Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 323954 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Necr09

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1950 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 17:58:08 »
Próbowali też z anime, ale również średnio wyszło.

https://myanimelist.net/anime/producer/483/Marvel_Entertainment
FGO: 758,469,198

Offline 79ers

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1951 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 18:16:16 »
chociaż karcianka miała momenty i mogła się podobać

Offline Tymon Nadany

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1952 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 19:52:31 »
Tylko mangaversum marvela to były nadal standardowe kolorowe zeszyty marvela a mangowcy kupują tylko czarno białe tomiki które czyta się od końca od prawej do lewej.  Poza tym nie wierzę że tak wielka korporacja jak Disney nie mogłaby wykupić praw do tych najpopularniejszych mang japońskich aby wydawać je w w Marvelu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Luty 2023, 19:54:59 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline Kvothe

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1953 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 20:34:42 »
Znaczy marvel miałby kupować licencje i zacząć wydawać mangi? Gdzie tu sens, gdzie logika ...

Offline gashu

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1954 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 21:42:47 »
Próbowali też z anime, ale również średnio wyszło.

https://myanimelist.net/anime/producer/483/Marvel_Entertainment

X-meni w wersji anime byli akurat całkiem spoko.

Offline Tymon Nadany

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1955 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 21:59:40 »
Znaczy marvel miałby kupować licencje i zacząć wydawać mangi? Gdzie tu sens, gdzie logika ...
Skoro wydawnictwa mangowe mają większą sprzedaż niż standardowe komiksy to chyba logiczne jest że firma która chce zarobić powinna zainwestować w wydawanie mang, albo wegetować i skończyć jako bankrut.

Offline isteklistek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1956 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 22:12:38 »
Pytanie, czy czytelnicy sh są zainteresowany sh w stylu mangi? Ja nie mam zamiaru tego kupować, nie jestem zainteresowany jakimiś nowymi liniami manga sh. Jeżeli chce ktoś czytać sh, to niech czyta sh, a tak udziwnianie na siłę wydaje mi się niepotrzebne.

Nie wiem, dlaczego mangi są aż tak popularne. Może chodzi o to, że historie są bardziej spójne i są najważniejsze, a nie ma tam żadnych na siłę wrzucanych treści, bo jakieś grupy tego sobie życzą - tak podejrzewam, bo mang za wiele nie mam, na palcach jednej ręki bym je policzył.

Offline Tymon Nadany

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1957 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 22:19:37 »
A kto mówi o mangach sh, chodziło mi raczej o to że Marvel/Disney jak zależy im poważnie na kasie powinni ograniczyć produkcję własną i zostać dystrybutorem mangowych serii, skoro lepiej się sprzedają to byłby maksimum zysku przy minimum wkładu własnego.

Offline Koalar

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1958 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 22:37:12 »
Nie no, Marvel od kilkudziesięciu lat robi swoje i na tym zarabia. Nie tylko na komiksach, ale dziś pewnie o wiele więcej na filmach, grach komputerowych i licencjach na wszystko, co się da (Lego, ubrania, figurki, zabawki itp., itd.). Rozwija swoje postacie i nie zależy mu na dystrybucji innych marek, bo to nie leży w jego interesie. Poza tym nie zna się na mandze, inna kultura.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Cringer

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1959 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 22:39:03 »
A kto mówi o mangach sh, chodziło mi raczej o to że Marvel/Disney jak zależy im poważnie na kasie powinni ograniczyć produkcję własną i zostać dystrybutorem mangowych serii, skoro lepiej się sprzedają to byłby maksimum zysku przy minimum wkładu własnego.
Disney zarabia na parkach rozrywki. Reszta jest drugorzędna. Zresztą manga jest dla nich konkurencją. Po co mają sprowadzać konkurencję do swojego kraju? No i to że manga lepiej się sprzedaje nie oznacza że dystrybutor na niej lepiej zarabia. Prawa do Spidermanowych gadżetów mogą zjadać mangowe stwory na śniadanie.

Offline HugoL3

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1960 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 22:51:26 »
Tylko że "Berserk" i "Demon Slayer" były u nas hitami sprzedaży, zanim pojawiły się na Netflixie, natomiast "Król szamanów" jest głównie znany w Polsce z pierwszej wersji, które swego czasu była emitowana przez Jetix i Polsat.

