Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808319 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1185 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 12:53:53 »
A przedostatnia okładka to właśnie Aniołowie Apokalipsy. Super. To są jakieś oryginalne wydania, na których wzoruje się Scream?

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1186 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 13:07:17 »
@pawlis co do Terminatora to Scream wydał już Terminator - Sector War oraz jak dobrze pamiętam zapowiadał w katalogu (w zeszłym roku) Aliens versus Predator versus Terminator . Kiedy rozmawiałem z nimi na stoisku, coś przebąkiwali jeszcze o wydaniu drugiego tomu z Predator vs. Judge Dredd vs. Aliens (a w sumie to pierwszego ;) ), ale czekali, aż DH ogarnie to wydanie zbiorcze (patrząc po katalogu DH to chyba się wyrobiło, ale czy u nas wyjdzie ostatecznie to nie wiem). Z Terminatorem to jest problem, że musieli by robić sami zbiorcze jak to teraz jest z Aliens 5th Scream Anniversary Edition, bo wydania omnibusowe też inaczej rozkładają materiał. Czy nie mając już dostępu do marki AVP Scream weźmie się za Terminatora? Trzeba by pytać bezpośrednio wydawcę.

Edti: Ja to się tylko dziwię, że Egmont nie zapowiedział do tej pory zbiorczego Batman vs Predator. Patrząc, że prawa do Predatora przechodzą w łapy Marvela, to zbiorcze wydanie w przyszłości mogą mieć problem ze wznowieniami. Wg mnie to jest ostatni dobry moment dla Egmontu na wydanie tego w DC Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Sierpień 2020, 15:00:41 wysłana przez michał81 »

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1187 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 13:31:26 »
Fajnie byłoby, gdyby w listopadzie Egmont oficjalnie zapowiedział Batman vs. Predator na początek 2021 roku, choć najpewniej to marzenia ściętej głowy.

A przedostatnia okładka to właśnie Aniołowie Apokalipsy. Super. To są jakieś oryginalne wydania, na których wzoruje się Scream?
Z tego co się orientuję, to ich samodzielne składaki.

Offline laf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1188 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 13:40:26 »

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1189 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 13:48:07 »
Wczytując się dziś w komentarze to jest Aliens vs. Predator wydany przez Tm-Semica (#0-54) + podobno pierwszy zeszyt AVP: War (#0) + arty.

Co by się zgadzało pod kątem stron, bo całość ma mieć 200 stron, a zeszyty oryginalnej serii były powiększone.

Obstawiam, że ten piąty rocznicowy tom Scream może zawierać AVP: War (#1-4).
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Sierpień 2020, 15:27:32 wysłana przez michał81 »

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1190 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:08:14 »
A ja się łudziłem, że obie te serie AvP i AvP Wojna będą w jednym tomie. Trochę dziwny zabieg, żeby wrzucać tylko jeden zeszyt nowej serii, nie mieli materiałów na dodatki?

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1191 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:17:00 »
Główna seria AVP kończy się cliffhangerem, więc dodanie tego zeszytu nawet ma sens, bo dowiadujemy co się stało z główną bohaterką.

Pomiędzy AVP i AVP War jest jeszcze dwuczęściowa historia AVP Duel, która fabularnie łączy się z obiema historiami .Pomiędzy jest też wydana w tomie 2 Aliens 5th Scream Anniversary Edition historia Szał (Frenzy). Co bardziej przekonuje mnie, że Scream będzie chyba chciał domknąć AVP War, a patrząc po objętości tomów może nawet o AVP Three World War. Dla mnie to by miało największy sens. To są moje przypuszczenia tylko. Zapytałem na facebooku, może odpowiedzą co z brakującymi zeszytami AVP War.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:20:35 wysłana przez michał81 »

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1192 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:22:08 »
Teraz chyba skojarzyłem, ten zerowy zeszyt to te pierwsze str. w wydaniu TM-Semic, w których grupa Predatorów porwała Królową Obcych z gniazda? Pamiętam, że kilka str. później zmienił się rysownik. To od tego momentu zaczyna się #1 AVP War?

