Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1548683 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6000 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:56:56 »
Wariant A. wg mnie w naszym hobby chodzi o to żeby gonić króliczka, większa frajda dostać komiks dwa razy..  :)

Offline kenji

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6001 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:57:12 »
zasadnicze pytanie czy pomiędzy wariantem A i wariantem B jest różnica w cenie. a jeśli jest to jaka?
dla mnie wariant B wygląda sensowniej , ale jeśli można oszczędzić 20-30% to już wariant A...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6002 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:58:12 »
no wlasnie istnieje ryzyko ze ktos wykupi wiecej tomow 2
i bedzie pchal drozej liczac ze posiadacz tomu 1 bedzie mial musa

z drugiej strony psychologiczna bariera cenowa

sam sklaniam sie do wersji B

ale chetnie poslucham waszych opinii - zawsze to inna perspektywa
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6003 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:58:45 »
zasadnicze pytanie czy pomiędzy wariantem A i wariantem B jest różnica w cenie. a jeśli jest to jaka?
dla mnie wariant B wygląda sensowniej , ale jeśli można oszczędzić 20-30% to już wariant A...

nie... suma lacznie bylaby taka sama - chodzi o to czy sprzedawc pojedynczo czy komplet
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6004 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:03:08 »
Tylko jeszcze pokaż mi tę półkę, bo szukam od kilku dni i znaleźć nie mogę...

Tak czy inaczej żadnych slipkejsów, to i tak będzie drogie.

Może pół na pół? Część puścić w wariancie A, a część zachować na B? Chociaż sam oceniam to na mało sensowne rozwiązanie.
Wariant A byłby w porządku, gdyby ze sprzedażą i z tempem znikania tych komiksów z rynku nie działy się takie cyrki. Tutaj presja będzie jeszcze większa, bo każdy będzie się bał zostać z jednym tylko tomem.

parsom znajdz rzemieslnika, ja robilem na zamowienie i nie bylo zabojcze w kosztach
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6005 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:06:56 »
Skoro sprzedajecie tak z 80% nakładu w gildii to może zaproponować im żeby jeden użytkownik mógł kupić tylko jeden tom, chociaż tutaj też mogą zakładać multikonta żeby to ominąć. Numerowane egzemplarze i prawo pierwokupu to też jakaś opcja.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6006 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:10:51 »
rozwazalismy wersje slip - ale strasznie podnosi koszta - raz, dwa logistycznie do ogarniecia ciezko jak cholera
W takim razie trochę nie widzę korzyści dla kupującego, z kupowania kompletu zamiast pojedynczo. Argument za prawem serii dotyczy tylko niektórych konsumentów, powiedziałbym że maruderów. No i oczywiście jest to realny problem dla wydawcy, ale ja patrzę bardziej ze swojej perspektywy ;)

Masz rację z tym 50 zł za sleepcase :(
Niezwyciężony od Booka, różnica w cenie:
Ze sleepcase 139 zł
Bez sleepcase 90 zł
I to było jeszcze przed tymi szalonymi podwyżkami.

Powiem tak, jeśli wariant B wpłynie pozytywnie na obniżenie ceny, to jestem za.
Jeśli jednak wariant B niczym nie różni się od A, ani pod względem wydania, ani cenowo, to z punktu widzenia konsumenta, nie jest to dla mnie korzystne. Bo preferowałbym kupić tom 1, przeczytać lub zapoznać się z opiniami innych, a następnie zdecydować o kupnie tomu 2.

