Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552239 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10680 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 11:07:43 »


No i The Crow od Maleewa, jest u nas duża grupa fanów jego twórczości, a Kruk w jego wykonaniu jest o niebo lepszy niż Daredevil.
Tak! Przy okazji filmiku z Maxx w tle jest fragment OST do The Crow, jednego z najlepszych soudtracków jakie powstały:

+można się podczepić pod (podobno) trend na to ze cos jest w kinach to komiksowa wersja lepiej się sprzedaje (wyciekły właśnie zdjęcia do reboota The Crow)
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Luty 2024, 11:11:21 wysłana przez eyesore »

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10681 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 11:44:16 »
Nie mogę edytować, więc kolejny post.

Avatar Press. Garth Ennis, Warren Ellis, Alan Moore i inni. Sama śmietanka, zero hamulców, każdy tworzy, co chce. Autorzy mają całkowicie wolną rękę.

Ellis stworzył tam kilka serii. Każda nie jest długa, najdłuższa to Gravel, ale nie trzeba wszystkiego wydawać. Plus kilka ostrych sh jak np. Black Summer. Każda jest dobra. Frankenstein's Womb z polskim rysownikiem.

Ennis przerzucił tam swoje wojenne komiksy. Są jeszcze lepsze, ale nie wiem jak nasz rynek je przyjął w wersji Muchy i czy licencja jest dostępna. Stworzył jeszcze kilka krótszych, ale i dłuższą Crossed. Są to Żywe trupy w wersji gore,  więc nie dla każdego. Seria ta była kontynuowana przez innych twórców.

Moore'a wydał E w postaci Providence, więc nie wiem, czy mają licencje na resztę. Jak nie, to jest tam kilka fajnych serii, w tym Cinema Purgatorio.

Hickman zrobił God is dead. Nazwisko się samo sprzedaje u nas.

Poza tym polecam Uber Gillena oraz Absolution Gage'a.

Ogólnie warto przyjrzeć się temu wydawnictwu.

Drugim fajnym wyborem, nam już współczesnym, jest AfterShock. Wydawnictwo padło z art. 11 (kiedyś Marvel z niego skorzystał), ale komiksy należą do twórców. Jest tam dużo dobra, Ennis, Ellis, Jenkins i inni. Zazwyczaj mini, maxi i oneshoty. Sporo z nich docenione przez krytyków. Chyba Animosity była jedną z najpopularniejszych, ale pytanie jakie klimaty preferujesz. Napewno jest tam bardzo różnorodnie.

Groo Sergio Aragonesa. Jedna z najlepszych serii komediowych. Jednym z twórców jest Stan Sakai. Niby robił tylko literki, ale jest ważną częścią całości. Wydawany był przez wiele wydawnictw, ale właściciel się nie zmieniał. I można wydać cokolwiek i przerwać. Ale proponuję całość po kolei. Aha. Pierwsze pojawienie było w Destroyer Duck, którym to Steve Gerber zbierał kasę na walkę z Marvelem o prawa do Howarda. Sam Jack Kirby go wsparł w tej serii. Groo był też gościem m.in w Mad. Poleca się samo.

Myślę, że masz już sporo podpowiedzi. Ciekawe, czy coś z naszych propozycji się ukaże. Napewno jest dużo dobrych historii wartych wydania.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Luty 2024, 12:10:18 wysłana przez Takesh »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10682 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:04:44 »
dzieki Takesh - 90 proc znam, nie wszystko czytałem, większości nie, ale przeglądałem i owszem :)
no i nie wszystko jest moja bajką :)
ale jak już kiedyś pisałem chce ruszyć Amerykę (starszą i nowszą) - zobaczymy jak pójdzie

obecnie oglądam sobie katalogi, patrzę co udało się wznowić, z rzeczy które podobały mi się jak miałem 20 lat ;)

i na przykład pamiętam jak podobało mi się Red Star - a dziś nie zdecydowałbym się tego wydać :) nie zestarzało się jakoś dobrze

« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Luty 2024, 12:12:58 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10683 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:18:11 »
Pamiętam jak było głośno o Red Star w momencie premiery. Nowa jakość od strony graficznej, przy wykorzystaniu komputera. Ochy i achy. Wizard i inni mocno promowali. Teraz mało kto pamięta...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10684 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:23:38 »
Pamiętam jak było głośno o Red Star w momencie premiery. Nowa jakość od strony graficznej, przy wykorzystaniu komputera. Ochy i achy. Wizard i inni mocno promowali. Teraz mało kto pamięta...

