Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 323953 razy)

Bushiken i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2235 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 22:43:26 »
Mozę zszedł na twój poziom konwersacji  :)
… nie prościej wrzucić takiego do ignorowanych, nie szkoda ci czasu na takie rzeczy.
Na zdrowy rozum, to teraz ty powinieneś tam wylądować.
I nie, nie wybrałem sobie takie „anonimowej” opcji, bo w moim przypadku uważam ją zwyczajnie za bezsensowną, nigdy tak nie robiłem i nie mam zamiaru robić, a już szczególnie nie na forum komiksowym.
Pozwolę sobie pozostawić taką opcję „anonimowym twardzielom”, ja za miękka faja jestem, żeby się ukrywać.

To nie są wypowiedzi tylko twoje "odzywki", które można wsadzić w każdą wypowiedź, jak już.

Te moje „odzywki” pojawiły się w określonym kontekście i formie, średnio mnie obchodzi jakie masz doświadczenie w konwersacjach na forum, ale taka zagrywka z twojej strony, do tej pory była traktowana jako niedopuszczalna manipulacja.
Rozumiem, ze teraz nastąpiła jakaś wymiana pokoleniowa i można sobie dowolnie wyrywać fragmenty cudzych wypowiedzi, nawet nie wkładając odrobiny wysiłku w funkcję „cytuj”?

Jak przewiniesz parę stron do góry to udzieliłem się w temacie, ja twierdziłem co innego ty i ktoś tam jeszcze zupełnie co innego i zakończyła się dyskusja.

Ja tej dyskusji nie zakończyłem i nie bardzo rozumem, na jakiej podstawie doszedłeś do takiego wniosku i przeszedłeś do offtopu?

Od kilku stron poziom dyskusji to dno, zabarwione fantastycznymi pomysłami i wulgaryzmem.

Ciekawe, bo jeszcze stronę wcześniej masz sensowne informacje na główny temat.
Ale jak widać, kilku osobom naprawdę zależy znacznie bardziej na dywagacjach o moim chamstwie i braku anonimowości.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Luty 2023, 22:50:21 wysłana przez turucorp »

Online freshmaker

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2236 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 22:55:16 »
turu co ty masz z tym ukrywaniem? taka jest formuła forum internetowego. logujesz się, wymyślasz nicka i dyskutujesz. to forum hobbystyczne a nie branżowe.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2237 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 23:00:43 »
No to mnie tam wrzuć, jakoś będę musiał z tym żyć.

Nie chodzi o to, że wybrałeś sobie opcje "anonimową", tylko wybrałeś sobie w bycie w pewnym sensie osobą publiczną i jak nawet jak wybrałby sobie być anonimem na tym forum to pewnie wcześniej czy później ktoś by się domyślił kim jesteś.

Jąka manipulacja ? Ja tylko zacytowałem jakiego języka używasz, zresztą już ktoś tam napisał, że kilka ostatnich stron to dno i wulgaryzmy.

Żeby zakończyć tamtą dyskusję trzeba by stworzyć odpowiednie warunki materialne w tym kraju (co się pewnie nigdy nie wydarzy) i wtedy by się okazało kto ma racje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Zwirek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2238 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 23:05:04 »
Artyści potrafią wydawać książki pod pseudonimem, dziennikarze publikują artykuły pod pseudonimem, a on ma problem z anonimowością na forum o komiksach. ::)

Słusznie napisał @LukCook, jeśli jest się osobą publiczną, to trzeba ważyć słowa, a jak się chce robić shitstorm w Internecie, to się zakłada osobne konto do dyskusji.

No ale można też w stylu Kurdej-Szatan ;)

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2239 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 23:14:19 »
turu co ty masz z tym ukrywaniem? taka jest formuła forum internetowego. logujesz się, wymyślasz nicka i dyskutujesz. to forum hobbystyczne a nie branżowe.

Nic nie mam z ukrywaniem, skąd ten pomysł? Zalogowałem się kiedyś, wymyśliłem nicka, dyskutuję, hobbystycznie, więc nie rozumiem, o co te przypieprzanie się co poniektórych? Gdybym był „bardziej anonimowy” to też by się tak zachowywali? Śmiem wątpić.

Nie chodzi o to, że wybrałeś sobie opcje "anonimową", tylko wybrałeś sobie w bycie w pewnym sensie osobą publiczną i jak nawet jak wybrałby sobie być anonimem na tym forum to pewnie wcześniej czy później ktoś by się domyślił kim jesteś.

I dlatego nie widzę sensu żeby tak działać, niby sam na to wpadłeś, ale jakoś ci się to nie spina?


Jąka manipulacja ? Ja tylko zacytowałem jakiego języka używasz, zresztą już ktoś tam napisał, że kilka ostatnich stron to dno i wulgaryzmy.

Nie wiem jak wygląda korelacja między dnem i wulgaryzmami?
W komiksie mogę takiego języka używać, w życiu też, ba, nawet w trakcie prelekcji mi się zdarza, ale tutaj to od raz „dno” i stado oburzonych anonimków? Na forum, gdzie (prawie) każdy czuje sie jak anonimowy rambo?

