Autor Wątek: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 323845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1500 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 21:54:36 »
Ja w piątek na Gildii kupiłem 7 komiksów, wyszło 570 zł. Jakie szczęście, że nie znoszę super hero, bo patrząc ile tego jest to gdybym lubił byłby bardzo, bardzo duży problem ;)

Offline kosmoski

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1501 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 22:01:20 »
zawsze możecie pospekulować na spółce od papieru i za zyski kupić więcej komiksów:D

https://stooq.pl/q/?s=atc&c=1y&t=l&a=lg&b=0

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1502 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 22:16:30 »
Chyba kupujesz za dużo integrali i różnych cegieł.
Ja w zeszłym tygodniu zapłaciłem niecałe 800 zł za 20 pozycji.
Następnym razem weź parę cienkich w miękkich okładkach, a wyjdzie ci lepszy wynik.
 

Kurde, chciałem zażartować z wypowiedzi Bazyliszka, nie bierzcie tego poważnie

True
Epic Spider-Man 6 - 130 zł
Hellblazer Delano 3 - 130 zł
Knightfall tom 2 - 130 zł
Second Comming - 100 zł
i się robi kupa siana.

Niestety cienkie komiksy też drogie - Deadpool tom 3 już 35 zł.

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1503 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 09:05:24 »
Wg Rzeczpospolitej dopiero kryzys gospodarczy doprowadzi do spadku cen papieru.

https://wiadomosci.wp.pl/kolejny-artykul-drozeje-na-potege-uczniowie-nie-beda-zadowoleni-6796626138119136a

Offline Teli

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1504 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 11:31:08 »
Mało w Rzeczpospolitej. Od rana wyskakują podobne artykuły na onetach, wirtualnych czy innych interiach. A żeby było śmieszniej to zdążyłem już o tym usłyszeć w radiu i obstawiam że w wieczornym serwisie informacyjnych też mogą zacząć nakręcać publikę.
Czyli po benzynie i cukrze mamy medialną nagonkę na papier, przy czym ceny papieru wariują już od pół roku i dotychczas była cisza. Ale ktoś sobie przypomniał o tym akurat w sierpniu czyli przed sezonem zakupów szkolnych. Przypadek? Nie sądzę...

Zaraz staniemy się świadkami powtórki z rozrywki. Czyli po kolejkach za cukrem do powideł śliwkowych zaczną się  kolejki po zeszycik dla bąbelka.
Nie chcę być złym prorokiem ale takie medialne nakręcanie spirali pewnie odbije się niewesoło na reszcie rynku papierniczo-wydawniczego :/

 

Offline bibliotekarz

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1505 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 11:56:32 »
To się rozchodzi raczej pocztą pantoflową niż przez oficjalne media i powiedziałbym, że wręcz w opozycji do nich. W dniu ogłoszenia epidemii nie było żadnej nagonki medialnej na papier toaletowy a zniknął tego samego dnia. Nie przypominam sobie również oficjalnych ostrzeżeń w dniu wybuchu wojny, że benzyna się skończy lada moment, wręcz przeciwnie - żeby się nie nakręcać. Za to za każdym razem znajdował się przynajmniej jeden jakiś "wujek dobra rada", co to wiedział, że zaraz się towar skończy i lepiej być przygotowanym przed innymi.
Batman returns
his books to the library

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1506 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 12:56:07 »
Zaraz kupuję komiksy z lipca i u mnie drogo wychodzi - jakieś 750 zł za 12 pozycji i to po rabatach. Naprawdę słabo. I tym razem nie tyle wydawcy i sklepy są winne, tylko pogarszająca się sytuacja gospodarcza Polski. W pół roku robi się we wszystkich sklepach naprawdę źle. Ja tam jeszcze dam radę kupować i będę kupować dalej te pozycje które mnie interesują, póki będą wydawane. Pytaniem jest, czy przy tym wzroście cen uda się utrzymać to co tak nieźle funkcjonowało przez te 10 lat.