Offline kenji

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6007 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:11:13 »
myślę, że od strony klienta lepiej jest nabyć tom 1  a po jakimś czasie tom 2. łatwiej podjąć decyzje o zakupie za 200zł a później kolejne 200zł. niż od razu wyłożyć 4 paki...
tzn jeśli ktoś jest zdecydowany ( tak jak ja) to wszystko jedno jak zostaną wydane te albumy, ale dla niezdecydowanych chyba łatwiej podjąć decyzje o zakupie w wersji A czyli 2 albumy w odstępach czasu

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6008 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:12:32 »
zadnych slipow - stary to o 50 zl drozej za komiks ;) ale beda ladnie wygladac razem na polce ;)
Jak ma być to test przed Nemesis to dawać mnie to ze slipem. ;D

Wole wariant B, i np 100 sztuk ze slipem, na pewno by zeszly. ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:18:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6009 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:14:22 »
Ale spójrzcie też na pozytywy tej sytuacji (wersja B) - od razu łapiecie się na darmową wysyłkę w gildii! :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6010 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:15:16 »
W takim razie trochę nie widzę korzyści dla kupującego, z kupowania kompletu zamiast pojedynczo. Argument za prawem serii dotyczy tylko niektórych konsumentów, powiedziałbym że maruderów. No i oczywiście jest to realny problem dla wydawcy, ale ja patrzę bardziej ze swojej perspektywy ;)

Masz rację z tym 50 zł za sleepcase :(
Niezwyciężony od Booka, różnica w cenie:
Ze sleepcase 139 zł
Bez sleepcase 90 zł
I to było jeszcze przed tymi szalonymi podwyżkami.

Powiem tak, jeśli wariant B wpłynie pozytywnie na obniżenie ceny, to jestem za.
Jeśli jednak wariant B niczym nie różni się od A, ani pod względem wydania, ani cenowo, to z punktu widzenia konsumenta, nie jest to dla mnie korzystne. Bo preferowałbym kupić tom 1, przeczytać lub zapoznać się z opiniami innych, a następnie zdecydować o kupnie tomu 2.

tzn jest jeszcze jedna zmienna - ktora moze wplynac na cene - nazywa sie drukarnia
jest szansa ze drukujac od razu komplet czyli lacznie 1600 sztuk mozna bedzie zbic cene
tylko czytelnik togo nie zobaczy, bo nie bedzie widzial ile te tomy kosztowalyby pojedynczo

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline bowie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6011 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:19:18 »
wariant B bezdyskusyjnie

Offline szulig

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6012 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:25:30 »
myślę, że od strony klienta lepiej jest nabyć tom 1  a po jakimś czasie tom 2. łatwiej podjąć decyzje o zakupie za 200zł a później kolejne 200zł. niż od razu wyłożyć 4 paki...
tzn jeśli ktoś jest zdecydowany ( tak jak ja) to wszystko jedno jak zostaną wydane te albumy, ale dla niezdecydowanych chyba łatwiej podjąć decyzje o zakupie w wersji A czyli 2 albumy w odstępach czasu
ale jak komus nie podejdzie tytul a bedzie miec oba tomy to latiwej bedzie mu sprzedac, tak myślę

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6013 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:26:21 »
tzn jest jeszcze jedna zmienna - ktora moze wplynac na cene - nazywa sie drukarnia
jest szansa ze drukujac od razu komplet czyli lacznie 1600 sztuk mozna bedzie zbic cene
tylko czytelnik togo nie zobaczy, bo nie bedzie widzial ile te tomy kosztowalyby pojedynczo
Zgadza się, plus z mojego doświadczenia wynika, że ludzie prędzej zapłacą sumaryczną wyższą cenę ale w ratach, niż jako jednorazowy zakup. Podawałem kiedyś przykład - nawet w tym wątku - dotyczący Gideon Falls.

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6014 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:28:47 »
to może zaproponować im żeby jeden użytkownik mógł kupić tylko jeden tom
komuno wróć  ;D

Dla mnie zależy:
Cenowo tak samo? - > wariant A z powodu przytoczonych tu już argumentów:
- bo chcę sobie zrobić 2x prezent niż raz
- nie wiem jeszcze czy udźwignę CE we wszystkich wariantach okładkowych, więc w razie czego będę mógł wybierać

Jeśli będzie różnica w cenie wspólnego druku -> korzystniejszy cenowo wariant (wariant B)