Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551373 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2040 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 22:16:36 »
A dla mnie niestety Wiek Ewy to zawód. I to kolejny zawód na komiksie Studia, z tych spoza 2000AD  :'( Nie byłem zaskoczony, bo wiedziałem jaki mniej więcej będzie to komiks, że będzie totalnie inny od Sambre, że to ambitny eksperyment... ale cóż, widocznie to nie dla mnie. Odbijam się od takich metafizycznych klimatów - uwielbiałem pierwsze trzy filmy Malicka, ale wychodząc z seansu Drzewa życia, czułem się mniej więcej tak jak teraz po lekturze Wieku Ewy :( Może jeszcze gdyby forma była bardziej tradycyjna, ale te komputerowe efekty, czasem w połączeniu z szkicami... no nie przekonuje mnie to. Rozumiem zamiar, ale więcej o Wieku XX powiedział mi... Wiek XX Bertolucciego, nie w tak szerokim kontekście jak Wiek Ewy, ale też nie tak pretensjonalnie.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2041 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 23:50:05 »
Studio Lain niech się lepiej przyzna kiedy w Gildii wylądują nowe egzemplarze Evy na wymianę. Bo mój zalega czekając na realizację reklamacji.  ::)
Więc takie przechwalanie się gdy inni cierpią to sól na rany jest.  8)

posylamy na biezaco, dzis poszlo piec paczek,
czesc okladek z Aniolem miala wgniecenia na srodku grzbietu
poszly do poprawy/wymiany do drukarni, do lipca powinnismy sie wyrobic z brakami ;)
dzialamy najszybciej jak mozna :)
to pierwszy nasz komiks od kiedy drukujemy w BZG i mamy taka niespodzianke :)

Metronom w korekcie do konca czerwca, wiec w wakacje :)

Dzieki Teli za sygnal, przekaze drukarni

Odbior Wieku Evy jest rozny, jak to z dzielami sztuki ;), dla jednych nieprzyswajalne, dla innych wspaniale, jedni wnosza inni wynosza ;) Na pocieszenie ramirezie dodam, ze Metronom i Yiu, lykniesz bez popity, a potem znow bedzie 2000ad :) takze kolejne komisy z Europy, ktore planujemy beda bardziej w lubianych przez ciebie klimatach :)

moge tylko dodac, ze dla mnie Wiek Evy nie jest komiksem o XX wieku ;) ale o samotnosci i tym, ze jestesmy tylko nieznaczacym pylem na kartach historii, ktora mozna ubrac w dowolne szaty :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2042 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 11:10:45 »
juhuuu będę miał "Wiek Evy"  w tym tygodniu, nareszcie

Offline gashu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2043 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:48:21 »
Przeczytałem: "[...] kontemplacji"  ;D

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2044 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 17:26:25 »
U mnie kwestia reklamacji jakoś przycichła - piszcie z łaski swojej jak będziecie odbierać ten drugi rzut Evy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2045 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 14:12:00 »
spokojnie robi sie :) bedzie pan zadowolony ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2046 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 18:19:02 »
U mnie niestety tez problemy z grzbietem. Otworzylem wersje z aniolkiem przed tv. Nie bede reklamowal, po prostu sobie skleje. Komiks jest swietny, ale z uwagi na brak czasu i gore innych, jeszcze czekajacych na swoja kolej, raczej nie bede do niego wracal czesciej niz raz na kilka lat, wiec sie szybko i tak nie rozpadnie;) W kazdym razie Arku zwroccie uwage drukarni na ten problem. Nie moge sie doczekac Metronomu i mam nadzieje, ze bedzie bez wad:)

Offline stachel

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2047 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 12:42:21 »
Ten komiks nie ma dobrej passy, dzisiaj dostałem maila od Gildii dot. okładki A:
Cytuj
Przperaszamy za opóźnienie związane z wysyłką zamówień. Niestety sporo egzemplarzy tego komiksów dotarło do nas z defektem na pierwszej stronie okładki - pod folią widoczne były widoczne rysy powstałe prawdopodobnie jeszcze podczas foliowania komiksów.


Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2048 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 12:51:22 »
Od razu przypomina mi się Thorgal. Egmont chyba się nawet nie ustosunkował do rysy na okładce Artbooka.

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2049 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 13:28:26 »
Mój egzemplarz przyszedł w należytym stanie. Już czekam na weekend, bo wtedy będę miał chwilę, żeby się za niego zabrać bez odrywania się od lektury - tak na raty z doskoku to nie lubię czytać.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2050 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 13:42:09 »
samych rys to akurat specjalnie nie bylo, jakies 50 sztuk, ale niestety spotkalo to aniolka :( powazniejsze uszkodzenia to po prostu mocne wgniecenie grzebietu- cos tam maszyny do pakowania w folie byly zle ustawione - generalnie 3/5 nakladu jest okej - reszta juz w drukarni beda wymieniac okladki, zwrocilismy im tez uwage na to klejenie

nam tez sie oczywiscie to niepodoba, ale bledy sie zdarzaja, trzeba je po prostu naprawic, jak sie wywala 100 zl na komiks to chce sie miec w rekach cacuszko ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Czerwiec 2020, 13:44:43 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Wtem!

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2051 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:34:05 »
Podejrzewam, że klej zamiast na blok i wklejkę poszedł bezpośrednio na grzbiet. Tak czy inaczej, po kilkakrotnym przewertowaniu w obie strony wszystko się trzyma (chociaż trzeszczy :) ).

Co do zawartości. Opowiadana w Wieku Ewy historia mnie nie urzekła, natomiast postawiłem sobie za punkt honoru odszukać wszystkie autentyczne fotografie wykorzystane przez autora i dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstały (bibliografia pomaga). No i wyszło na to, że nad komiksem, którego warstwa fabularna nie była wstanie mnie zainteresować, spędziłem więcej czasu niż nad niejednym tytułem, czytanym z wypiekami na twarzy :D.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2052 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 12:47:46 »
Łukasz śliczne dzięki za recenzję i dobre słowa :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline R~Q

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2053 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 13:46:05 »
Bardzo fajna przeglądowa recka, tylko
Cytuj
dwa tysiące ej di
;)

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2054 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 19:02:14 »
Recenzja oki ale, to "R"  :'(