Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552281 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11040 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 15:03:58 »
jasne, że jest - Fathom to komiks rozrywkowy, tylko tyle - tak jak jest masa lepszych rzeczy od Batmanow, Spidermanow itp ;)

To się lubi albo nie :)

Ja na przyklad uwielbiam serię Tolle z Troy, świetnie mnie relaksuje, dobrze się bawię. Znam jednak masę ludzi co uważa, że to jest gniot :) W komiksie ludzie lubią rożne rzeczy. Dla jednych Patyczaki są odjazdowe, dla innych to kiepski żart :)

Mam olbrzymi sentyment do tych komiksów. Fajnie będzie po prostu dać polskiemu odbiorcy kompletną historię.

To nie oznacza rezygnacji z 2000ad czy komiksów europejskich. To będzie szło pobocznym torem. imprint Lain USA ;) a potem już tylko Lain Japan ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11041 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 16:47:42 »
Sara i Lara
obawiam sie, ze nie - Top Cow a nie Aspen ma prawa do tych marek, w związku z tym te nowe wydania zostały przez autorów przerysowane i przemontowane

Format taki jak powiedzmy Na Wschód od Zachodu - to mniej więcej ten rozmiar tomów także objętościowo, cena też będzie podobna zapewne
Przemyśl proszę, czy nie lepiej w formacie Tokyo Ghost od NSC
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Kvothe

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11042 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 16:52:15 »
Przemyśl proszę, czy nie lepiej w formacie Tokyo Ghost od NSC
I cena DC Limited? Nie lepiej.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11043 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 20:47:26 »
Nie znam się, to sie wypowiem ;)
Arek wrzucasz coraz to kolejne amerykańskie tytuły i moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Proponowałbym  wybadać kto to kupi, może ankieta tutaj i na fejsie? Nie chciałbym, aby moje ulubione wydawnictwo zawinęło się z rynku ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2024, 20:49:03 wysłana przez Zwirek »

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11044 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 21:21:18 »
Też się boję, że te amerykany, to może być gwóźdź do trumny.

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11045 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 21:39:35 »
Wydawca, który od lat nie ogarnia tłumaczeń z angielskiego pisze o zwalonym tłumaczeniu. Paradne.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11046 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 23:01:27 »
Nie znam się, to sie wypowiem ;)
Arek wrzucasz coraz to kolejne amerykańskie tytuły i moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Proponowałbym  wybadać kto to kupi, może ankieta tutaj i na fejsie? Nie chciałbym, aby moje ulubione wydawnictwo zawinęło się z rynku ;)

Popieram, mnie te komiksy wydają się strasznie plastikowe.

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11047 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 23:14:55 »
Plajty bym się nie obawiał. Bezpieczny nakład i się sprzeda, może najwyżej nieco dłużej to potrwa niż ostatnio. Nawet jak nie sięgną po to stali czytelnicy SL, to będą inni, którzy po komiksy Studia raczej nie sięgają.
Pewnie o tym pomyśleliście, ale podpowiem, że pewnie dobrze, żebyście nie puszczali kilku amerykanów pod rzad, bo różnie może być. Lepiej przeplatać z jakimiś pewniejszymi rzeczami w stylu SL.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11048 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 23:25:42 »
Nie musi być plajty, wystarczy, że się capacity magazynów skończy i już będzie problem, żeby wydawać kolejne tytuły, które nie są pewniakami. Z tym zawinięciem z rynku, to tak trochę dmucham na zimne, ale kto wie, jaka nas czeka przyszłość.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11049 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 07:47:57 »
Ja sobie zawsze ceniłem to, że Lain ma unikalną ofertę. Brytyjski klimacik 2000 AD. Niestety nie będzie kolejnych tomów fajnych serii Absalom i Stickleback, a w zamian dostanę USA, którego na rynku jest od groma. :(

Offline jedrol

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11050 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 08:01:31 »
Nie znam się, to sie wypowiem ;)
Arek wrzucasz coraz to kolejne amerykańskie tytuły i moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Proponowałbym  wybadać kto to kupi, może ankieta tutaj i na fejsie? Nie chciałbym, aby moje ulubione wydawnictwo zawinęło się z rynku ;)

Problem z ankieta tutaj (czy byś może nawet na fb) byłby taki ze target tych komiksów jest inny niż standardowe towarzystwo kupujące studio lain. I to ze polowa osób czekających na kolejnego slaina sie tym nie zainteresuje to nie znaczy wcale ze sie to zle sprzeda. ( Próbka byla by bardzo nieobiektywna bo robiona w bardzo specyficznej bańce ). To trochę tak jak by wśród kupujących tutaj zadać pytanie czy kupili tomb raidera od scream i na podstawie tego wyprowadzać wnioski o jego sprzedazy.

Przyczyn nie chce być zrozumiany źle, wcale nie twierdze ze to się dobrze sprzeda bo po prostu tego nie wiem, ja sie zastanowię chociaż mam obietnice byc bardziej wybredny w komiksach bo skończyło mi się miejsce gdzie mogę stawiać kolejne regały :D

Offline Warpath

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11051 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 08:08:44 »
Zgadzam się z powyższym - to po prostu inny target niż dotychczasowi odbiorcy Studia Lain. Mogą być oczywiście jednostki, które biorą po szerokości - do których akurat się zaliczam - ale w większości przypadków sądzę towarzystwo będzie inne. Osobiście chętnie sprawdzę prawie wszystkie zapowiedziane jedynki. Tylko Fathom pozostaje na razie na poboczu, ale kto wie co przyniesie przyszłość.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11052 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 09:37:13 »
Przemyśl proszę, czy nie lepiej w formacie Tokyo Ghost od NSC

To będą jednak cegły nie ma co podbijać ceny.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11053 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 09:53:02 »
Ja sobie zawsze ceniłem to, że Lain ma unikalną ofertę. Brytyjski klimacik 2000 AD. Niestety nie będzie kolejnych tomów fajnych serii Absalom i Stickleback, a w zamian dostanę USA, którego na rynku jest od groma. :(

Kolejnych tomow nie ma bo... Niestet mamy mase swietnych komiksow na rynku, z nagrodami, ktorym sie nie udalo dobrze sprzedać. Nie wiem czy fan Marvela lub DC ogarnia Top Cow, Aspen, Avalon studio itp. Zobaczymy. Ale nie chce isc tylko w klasyki. Szukam tez nowszych rzeczy. Takze tych nieoczywistych. Lista jest dluga. Mam olbrzymi sentyment do starego image. Brakuje mi tych komiksow na rynku. Wielu nie udalo mi sie skompletowac. To taki dzieciak we mnie chce je wydac.  :)

O 2000ad sie nie martwcie kocham bezgranicznie do tego stopnia ze podjalem dwie ryzykowne decyzje czyli Nemesiss i ABC. A nawet i Zenith.

Komiks europejski to jest kopalnia świetnych rzeczy. Tylko wydaje sie, ze polski czytelnik prefuruje dosc bezpieczny kanon: realistyczna kreske klasyczne historie bez "dziwactw" Wszyscy znamy losy Brygady czy Opowiesc,i no i ostatnio Thorinth sie w to wpisal. Jestem ciekaw czy ta moja opinie potwierdzą losy Kronik barbarzyncow czy Shane.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 09:56:35 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Kvothe

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #11054 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 10:01:04 »
A czy w Lain USA też będą trzy okładki do wyboru? Czy jak w omnibusie, musi być taka sama.