Offline Cypher

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1193 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:22:32 »
Wczytując się dziś w komentarze to jest Aliens vs. Predator wydany przez Tm-Semica (#0-5) + podobno pierwszy zeszyt AVP: War (#0) + arty.

Co by się zgadało pod kątem stron, bo całość ma mieć 200 stron, a zeszyty oryginalnej serii były powiększone.

Obstawiam, że ten piąty rocznicowy tom Scream może zawierać AVP: War (#1-4).
Zeszyty Aliens vs. Predator #0-#4, nie istnieje chyba zeszyt #5.
https://www.mycomicshop.com/search?TID=114761
W środku powinien być jeszcze szort AVP z Dark Horse Presents Fifth Anniversary Special.

A ja się łudziłem, że obie te serie AvP i AvP Wojna będą w jednym tomie. Trochę dziwny zabieg, żeby wrzucać tylko jeden zeszyt nowej serii, nie mieli materiałów na dodatki?

Szukaj Aliens vs. Predator Omnibus volume 1 w mini formacie i po angielsku. W środku pierwsza seria, War, Eternal, Annual i jeszcze troche (Duel, Bloodtime).
Albo Aliens vs. Predator Essential volume 1, podobny zestaw, tam dodatkowo World War Three.

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1194 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:25:04 »
Pomiędzy AVP i AVP War jest jeszcze dwuczęściowa historia AVP Duel, która fabularnie łączy się z obiema historiami.
Coś mi się kojarzy, że Semic wydał też tę historię w jednym z późniejszych tomów z antologią AVP. Pod koniec główna bohaterka dostała od Predatora jego maskę.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1195 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:35:12 »
Zeszyty Aliens vs. Predator #0-#4, nie istnieje chyba zeszyt #5.
Tak, masz racje. Błąd wynikł, że najpierw wpisałem #1-5, orientując się że jest od 0 i nie poprawiając 5.


W środku powinien być jeszcze szort AVP z Dark Horse Presents Fifth Anniversary Special.
przy czym to epilog AVP, który jest w zbiorczym (był też w wydanym TM-Semicu) (to jest ten cliffhanger o którym pisałem powyżej)

Coś mi się kojarzy, że Semic wydał też tę historię w jednym z późniejszych tomów z antologią AVP. Pod koniec główna bohaterka dostała od Predatora jego maskę.
To co napisałeś to jest AVP Booty.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:57:20 wysłana przez michał81 »

Offline Cypher

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1196 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:38:09 »
Coś mi się kojarzy, że Semic wydał też tę historię w jednym z późniejszych tomów z antologią AVP. Pod koniec główna bohaterka dostała od Predatora jego maskę.
W Duel główny bohater to nie kobieta, a na końcu bohaterowie robią sobie ... "przerwę". :)

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1197 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:44:19 »
Edti: Ja to się tylko dziwię, że Egmont nie zapowiedział do tej pory zbiorczego Batman vs Predator. Patrząc, że prawa do Predatora przechodzą w łapy Marvela, to zbiorcze wydanie w przyszłości mieć problem ze wznowieniami. Wg mnie to jest ostatni dobry moment dla Egmontu na wydanie tego w DC Deluxe.

Po przejściu AvP w łapy Marvela być może już nigdy nie doczekamy się wznowień Superman vs Aliens i Batman vs Predator :'(

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1198 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:49:26 »
Po przejściu AvP w łapy Marvela być może już nigdy nie doczekamy się wznowień Superman vs Aliens i Batman vs Predator :'(
Jakie szczęście, że swego czasu kupiłem na alledrogo wszystkie 3 części Batman vs. Predator. 8) Pytanie co się stanie jeszcze z innymi crossami Alienów i Predatorów np. z Sędzią Dreddem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:54:12 wysłana przez Frank_C »

Offline Cypher

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1199 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 14:57:54 »
Po przejściu AvP w łapy Marvela być może już nigdy nie doczekamy się wznowień Superman vs Aliens i Batman vs Predator :'(
Też wydaje mi się, że może być ciężko.
Na szczeście mam, to co wydał TM-Semic, kupiłem też niedawne wznowienia po angielsku. ;)
Czasami chodzą za śmieszne pieniądze.