Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552350 razy)

0 użytkowników i 27 Gości przegląda ten wątek.

Online zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5025 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:08:37 »
Sukces Buttonmana wpłynie jakoś na ustalanie ilości nakładu  Mazeworld, czy raczej bez związku i pójdzie taka standardowa ilość?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5026 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:13:01 »
Według mnie żaden z innych zapowiedzianych przez SL komiksów nie sprzeda się tak szybko, jak Buttonman. Tutaj od początku zapowiadał się hit sprzedażowy i dziwi mnie zdziwienie.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5027 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:16:57 »
Ok, czyli to właściwy moment na ponowne zadanie mojego pytania...
Czyli już można powiedzieć, że Buttonman powtórzył sukces Sarii. Więc nasuwa się pytanie... kiedy dodruk? xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5028 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:20:41 »
Ja tam nie widzę nic złego w dodrukowaniu komiksów, które się tak szybko sprzedały. Niech zarobią na te, co sprzedają się gorzej.
Popyt na BM częściowo został nakręcony przez wydawnictwo, którego nazwy tu nie wypowiem. Może więc coś innego z tytułów, pod które zrobili podkład marketingowy? Żółwie? Rachel?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5029 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:34:21 »
Sukces Buttonmana wpłynie jakoś na ustalanie ilości nakładu  Mazeworld, czy raczej bez związku i pójdzie taka standardowa ilość?

Mysle ze bedzie tak 800
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5030 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:35:11 »
Ok, czyli to właściwy moment na ponowne zadanie mojego pytania...

nie bedzie dodrukow
pamietasz - szukalem mozliwosci dodruku Sarii - chodzilo o jakies 500 sztuk - kaplica
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5031 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:35:58 »
Sukces Buttonmana wpłynie jakoś na ustalanie ilości nakładu  Mazeworld, czy raczej bez związku i pójdzie taka standardowa ilość?
Dlaczego miałby być większy? Sędzia Anderson od tego samego rysownika cały czas jest do kupienia. To nie rysownik jest raczej sukcesem sprzedaży tego komiksu, a coś innego.

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5032 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:37:19 »
To w gildii jeszcze będzie dostępny Cyngiel? Dziś opłaciłem z nim zamówienie, które złożyłem przed Wgilią, ale sklep nie daje mi 100% gwarancji na realizację :(.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:47:33 wysłana przez OokamiG »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5033 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:38:26 »
Ja tam nie widzę nic złego w dodrukowaniu komiksów, które się tak szybko sprzedały. Niech zarobią na te, co sprzedają się gorzej.
Popyt na BM częściowo został nakręcony przez wydawnictwo, którego nazwy tu nie wypowiem. Może więc coś innego z tytułów, pod które zrobili podkład marketingowy? Żółwie? Rachel?

Sukces Batona jest niewatpliwie - dla mnie - spora niespodzianka - sprzedal sie szybciej niz Saria
ale czy to faktycznie robota ekipy Fanty...
nie wiem co tu bylo punktem zapalnym, moze faktycznie komiks brytyjski ma u nas wieksze szanse (masa jednak znanych nazwisk) o ile nie jest to element serii - popatrze co tam jest do wziecia pod takim katem - poki co mam w glowie Last American
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5034 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:38:52 »
To w gildii jeszcze będzie dostępny Cyngiel? Dziś opłaciłem z nim zamówienie, które złożyłem przed Wgilią, ale sklep nie daję mi 100% gwarancji na realizację :(.

bedzie - nie martw sie - bedziesz mial :)
maja zamowien na 50, a idzie do nich 100
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline OokamiG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5035 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:41:07 »
Zdjąłeś kamień z serca.

Online zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5036 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 12:58:37 »


Dlaczego miałby być większy? Sędzia Anderson od tego samego rysownika cały czas jest do kupienia. To nie rysownik jest raczej sukcesem sprzedaży tego komiksu, a coś innego.

W sumie fakt. Niemniej  trochę lipa, że Buttonman miał tak  niedoszacowany nakład. Z jednej strony sukces, z drugiej.. no, mogło być jeszcze lepiej.

Sędziowie to chyba - jak ostatnio dawało studio do zrozumienia - komiks o wąskiej grupie zainteresowanych. Mazeworld wydaje się celować w nieco szersze kręgi, niż takie Dreddy. Może nie takie jak Buttonman, ale jednak. Dlatego zapytałem, czy to będzie miało wpływ. Ale w pełni rozumiem, że niekoniecznie musi, bo to  trudno wykalkulować, czy drukować X czy Y sztuk komiksu.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5037 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 13:00:10 »

W sumie fakt. Niemniej  trochę lipa, że Buttonman miał tak  niedoszacowany nakład. Z jednej strony sukces, z drugiej.. no, mogło być jeszcze lepiej.

Sędziowie to chyba - jak ostatnio dawało studio do zrozumienia - komiks o wąskiej grupie zainteresowanych. Mazeworld wydaje się celować w nieco szersze kręgi, niż takie Dreddy. Może nie takie jak Buttonman, ale jednak. Dlatego zapytałem, czy to będzie miało wpływ. Ale w pełni rozumiem, że niekoniecznie musi, bo to  trudno wykalkulować, czy drukować X czy Y sztuk komiksu.

tak, to jest zawsze loteria
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5038 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 13:05:39 »
Button mial 800 nakladu, zgadza sie?

A tak z ciekawosci, przypomnisz ile mniej więcej mialaby kosztowac saria z nakladem 500sztuk? Ciekawi mnie ile % rosnie cena przy mniejszym nakladzie...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Brzon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5039 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 13:06:13 »
nie wiem co tu bylo punktem zapalnym, moze faktycznie komiks brytyjski ma u nas wieksze szanse (masa jednak znanych nazwisk) o ile nie jest to element serii - popatrze co tam jest do wziecia pod takim katem - poki co mam w glowie Last American
To może jakaś sonda później na forum, jak już coś wybierzesz? Może nie będzie to miało decydującego wpływu na wybór komiksów do wydania, ale zawsze coś :)