Żeby zakończyć tamtą dyskusję trzeba by stworzyć odpowiednie warunki materialne w tym kraju (co się pewnie nigdy nie wydarzy) i wtedy by się okazało kto ma racje.

Przytoczyłem przykłady Norwegii, Danii i Austrii, jakoś nie zauważyłem żebyś się odniósł? Znudziłeś się, bo offtop jest ciekawszy?

No ale można też w stylu Kurdej-Szatan ;)

Ty w ogóle skumałeś cokolwiek z tego co dzisiaj tu napisano? Z czystej troski wolę się zapytać, bo moim zdaniem masz spory problem z ogarnianiem gdzie jesteś i o czym jest rozmowa, więc może trzeba ci coś wytłumaczyć bardziej prostym językiem, po co masz się dalej męczyć?

Offline Zwirek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2240 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 23:22:52 »
Ty w ogóle skumałeś cokolwiek z tego co dzisiaj tu napisano? Z czystej troski wolę się zapytać, bo moim zdaniem masz spory problem z ogarnianiem gdzie jesteś i o czym jest rozmowa, więc może trzeba ci coś wytłumaczyć bardziej prostym językiem, po co masz się dalej męczyć?
Jeśli Twoje komiksy są tak zabawne, jak Twoje komentarze, to koniecznie musisz mi zdradzić swoje nazwisko, kupię Twój komiks! Mam nadzieję, że to coś w stylu Donżona, tylko że jest więcej trolli ;D

PS. niech już mod przeniesie tą całą dyskusję do śmietniczka.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2241 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 23:30:07 »
Czyli już nie manipuluje  ::)
Ty to masz taką manierę "nauczycielki z podstawówki" wiesz wszystko lepiej i jest mądrzejszy od każdego, przynajmniej takie wrażenie odnoszę przyglądając się kolejnej dyskusji z twoim udziałem.

Jeżeli ty takiego języka używasz jako nie-anonim co cały czas podkreślasz, tylko nie wiem jakie to ma znaczenie w tym przypadku a nikt inny takiego języka nie używa (przynajmniej ja nie zauważyłem), no to raczej prawdopodobne jest, że ktoś na to zwróci uwagę.

No to nie wiem jakoś nie zauważyłem tych przykładów z Norwegii, Danii i Austrii albo mi umknęło, gdyż w międzyczasie musiałem zając się życiem, najmocniej przepraszam to już więcej nie powtórzy, proszę o wybaczenie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2242 dnia: Wt, 21 Luty 2023, 23:37:01 »
Nic nie mam z ukrywaniem, skąd ten pomysł? Zalogowałem się kiedyś, wymyśliłem nicka, dyskutuję, hobbystycznie, więc nie rozumiem, o co te przypieprzanie się co poniektórych? Gdybym był „bardziej anonimowy” to też by się tak zachowywali? Śmiem wątpić.
Połowa tego przypieprzania się istnieje tylko w twojej głowie, ale to już nie pierwszy raz hiperbolizujesz - podobnie wcześniej gość, który napisał tu 3 posty (w tym jeden bezpośrednio na twoje życzenie, bo w odpowiedzi na twoje pytanie) był przez ciebie określony, że pisze tu "z uporem maniaka". Druga połowa zapewne wynika z tonu twoich wypowiedzi.

Faktem jest też, że wystarczy wzmianka o W7 (nie daj Boże negatywna), żebyś zaczął się pluć. Chociaż dobrze pamiętam, jak sam pisałeś, że nie wypowiadasz się tu jako Marek Turek tylko "użytkownik o nicku turucorp" i jakie to jest niezgodne z netykietą, że ktoś się do ciebie w ogóle zwraca jako do autora komiksu, nie rozumiem więc czemu nagle piszesz jednak jako autor i przeszkadza ci anonimowość innych.

Offline Xmen

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2243 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 00:10:21 »
Panowie zapominacie że dyskusja była o tym że komiksy są ZA DROGIE i czy gdyby były tańsze to miałyby więcej nabywców.
Jeśli chodzi o anonimowość to niech wam będzie to ja Janusz Korwin Mikke, tak lubię komiksy. Wrzucić legitymację partyjną?
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 00:20:36 wysłana przez Xmen »
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Cringer

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2244 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 01:01:52 »
@Xmen
Nigdzie nie padło jednoznacznie że komiksy są za drogie. Jedynie ty się przy tym upierasz (no i może ktoś jeszcze).
I oczywistym jest że gdyby były tańsze to co najwyżej mielibyśmy sytuację taką jak mamy dzisiaj. Bo super tanio już było. Wspomniany wcześniej Helboy w nowym wydaniu ma fenomenlną cenę. Były też łatwo dostępne i w dobrych cenach kolekcje Marvela, DC, Star Wars. Nawet był magazyn Star Wars za kilkanaście zeta. No i jest jeszcze kolekcja marketowa za te kilkanaście złoty. Mam wrażenie że gdyby komiksy były za darmo to i tak niewiele nowych osób by się nimi zainteresowało.

