Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551131 razy)

Klint, remik68 (+ 1 Ukrytych) i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4725 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 16:12:35 »
Same w sobie są dobre.
Tylko, że to miała być prosta komercyjna rozrywka na poziomie "bezprawia",
a tu szykuje się kolejny komiks dla koneserów. Oniryzm, senna marzenia to nie dla mnie.

zle rozumiesz nasza rozmowe
rozmawimy o rysunkach, pewnej formule z ktorej czerpie artysta by budowac klimat opowiesci
np oddajac pojedynek toczony w londyskiej mgle itp itd
nie musisz byc zadnym konserem :) lubisz morczne kryminaly i thrillery bedziesz sie swietnie bawil
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline deFranco

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4726 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 17:02:19 »
Przepraszam, że tak spanikowałem, ale to wszystko strach podyktowany ekonomią.
Nie stać mnie już na komiksy typu 5/10, 6/10. Muszę celować minimum 8   :)

sum41

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4727 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 18:50:02 »
Ze ktos tak napisal ze tak to widzi to odrazu zakladzasz ze ty bedziesz to identycznie odbieral?

 Poki co jeszcze jestesmy od siebie rozni wiec bierz i konsumuj ten komiks nie patrz na innych, sam sie przekonaj :)

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4728 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 11:19:25 »
A propos wspomnianego wcześniej BEZPRAWIA - jak tam @SL, będzie ta kontynuacja? 2023? :)

Offline perek82

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4729 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 11:23:02 »
Wysłałem Mikołajowi linka do Button mana, co by miał troszkę łatwiej i żeby nie było znowu trochę niezręcznie znaleźć butelkę łychy pod choinką.
Na rozliczeniu karty widzę, że Mikołaj coś zakupił na gildii w kwocie zbliżonej do BM. Okładkę zobaczę 24 grudnia:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4730 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 14:17:23 »
A propos wspomnianego wcześniej BEZPRAWIA - jak tam @SL, będzie ta kontynuacja? 2023? :)

wiesz co bede okrutnie sszczery - przy obecnym cyrku gospodarczym naprawde nie wiem co dalej...
mozliwe ze po Button man wydamy od razu SHA, albo Catamount a potem Sha
tyle wiem na teraz
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4731 dnia: Cz, 01 Grudzień 2022, 14:18:02 »
Przepraszam, że tak spanikowałem, ale to wszystko strach podyktowany ekonomią.
Nie stać mnie już na komiksy typu 5/10, 6/10. Muszę celować minimum 8   :)

nic sie nie stalo stary - masz watpliwosci pytaj :) kazdy z nas teraz oglada zlotowki i dokonuje selekcji
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4732 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 12:52:57 »
Odliczamy dni do premiery naszego nowego komiksu. Button Man (Cyngiel) w sklepach powinien już być 12 grudnia.

Przy okazji informuję, że kończą się w przedsprzedaży wersje komiksu z limitowanym okładkami, które dostępne są tylko w sklepie gildia.pl

No i dorzucam kilka nowych recenzji Button Mana z brytyjskich portali poświęconych komiksom.

BUTTON MAN to ponure, pełne przemocy dzieło z zimnokrwistym bohaterem. To jeden z najbardziej ekscytujących, emocjonalnych thrillerów, jakie kiedykolwiek opublikowano w formie komiksu. BUTTON MAN zdobył wszędzie uznanie, uwielbienie i nagrody. Centralnym elementem atrakcyjności jest postać samego Extona; prawdziwie twardy brytyjski antybohater w stylu podobnym do Jacka Cartera Teda Lewisa. Jednak najbardziej uderzającą rzeczą w BUTTON MAN jest niezwykle szczegółowa, fotorealistyczna grafika

Nick Brownlow (ninthart)

John Wagner jest pomysłowy zarówno w przypadku miejsc wybranych do morderczych zawodów, jak i ich różnorodności. Oprawa graficzna Arthura Ransona jest prawie idealna, wygląda jeszcze lepiej ze względu na różnorodność lokalizacji i włączenie kuszącej kobiety, kontrastującej z zdecydowanie męskim światem.
Ian Keogha (theslingsandarrows)

Nikt nie jest tym, kim się wydaje, a przyjaciel i wróg mogą w każdej chwili zmienić stronę. A „Głosy”, które wykorzystują ludzi do rozrywki, mają kontakty na wysokich stanowiskach i mogą manipulować sytuacjami przeciwko każdemu, kto im zagraża. Do tego znakomita i skrupulatna fotograficzna dokładność Arthura Ransona. Książka jest majstersztykiem, tchnęła kinowe życie do świata komiksów, jednocześnie tworząc skoncentrowane emocje, które w film trudno byłoby odtworzyć.
Parsley (denofgeek)

Button Man Johna Wagnera jest po prostu dziełem sztuki. Ta historia jest szorstka, brudna, nerwowa i zawiera wiele innych podobnych przymiotników, których ktoś po tej stronie klawiatury może użyć, by bezskutecznie opisać ci ten komiks. Panele wyglądają jak obrazy, a te obrazy wydają się poruszać wraz z szaleńczym tempem historii. Realizm i dbałość o szczegóły Ransona są zdumiewająco epickie.

