Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552351 razy)

0 użytkowników i 25 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7875 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 23:19:05 »
Półtorej tygodnia to długo? Mam dzieci, życie, nie tylko poluje na komiksy. Przeżyję bez jednego komiksu, jest w czym wybierać. Szkoda tylko, że tak trzeba polować. Nie mam żalu do wydawcy, żeby nie było
Dość długo. Nie musisz polować, jest cały czas dostępny, tylko nie na gildii. Na gildii, też mogłeś zamówić i na razie nie płacić. Wtedy zamówienie dostałbyś po opłaceniu, po swoim powrocie.

Nie chcę tu robić afery, ale ta moda na niski nakład, by się pochwalić szybkim wyprzedaniem tytułu jest troszkę bzdurna.
To nie jest moda. Robi to jeden niewielki wydawca-entuzjasta i robił tak od początku. Są tacy, którym nakłady praktycznie się nie kończą (NSC) i tacy, którzy wydają w mikro nakładach. Wolny rynek.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Czerwiec 2023, 23:25:21 wysłana przez Midar »

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7876 dnia: Śr, 07 Czerwiec 2023, 23:42:57 »
Klient jest bardzo wybredny, jeśli dać palec weźmie rękę, a potem całe ramię. Przykładowo w Niemczech w niektórych sieciówkach z kosmetykami, można zwracać używane kosmetyki do dwóch miesięcy od zakupu, nawet jak są do połowy zużyte, założę się, że wtedy też znajda się klientki, które są niezadowolone.

Offline Robinse

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7877 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 00:02:28 »
Ja natomiast, dziękuję za to, że tak ciekawe pozycje są wydawane, za trud i wysiłek.... ufff to tyle ........ nie udało mi się nabyć wszystkiego co chciałbym, Studio Lain i  komiksy to moje najnowsze odkrycie, powoli staram się zbierać to co dostępne, zamawiam w przedsprzedaży, ostatnio kupiłem tu na giełdzie za prawie normalną cenę Catamount,  sporo mi brakuje np. BUTTON MAN, trudno.....nie można mieć wszystkiego, dziękuję za to co mam i może będę miał.......DZIĘKUJĘ, tyle......

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7878 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 08:32:01 »
3/4 tej sprzedaży by nie było.
Mnie się wydaje że okładki to tylko taki dodatek i "zabawa" w ich kupowanie, akurat tutaj komiksy (przynajmniej dla mnie) w środku są naprawdę niezłe i myśle że jakby była tylko jedna okładka to i tak byłby na nie popyt bo po otwarciu potrafią oczarować :)

@keram2
oczywiście że czytałem ze zrozumieniem, chcesz kupować komiks nie teraz a kiedy CI się spodoba moze za miesiąc może za pół roku a może za 2 lata ale ma być dostępny bo tak chcesz. W przeciwieństwie do Ciebie ja umiem się postawić w roli pasjonata "piwnicowego" wydawcy ;) i wiem z czym wiąże się nakład o "tylko" 200szt większy - kasa/magazyn/ewentualne licencje. SL nie może być jak Mucha/NCS/E ale chce nam pokazać super komiksy na luzie i bez spiny ale też żeby nie splajtować :) 

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7879 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 09:37:25 »
Komiksy są dobre. Mnie chodziło o to, że 3/4 tej sprzedaży w pierwszy dzień by nie było, a nie że w ogóle. Tak szybko by nie schodziły, że 500-600 z 800 nakładu praktycznie w dzień lub kilka.

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7880 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 09:45:20 »
Komiksy są dobre. Mnie chodziło o to, że 3/4 tej sprzedaży w pierwszy dzień by nie było, a nie że w ogóle. Tak szybko by nie schodziły, że 500-600 z 800 nakładu praktycznie w dzień lub kilka.