nawet gra na ps2 powstała :)

IDW wznowiło całość w Omnibusie - tam ciekowstką jest to, że 4 tomie komputerowe efekty kładła ekipa Weta ta od Władcy Pierścieni :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10685 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 12:33:10 »
Daj znać o jakie tytuły zapytałeś, jeśli to możliwe, a jakie odpadają od razu itp. Będziemy mogli męczyć innych wydawców  8)

Moja topka z tych co padły to The Maxx, BWS i Byrne. Reszta też bardzo porządana, dlatego je polecam. Cokolwiek z tego wydasz, ja będę mega zadowolony.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10686 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 13:18:24 »
na razie wiesz ogarniam listę
wkrótce zacznę pisać maile
ale podobno Amerykanie mają ostatnio spore problemy z licencjami
nie dotrzymują terminów i takie tam ;)
(nie chodzi o Marvela czy DC - oni są poza naszym zasięgiem)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10687 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 15:09:38 »
Wracając jeszcze do The Maxx, ma wysokie oceny przy sporej liczbie oceniających.
https://www.goodreads.com/series/66490-the-maxx

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10688 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 15:16:04 »
nie musisz mnie przekonywać - to świetny komiks :)
i jak ktoś tego nie ugryzie i jak sukcesem okażą się spore wydania takie jak CE, Nemesiss, ABC
to obiecuje ci ze popytam o Maxxa i możliwość wydania omnibusa
jestem jak najbardziej na tak :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Archelon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10689 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 15:33:32 »
Tytuły z Dynamite miałyby szanse?

Conan u nas ma sporo wiernych czytelników. Red Sonja już się pojawiała w niektórych przygodach Conana.
Interesująco wygląda Red Sonja Black White Red. Różni artyści prezentują swój kunszt w wymienionej palecie barw. Okładeczki ładne: https://comicvine.gamespot.com/red-sonja-black-white-red/4050-137419/
Może Vampirella? Sacred Six, Vampierlla vs Purgatori, Army of Darkness. Egmont kiedyś wydał Nowheresville.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10690 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 15:40:24 »
Tytuły z Dynamite miałyby szanse?

Conan u nas ma sporo wiernych czytelników. Red Sonja już się pojawiała w niektórych przygodach Conana.
Interesująco wygląda Red Sonja Black White Red. Różni artyści prezentują swój kunszt w wymienionej palecie barw. Okładeczki ładne: https://comicvine.gamespot.com/red-sonja-black-white-red/4050-137419/
Może Vampirella? Sacred Six, Vampierlla vs Purgatori, Army of Darkness. Egmont kiedyś wydał Nowheresville.

ogladalem wczoraj ich oferte i jakos nic mnie tam nie porwalo niestety

lubie Vampirelle - ale ta stara - ma fajny klimat :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline kknd2

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10691 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 15:49:07 »
Tak stare wydania Vampirella lub nowe Vampierlla vs Purgatori

Czy ktoś czytał opinie o komiksach ze świata Nieśmiertelnego: THE HIGHLANDER? Miałem kiedyś fazę na Connor MacLeod'a zwłaszcza jak był serial - tak tam był Duncan
Warto nadrabiać?

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10692 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 16:20:17 »
Stary Nieśmiertelny był różnej jakości. Rysunki na zwykłym poziomie, a scenariusze różnie.

Z Dynamite jeszcze świat Warlord of Mars jest. Bardzo popularny, dużo mini I maxi serii. Szczególnie Dejah Thoris i jej serie.

Armia Ciemności taka nawet śmieszna, ale szału nie ma. Każda mini kontynuuje poprzednią.

Natomiast Vampitella czy nie została jakoś wznowiona? W sensie stare wydania Warrena? Bo to by mogło być super. W wersji the Best of oczywiście,  bo chyba wznowiono całe zeszyty jak lata temu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10693 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 16:22:32 »
Dobra - przypomniało mi się, że z Dynamite mam to na liście :) z miłości do Franka Cho i jego miłości do rysowania kobiet :)



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Klima

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10694 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 16:47:53 »
A coś od Stjepana Šejićia jest na twojej liście?