Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 111961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #90 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 23:17:55 »
Nie było akcji hospitalizacyjnej, zacznijmy od tego :)
Nie chcę z nikogo się naśmiewać, bo może rzeczywiście ktoś jest chory, ale sanatorium w ciepłych krajach też może być formą hospitalizacji ;)

Midar

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #91 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 23:31:05 »
To całe tłumaczenie to jakiś bełkot. I dlaczego do wszystkich subskrybentów nie wysłali jakiejkolwiek informacji. Jestem przekonany, że od nich niczego nowego już nie będzie. Jeśli się mylę, to „złodziei” odwołam, ale oszustami i krętaczami pozostaną dla mnie na zawsze.

Offline Mruk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #92 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 23:50:42 »
Dlatego jestem zdania iż takie potworki jak Sideca należy kasować z rynku, bo robią więcej złego niż dobrego.


Sideca wydała Koziorożca (21 albumów - ile jest wydawnictw, które wydało dłuższą serię w całości?), Rorka, inne albumy Andreasa, Martwego, Konkwistadora, a ty mówisz, że należy ich skasować bo robią więcej złego?

Za to co wydali do tej pory szacun i duży plus.

Za akcję z przedpłatami i teraz te dziwaczne usprawiedliwienia - duży minus.

Sideca dostała ode mnie sporo kasy za swoje albumy, ale w żadnej przedpłacie nie zapłaciłem im ani złotówki. Będzie album w sklepie, to kupię.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Maj 2019, 23:53:08 wysłana przez Mruk »

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #93 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 09:08:23 »
Ja rozumiem, że zdarzają się wypadki, choroby, ale inni potrafią o tym poinformować, bo nie wyjechali na koniec świata jak Ongrys, który zapowiedział, że jakaś seria jest zawieszona z powodu choroby.
Nie kojarzę takiej akcji z Ongrysem (jeśli się mylę to mnie poprawcie), ale na pewno Kurc miał taką sytuację przy Stormie.

Offline Dracos

Odp: Sideca
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 09:21:35 »
Wiecie nie to żebym usprawiedliwiał Sidece , ale tak na moje kaprawe oko to najbardziej winne są osoby które wpłacają przedpłaty. Szczególnie wydawnictwu które miało już wcześniej dziwne obsuwy terminów. Jest komiks w sklepie, ewentualnie wiadomo że wyszedł z drukarni (patrz Studio Lain) można kupić, a tak to wygląda jakby co poniektórzy się zdziwili że nie wszyscy na świecie są uczciwi i o zgrozo mogli paść ofiarą oszustwa.

Offline pokia

Odp: Sideca
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 13:05:21 »
Ja osobiście nie skreślam tego wydawnictwa. Zakładam, że w swoim czasie wydadzą jeszcze jakieś komiksy.

Inna sprawa to przedpłaty. Dzisiaj są takie możliwości prowadzenia akcji crowfundingowych, że wypłacanie kasy na prywatne konta to proszenie się o kłopoty. Szczególnie jeśli kasę zbiera mała firemka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Maj 2019, 13:07:50 wysłana przez pokia »

Offline parsom

Odp: Sideca
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 13:30:54 »
No, nie przesadzajmy - winnym oszustwa jest ten, kto oszukał, a nie ten, kto dał się oszukać.
Co prawda po nauczce z Fantą i znając sposób działania Sideki pieniędzy bym im nie wpłacił...

Itachi

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 24 Maj 2019, 18:40:23 »

Sideca wydała Koziorożca (21 albumów - ile jest wydawnictw, które wydało dłuższą serię w całości?), Rorka, inne albumy Andreasa, Martwego, Konkwistadora, a ty mówisz, że należy ich skasować bo robią więcej złego?

Za to co wydali do tej pory szacun i duży plus.

Sideca nie robi łaski wydając komiksy, Andreasa z pewnością wydałby Egmont szybciej i taniej także nie widzę potrzeby aby Wydawnictwo mające totalnie w czterech literach swoich klientów istniało na rynku. Rozmawiałem z Wydawcami i oni każdą taką krzywą akcję odczuwają po portfelach (nie mówię tu o głównych graczach na rynku).

Kilka lat temu to może warto było co kilka miesięcy czekać na łaskawą informację co jak i kiedy, ale obecnie?

No, nie przesadzajmy - winnym oszustwa jest ten, kto oszukał, a nie ten, kto dał się oszukać.


Dla kolegów wypowiadających się przed Tobą to najwyraźniej nie jest takie oczywiste. Jak będziesz szedł w nocy ciemną alejką i dostaniesz kosę to oczywiście Twoja wina, bo po co wychodzisz po zmroku? No po co?
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Maj 2019, 18:52:09 wysłana przez Itachi »

Offline on43

Odp: Sideca
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 11:08:01 »
No i zamówienie od Sideci wpadło. Rork I wydanie, bo jeszcze mieli na stanie + Wielki Martwy I. Czyli coś się dzieje. Wraz z albumami FV na pozostałe zamówienie. Dobrze będzie. :)

Offline starcek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 11:24:56 »
Faktura za opłacone wcześniej zapowiedziane tytuły, tak?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline on43

Odp: Sideca
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 11:33:33 »
Faktura za opłacone wcześniej zapowiedziane tytuły, tak?
Dokładnie.

Offline Szekak

Odp: Sideca
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 11:41:45 »
Mi przyszła zaraz po złożeniu zamówienia z 8 miesięcy temu. :P
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 11:54:39 »
Mi przyszła zaraz po złożeniu zamówienia z 8 miesięcy temu. :P
U mnie tak samo.

Offline Szekak

Odp: Sideca
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 16:03:43 »
No i co, znow cisza? Na meile nie odpowiadaja wciaz...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #104 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 12:09:30 »
Bo do nich się gołębie pocztowe wysyła, innej drogi komunikacji nie przewidują.