczeń 2021, 12:54:28 wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #611 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 13:40:01 »
Aha, w maju 2021. Ja zrozumiałem, że wyszedł w maju 2020 i ciekawe kiedy u nas.

Offline kosmoski

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #612 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 14:13:02 »

Offline Toranga

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #613 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 21:48:32 »
Więcej, nawet niedługo po premierze komiksy potrafią przyjść ze sklepu brudne, porysowane, z przetarciami (jakby zamiast przenosić, ktoś nimi suwał po jakiejś powierzchni).
Niech robią pół nakładu w folii droższe o złotówkę (50 groszy na folię, 50 groszy na jej utylizację czy przetworzenie), kupię w folii. A jak się folia nie podoba, to niech zabezpieczają komiksy papierem.

Tak na marginesie, zastąpienie jednorazowej folii opakowaniowej jednorazowym papierem opakowaniowym nie ma nic wspólnego z ekologią. Choć ma paru zwolenników w komiksowie.
A to dlatego, że "koszt" ekologiczny wyprodukowania folii jest nieporownanie niższy. Dlatego ma jakiś tam sens zastąpienie np foliowych toreb innymi jeśli będą użytkowane wielokrotnie, a i wtedy niezbędne krotonosci są bardzo wysokie.
Jednorazowe wykorzystanie papieru zamiast folii jest bez sensu. Oczywiście pozostaje problem odpadu plastikowego. Ale to tylko oznacza, że ekologicznie jest po prostu zrezygnować z folii i tyle.

Niezależnie od powyższego pomysł opcji folia / bez folii jest ciekawy. Pytanie tylko czy wydawcy byli by zainteresowani i jak by  im wpłynęło na koszty I model działania wprowadzenie dodatkowego typu dla każdego produktu.

A już zupełnie inna kwestia jest jak zapewnić odpowiednie (zgodne z deklaracją) wykorzystanie tych dodatkowych groszy. Bo wpłacenie ich na konto organizacji ekologicznej na pewno tego nie załatwi.

Offline kenji

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #614 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 22:28:01 »
Toranga - dobrze to ująłeś, groszy. Bo dokładnie taka jest oszczędność na sztuce coś koło 20-30/ szt  grosZy przy foliowanie 1000szt

Więcej zwrotów z tego będzie. Oszczędność pozorna. Z ekologia mało to ma wspólnego. Błędne koło. Ale to u Taurusa normalne