W cenie jednego komiksu można już parę dobrych butów kupić. Moim zdaniem powoli dochodzimy do ściany jeśli chodzi o komiksy. Aż się prosi o wstawienie tego mema z kotem, że to wszystko niedługo jebnie. Ja już ograniczyłem mocno zakupy i 90% rzeczy jakie kupuje to kierowanie się sentymentem. Z nowości już mało co próbuję.

Offline donT

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1507 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 16:01:43 »
Cos w tym jest.
Ja rowniez przystopowalem z nowosciami, zwlaszcza po polsku. Oprocz tego, ze podrozaly same komiksy to GLS rowniez podnioslo stawki. Jeszcze kilka lat temu za przesylki placilem 40zl, pozniej bylo 60-100 (w zaleznosci od ciezaru), teraz to ok 120zl za 2-3 tytuly. Takze na dzien dobry prawie 25e wyfruwa mi z portfela za sam transport. Ponadto, ostatnio czesciej kupuje z amazonu / book depository bo ceny oryginalow nie podskoczyly tak bardzo jak wydan rodzimych (a przynajmniej tych, ktore mnie interesuja). No i nie wiem, jak Wy koledzy, ale albo z wiekiem i stazem w komiksowie - staje sie coraz bardziej wybredny, albo takich prawdziwych must-have'ow jest coraz mniej, bo co mialo wyjsc - juz wyszlo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline misiokles

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1508 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 16:14:22 »
Sądzę, że co roku cały świat wydaje z siebie kilka must-have'ów, ale któryś wydawca musi je wyłuskać i je wydać. Czy ktoś 8 lat temu spodziewał się, że ktoś zrobi taki Raport Brodecka?

Nasze nieszczęście jest takie, że mamy taki fajny rynek komiksowy, w którym są wydawcy wydają komiksy właściwie z każdego zakątka świata.

Offline stab

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1509 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 17:38:00 »
Jako że ja do komiksowa wróciłem jakiś rok temu, to cały czas nadrabiam zaległości. Obecnie mogę sobie pozwolić na jakieś 300€ na polskie komiksy plus 150-200 na zagraniczne (głównie Atom). Tylko tych komiksów dostaje coraz mniej i to widać.  Jeszcze miesiąc dwa mogę sobie pozwolić na takie "eldorado" bo potem czeka mnie mocne oszczędzanie na mieszkanie. Ale tanio to już było.

Offline Cringer

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1510 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 20:34:24 »
Cytuj
Od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie wzrośnie do kwoty 3383 zł brutto, a od lipca - 3450 zł brutto.
i znowu wszystkich będzie stać na komiksy  ;)

Offline death_bird

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1511 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 00:34:23 »
W cenie jednego komiksu można już parę dobrych butów kupić.

Gdzie można kupić dobre buty za równowartość komiksu?
Chyba, że to o omnibusach mowa... ;)
Historyjki obrazkowe drożeją i zwyczajnie powoli przestają być warte tych pieniędzy, które trzeba za nie dać, ale mimo wszystko jest różnica w cenie między jednym z tych dóbr a drugim.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1512 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 01:02:49 »
No i nie wiem, jak Wy koledzy, ale albo z wiekiem i stazem w komiksowie - staje sie coraz bardziej wybredny, albo takich prawdziwych must-have'ow jest coraz mniej, bo co mialo wyjsc - juz wyszlo.

Invasion
Camelot 3000
52
War of the Green Lanterns
One Milion
Czerwony i niebieski Superman
Batman Odyssey


Earth X Saga
Kang Dynasty
Maximum Security
Utopia
Decymacja
Dark Avengers
Vision Quest
Frankencastle
Druga część Clone Sagi

I wiele innych. I to przy założeniu, że rysujące się na horyzoncie Leathal Protector, No Mans Land, Onslaught reszta Klasyki Deadpoola, wyjdą.

Offline amsterdream

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1513 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 08:25:04 »
Gdzie można kupić dobre buty za równowartość komiksu?

W cenie najnowszego Hellblazera czy Epica można kupić.

Offline donT

Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #1514 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 08:27:56 »
Bazyliszku, ja piszac o tytulach must-have mam na mysli grilowana poledwice wolowa, nie dworcowe zapiekanki.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.