Może masz rację :) na pierwszy rzut rzucamy się na te wersje które nam się najbardziej podobają a tak to by sie kupiło to co jest choć i tak mi się wydaje że do czasu preorderu następnego komiksu z Gildii zniknął by cały nakład i pozostał tak jak zawsze w sklepach z komisami :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7881 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:15:17 »
Pracuje sobie wlasnie nad Bractwem Krabów

i wlasnie sobie przypominam jaki to jest rewelacyjny komiks na kazdym poziomie :)



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7882 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:17:44 »
Komiksy są dobre. Mnie chodziło o to, że 3/4 tej sprzedaży w pierwszy dzień by nie było, a nie że w ogóle. Tak szybko by nie schodziły, że 500-600 z 800 nakładu praktycznie w dzień lub kilka.
I co z tego że komiksy z nakładem 800 sztuk się rozchodzą, kiedy nakład 500 sztuk nie może się wyprzedać. A to są tak samo dobre komiksy jak te z większym nakładem.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7883 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:26:17 »
nie ma co mietolic tego tematu - serio

nasze komiksy sprzedaja sie dobrze i nie mowie tylko o pozycjach po syndromie batona
takze wczesniejszych wiele pozycji sprzedalo sie dobrze

owszem byly pozycje ktorym powiedzmy nie poszlo
a niektory komiksy cierpia na prawo serii

ale serio - wiekszosc komiksow mamy wyprzedane - to super wynik
to ze teraz wyprzedaja sie szybciej sprawia ze mozemy lepiej operowac
zasobami finansowymi co oznacza tak naprawde zakup kolejnych komiksow
po wydaniu CE - zaczniemy kupowac nowe rzeczy i mam nadzieje
ze was przyjemnie zaskocze, plan na 2024 wstepny juz mam :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7884 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:29:24 »
plan na 2024 wstepny juz mam :)

Rzuć jakiś teaser :P

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7885 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:34:36 »
@Michał Przecież o tym piszemy od dawna. Tutaj nie chodzi o jakość historii tylko o poczucie straty. Połowa płaczków tych komiksów by nie chciała, ale boli, że się wyprzedały i mają pretensje do wydawcy. Lub, co jeszcze śmieszniejsze, że już nie ma na Gildii, bo tylko Gildia i foch, w innych księgarniach nie kupię. :D A w czasach Absaloma jeszcze takiego owczego pędu nie było. No i okładka tylko jedna, więc... I są też osoby, które biorą wszystkie trzy okładki.  :)
Ja mogę tylko ze swojej strony polecić Absaloma i Stickleback jako historie w stylu Hellboya z fajnym brytyjskim klimacikiem oraz niebanalne fantasy Brygada o krasnoludach i tajemniczej mgle, która miesza czasem nie gorzej niż Pierścień Ouroborosa we Władcy gór.
Bezprawia nie czytałem, bo czekałem na kolejne części, ale kupiłem na premierę. :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7886 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 12:41:40 »
Rzuć jakiś teaser :P

panie teraz ludzie kradno na potege ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7887 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 13:05:45 »
Pracuje sobie wlasnie nad Bractwem Krabów

i wlasnie sobie przypominam jaki to jest rewelacyjny komiks na kazdym poziomie :)


I na ten komiks chyba najbardziej czekałem razem z SHA na ten rok :) nie moge się go doczekać

a czy oprócz standardowych planów na 2024 będzie miejsce może na 1/2 tytuły wybrane przez czytelników, jak np te co nie dawno wrzuciłeś jako smaczek a od razu odbiór był pozytywny bo wyglądały niebanalnie  8)
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Czerwiec 2023, 13:09:02 wysłana przez dinogal »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7888 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 13:15:02 »
zawsze jestem otwarty na propozycje

zreszta przegladam sobie inne tematy i czasem czytelnicy pokazuja cos co przegapilem :) czy nie znalem

ja natomiast w tym roku czekam najbardziej na CE

co sie w tym komiksie odwala fabularnie i rysunkowo...


PS. Wazne pytanie. Historia Bractwo Krabów podejmuje temat raka u dzieci... co myślicie, żeby do ceny dołożyć 10 zl i przeznaczyć kwotę około 8 tysięcy na rzecz jakiejś fundacji? Taka refleksja po tej smutnej lekturze... ale nie wiem czy ktos nie odbierze, ze probujemy komiks lansowac kosztem choroby itp itd - jakie macie odczucia?

« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Czerwiec 2023, 13:22:44 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7889 dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 13:25:59 »
1. Tak, o 10 zł wyższa i kasa na dzieci.
2. Ja też najbardziej czekam na Kraby, bo uwielbiam komiksy tego rysownika: Azymut, Mechaniczna ziemia, Sercożerca.
Te kraby mają coś wspólnego z rakiem w sensie nazwy? Że rak się nazywa tak samo jak krab w innym języku, czy coś?
3. Na pewno ktoś tak odbierze, bo idiotów nie brakuje. Ale się tym nie przejmuj.