Tyler (all—comic)

To porywający zbiór opowiadań, z intrygującymi i subtelnie wątkowanymi podtekstami przeplatającymi się na każdej stronie każdego tomu. Fascynujący film opowiedziany przez Ransona, z subtelnym i inteligentnym scenariuszem Wagnera, jest bardzo wciągający i przyjemny.
Steve'a Morrisa (comics beat
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Deg

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4733 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 00:36:02 »
Psiakrew. Masz +1 do pijaru.
This is my truth, tell me yours.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4734 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 00:40:42 »
Snoopy chyba mówił psiakość. :)

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 145
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4735 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 11:56:20 »
Już zacieram ręce. Akurat lektura na zimowe wieczory do kubka dobrej herbaty. Pierwszy warunek, który musi mieć komiks by przypasował do gustu już spełniony czyli rysunki współgrające z nastrojem fabuły. O okładce już wspominałem. Inspiracje typu "Dorwać Cartera", pewnie gangsterskim światem braci Kray, brytyjskość (do Brytanii zarzutów mam mnóstwo, czasami jednak to duża zaleta), bohater nie mający złudzeń co do tego kim jest (mam nadzieję)... Czasami człowiek potrzebuje czegoś właśnie takiego, solidnego kawałka krwistego steka, o gościach takich jak żołnierze SAS czy ludzie co, żartując, na śniadanie jedzą drut kolczasty i popijają spirytusem.
Jak w powieści Ranulpha Fiennesa "Elita Zabójców" - film amerykański to średniak, książka, świetna. Albo nawet w kontynuacji "Dnia Szakala" (podobno napisanej z błogosławieństwem Forsythe'a), niestety nie pamiętam tytułu i autora bo czytana lata temu. Gorsza od pierwowzoru ale ta sama sceneria, świat płatnych zabójców.
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Offline Pinto

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4736 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 12:11:05 »
Albo nawet w kontynuacji "Dnia Szakala" (podobno napisanej z błogosławieństwem Forsythe'a), niestety nie pamiętam tytułu i autora bo czytana lata temu. Gorsza od pierwowzoru ale ta sama sceneria, świat płatnych zabójców.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/66238/powrot-szakala
Cytuj
W 1990 roku w Polsce ukazał się sequel Dnia Szakala pt. Powrót Szakala, napisany pod pseudonimem Jack Oakley przez Jacka Dąbałę (wydawnictwo TPH, Warszawa 1990), w nocie wydawcy książka ta była przedstawiona jako napisana za zezwoleniem Fredericka Forsytha.
Cytuj
Pisze też scenariusze do komiksów, np. Najemnik Medox.


Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4737 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 23:54:51 »
A ja spokojnie czekam na Wasze opinie nt korekty.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4738 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 13:53:13 »
to ja jeszcze w kwestii PR ;)

Button Man (Cyngiel) jak informuje nas drukarnia już prawie gotowy. W tym tygodniu ma być wysłany do sklepów. Z tej okazji mamy dla was kilka słów od autorów tego kultowego komiksu o grze w zabijanie.

Oto przed tobą wydanie kompletne. Czytaj to tak, jak się czyta najlepiej – na raz. Zwiń się w fotelu, załaduj broń i pamiętaj, by otulić się czymś ciepłym... Zrobi się zimno, gdy razem z Harrym Extonem będziesz przemierzać ulice w poszukiwaniu przeciwników, gotowy, by zabić.
John Wagner

Cyngiel był publikowany w siedmiostronicowych odcinkach, ale od samego początku myśleliśmy o nim jak o powieści graficznej, a ja na pewno nie szedłem na żadne ustępstwa, żeby utrzymać tę cykliczność, ani pod względem rozkładu kadrów, ani tempa opowiadania historii. Co więcej, rysowałem ten komiks tak, żeby móc go dowolnie podzielić: po siedmiu, po dwunastu, a nawet po jednej stronie, jeśli miałby być dzielony. Niemniej wolę go właśnie w obecnej formie. W jednym, fajnym kawałku.
Arthur Ranson







Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4739 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 14:02:03 »
Prezentuje się wybornie!