Autor Wątek: Sportowy komiks  (Przeczytany 2044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PocoNacoLoco

Sportowy komiks
« dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 21:45:03 »
Witam, nie widziałem wcześniej wątku o sporcie w komiksie.
Jest to dla mnie o tyle istotny temat, że poza J23 w pierwotnej wersji z dymkiem na okładce, zapatrywałem się jak zauroczony w plansze z komiksu Polacy na arenach olimpijskich z początku lat osiemdziesiątych.
To w ogóle były oryginalne, niekoniecznie ciekawe🤫 czasy.
Może ktoś z Was kojarzy czy wspomniany tytuł miał swój ciąg dalszy?
Czy ktoś może podrzucić ciekawe tytuły w których sport , zwłaszcza ten historyczny był wątkiem głównym?
Pozdrawiam serdecznie

Offline Alfman

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 22:07:32 »
"Od Walii do Brazylii: X Piłkarskie Mistrzostwa Świata" Rosińskiego  ;)

Offline nekro

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 22:17:16 »
Marek Turek chyba aktualnie tworzy coś o piłce nożnej, jeśli dobrze pamiętam gdzieś z forum.

Offline Sebo

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 22:18:31 »
Całkiem udana była też seria "Słynni Polscy Olimpijczycy" . Wyszło chyba coś koło 20 numerów każdy poświęcony innymi sportowcowi. Na pewno był Baszanowski , Korzeniowski i Małysz

Offline NuoLab

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 22:53:28 »
"Rycerze fair-play" Polcha. Swoją drogą patrząc na ceny i stan zachowania egzemplarzy wystawianych na allegro to przydałoby się nowe wydanie.

Offline HugoDumont

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 22:56:08 »
Moim ulubionym sportowym komiksem w dzieciństwie byli "Rycerze Fair Play " z rysunkami Polcha.

Offline HugoDumont

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 22:58:56 »
O, NuoLab mnie ubiegł... ;)

Offline Deepdelver

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 15 Marzec 2024, 23:30:54 »
"Konus" z "Relaxu".

Offline Koalar

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #8 dnia: So, 16 Marzec 2024, 01:22:31 »
Michael Jordan - Nadchodzi Byk. Już tak dokładnie nie pamiętam tego komiksu, generalnie historia Jordana.

Jest też trochę komiksów o motosporcie, np. Grand Prix to fikcyjna opowieść związana z wyścigami samochodowymi.

Była futbolowa antologia Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce..., ale raczej nie o historycznych wydarzeniach.

Następnych komiksów nie czytałem, coś tam kojarzę.

Jest FC Barcelona - 1 - La Masia, Szkoła marzeń. Chyba fikcyjna opowieść. Komiks typu "nie dajemy przykładowych plansz, bo po co?".

Kapitan Tsubasa to manga, chyba sporo osób kojarzy anime.

Jest seria dla młodzieży Louca o chłopaku chcącym zostać piłkarzem, ale nie wiem, jak ważny to wątek.

Plus okołosportowa seria Barras o kibicach z Buenos Aires.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline NuoLab

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #9 dnia: So, 16 Marzec 2024, 10:59:39 »
W którymś z odcinków "Pilota śmigłowca" było o zawodach szybowcowych a w "Żbiku" o wyścigach motorowodnych.

Offline Spiff

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #10 dnia: So, 16 Marzec 2024, 11:55:59 »
tylko czekać, aż ktoś wrzuci:
Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich
Tytus, Romek i A'Tomek - Tytus olimpijczykiem

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline gashu

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #11 dnia: So, 16 Marzec 2024, 19:14:55 »
"Będzie dobrze" od Timofa, choć to raczej rzecz tworzona na zasadzie "co by było gdyby...", a nie historyczna.

Offline Sebo

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 08:20:23 »
Superman 1/92 (TM-Semic)- wyścig biegowy Supermana i Flasha na dystansie 1 okrążenie kuli ziemskiej.

Offline turucorp

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 09:52:24 »
Marek Turek chyba aktualnie tworzy coś o piłce nożnej, jeśli dobrze pamiętam gdzieś z forum.
Nie, to był tylko kilkustronicowy epizod w komiksie o wydarzeniach w KWK "Wujek".

Z fajnych rzeczy "sportowych", to Truściński kiedyś zrobił mega-dynamicznego szorciaka o wyścigu kolarskim.
Świetny jest niewydany u nas "Smak chloru" Vivesa (chociaż samo pływanie jest tam tylko pretekstem).

Offline Sebo

Odp: Sportowy komiks
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 11:29:10 »
Punisher 5/91 (TM-Semic) tudzież najnowszy epic z Punisherem. Frank ujawnia nadużycia mające miejsce w zawodowym boksie. Sam też walczy w sparingu.