Offline Xmen

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2245 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 02:51:30 »
@Cringer Masz rację tylko ja się upieram że komiksy są za drogie(może ktoś jeszcze) inni uważają że są tylko drogie, to padło wiele razy.
Czyli ty uważasz że są tanie? No ja nie mówię że gdyby były tańsze to zaraz by przybyło 40% czytelników ale jakiś procent na plus by był.
No ale jak jesteś pewien że to niemożliwe pozostaje nam tylko patrzeć jak liczba komiksiarzy z czasem będzie się kurczyć.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 02:56:40 wysłana przez Xmen »
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2246 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 07:15:43 »
Czyli ty uważasz że są tanie? No ja nie mówię że gdyby były tańsze to zaraz by przybyło 40% czytelników ale jakiś procent na plus by był.
No ale jak jesteś pewien że to niemożliwe pozostaje nam tylko patrzeć jak liczba komiksiarzy z czasem będzie się kurczyć.
Wiesz ile komiksowych kryzysów miało miejsce w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat?
Ile wydawnictw padło, ile było na skraju przepaści?
To są fluktuacje a nie stała tendencja.
A w kwestii "za drogie/powinny być tańsze", wszystko jest rzeczą względną. Pozwolisz, że zapytam, gdzie wyznaczyłbyś granicę? Przy jakiej cenie za stronę, twoim zdanie byłoby dobrze?
Bez zrzucania winy na brak środków finansowych, bo ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto powie, że ludzie zarabiają za mało i dlatego nie kupują.

@Zwirek, postaram ci się odpowiedzieć jak najbardziej delikatnie, bo ewidentnie masz bardzo poważny problem z czytaniem ze zrozumieniem. Osobie o średnim IQ ustalenie mojej tożsamości zajęłoby na tym forum 3 sekundy, ty międlisz ten temat od dłuższego czasu, bez efektu. Może zadaj sobie pytanie, co z tobą jest nie tak i zacznij coś z tym robić?

No to nie wiem jakoś nie zauważyłem tych przykładów z Norwegii, Danii i Austrii albo mi umknęło, gdyż w międzyczasie musiałem zając się życiem, najmocniej przepraszam to już więcej nie powtórzy, proszę o wybaczenie.

Sporo czasu poświęciłeś na wyszukanie w moich wypowiedziach tych "wulgaryzmów" i ich skomentowanie, ale dyskusja dotycząca meritum tematu ci umknęła, bo "nie miałeś czasu"? Ile w tym czasie wygenerowałeś postów na mój temat? Na to znalazłeś czas? Może popracuj nad priorytetami, szczególnie w kwestii dyskusji na forum, dla wszystkich będzie zdrowiej (a sarkazm zostaw sobie na lepsze okazje, przyda ci się).

Faktem jest też, że wystarczy wzmianka o W7 (nie daj Boże negatywna), żebyś zaczął się pluć.
Faktem jest, że zamiast chociaż w jednej wypowiedzi odnieść się do właściwego tematu, z uporem maniaka generujesz tutaj spam na mój temat. I w dodatku bezczelnie kłamiesz. W kilku tematach pojawił się ostatnio wątek W7, jedynym momentem, w którym się "uniosłem" było obsesyjne zagranie "@Koalara. Jeśli jest inaczej, to wskaż te moje domniemane "plucie", albo przeproś za kłamstwa i przestań spamować.

Offline xanar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2247 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 08:26:45 »
No, ale całe szczęście, że już ustaliliśmy, że nie manipuluje  ::)
Też ci dam radę, weź popracuj może na tymi sowimi komiksami, zamiast ustalać innym ludziom ich priorytety  ::) Ty za to nie naspamowałeś poza tematem paru stron  ::)
I na na koniec, nie nie poświęciłem "sporo czasu" na wyszukiwanie w twoich wypowiedziach wulgaryzmów, po prostu "rzucają się w oczy", gdyż nikt za bardzo nie używa tutaj takiego języka, także mniej spamu, więcej komiksów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline turucorp

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2248 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 08:32:29 »
I na na koniec, nie nie poświęciłem "sporo czasu" na wyszukiwanie w twoich wypowiedziach wulgaryzmów, po prostu "rzucają się w oczy", gdyż nikt za bardzo nie używa tutaj takiego języka, także mniej spamu, więcej komiksów.
I rzuciły ci się aż tak bardzo bardzo w oczy, że poświęciłeś im tutaj PIĘĆ wpisów!? Po drodze pomijając całkowicie główny watek "z braku czasu"?
A o moje komiksy aż tak bardzo się może nie martw?
Chociaż, jeśli już musisz, to zapraszam do właściwego tematu, bo tutaj rozmawiamy o rynku komiksowym, a ty z uporem maniaka dalej generujesz spam.

Offline Gazza

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #2249 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 09:01:57 »
Na swój sposób i ta "dyskusja" oddaje sytuację na krajowym rynku.  ::)