(Odpowiadam na wszelki wypadek - gdyby ktoś napisał, że "Demon Slayer" i "Berserk" pojawiły się na Netflixie, bo dobrze sprzedawały się w Polsce, no nie do końca, Netflix nigdy nie kupuje praw do anime na Polskę, lecz na bardzo wiele krajów)

Akurat Demon Slayer to naturalne, bo najpierw wychodzi anime a później manga.
Ale tak jak pisałem, nie da się tego zmierzyc.

Co do popularnych mang od Marvela to poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba mangowy Deadpool rozbił bank w Japonii i zanotował znakomita sprzedaż.

Offline HugoL3

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1961 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 22:57:32 »
Pytanie, czy czytelnicy sh są zainteresowany sh w stylu mangi? Ja nie mam zamiaru tego kupować, nie jestem zainteresowany jakimiś nowymi liniami manga sh. Jeżeli chce ktoś czytać sh, to niech czyta sh, a tak udziwnianie na siłę wydaje mi się niepotrzebne.

Nie wiem, dlaczego mangi są aż tak popularne. Może chodzi o to, że historie są bardziej spójne i są najważniejsze, a nie ma tam żadnych na siłę wrzucanych treści, bo jakieś grupy tego sobie życzą - tak podejrzewam, bo mang za wiele nie mam, na palcach jednej ręki bym je policzył.

Sorry, że post pod postem, ale na telefonie łatwiej mi tak odpisać.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w przypadku mangi/anime to wydaje mi się, że te najlepsze pozycje nie są tak rozwlekane jak w przypadku komiksu superhero, frankofonów czy nawet KiK z naszego podwórka.
Owszem, są jakieś Gundamy, Bleach, One Piece, których naprawdę nie da się dziś obejrzeć od 1 do ostatniego odcinka, bo życia by nie starczyło. Ale top anime takie jak: Berserk, Death Note, Monster, Full Metal Alchemist, Evangelion, Cowboy Bebop - serie mają max 100 odcinków i KONIEC. Nie tworzymy alternatywnych światów, restartów, kontynuacji, spin offów. Za chwilę pojawi się kolejny tytuł, który wjedzie na topke popularności.

Offline isteklistek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1962 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 08:38:17 »
Disney zarabia na parkach rozrywki. Reszta jest drugorzędna. Zresztą manga jest dla nich konkurencją. Po co mają sprowadzać konkurencję do swojego kraju? No i to że manga lepiej się sprzedaje nie oznacza że dystrybutor na niej lepiej zarabia. Prawa do Spidermanowych gadżetów mogą zjadać mangowe stwory na śniadanie.

Myślę, że to jest dobre spojrzenie. Ja bym rozszerzył trochę ten problem, bo mangi są ekranizowane przez Japończyków, ale małe sukcesy mają. Co popularniejsze mangi zekranizowane przez Japończyków próbowali też ekranizować w USA i wyszło chyba zawsze średnio, bliżej klęski niż sukcesu. Jeżeli spojrzy się od tej strony, to filmy sh z USA zarabiają miliardy, rekordy za rekordem, do tego rynki gadżetów itp. itp. - tutaj też chyba potęga.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Luty 2023, 08:45:10 wysłana przez isteklistek »

Offline HugoL3

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1963 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 10:39:03 »
Myślę, że to jest dobre spojrzenie. Ja bym rozszerzył trochę ten problem, bo mangi są ekranizowane przez Japończyków, ale małe sukcesy mają. Co popularniejsze mangi zekranizowane przez Japończyków próbowali też ekranizować w USA i wyszło chyba zawsze średnio, bliżej klęski niż sukcesu. Jeżeli spojrzy się od tej strony, to filmy sh z USA zarabiają miliardy, rekordy za rekordem, do tego rynki gadżetów itp. itp. - tutaj też chyba potęga.

Czy była jakakolwiek próba zekranizowania mangi, która otrzymałaby taki budżet jak blockbustery z Hollywood?
Tak z pamięci ja pamiętam tylko o Ghost in the Shell z 2017 roku. No i niedługo Akira w reżyserii Waititiego (niestety).

Offline michał81

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1964 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 10:53:39 »
Czy była jakakolwiek próba zekranizowania mangi, która otrzymałaby taki budżet jak blockbustery z Hollywood?
Tak z pamięci ja pamiętam tylko o Ghost in the Shell z 2017 roku. No i niedługo Akira w reżyserii Waititiego (niestety).

Na skraju jutra - 178 milionów USD
Ghost in the Shell - 110 milionów USD
Alita: Battle Angel - 170 milionów USD