Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808300 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1155 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:33:07 »
W czerwonym Alienie nie ma żadnych baboli a w stopce jest podane, że jakąś profesjonalną firmę do korekty zatrudnili. A sam komiks to niezły sztos, dużo lepszy od srebrnego. Każda dłuższa historia (Pieśń Włóczni, Twierdza, Szał) jakieś elementy cyberpunkowe zawiera i niewiele ustępuje najlepszym komiksom z tego uniwersum (Labirynt, AVP).

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1156 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 12:46:56 »
Znajdą jest Terminator i Robocop, a przed Alienami SC miał co wydawac. Szkoda jednak tego co się wydarzyło, oby wydali do końca co zaplanowali. Czas pokaże co będzie dalej. Zostaje dziękować SC za te kilka lat z AvP.
Robocopa bardzo chętnie bym przytulił.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1157 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 17:17:46 »
Kurde dostałem olśnienia, tak jak Maska po debiucie temat zanikł a gadzina jest ogromna i w dodatku jest królem. Z wielką chęcią poczytał bym komiksy z Godzilla.

No i ciekawi mnie aspekt He-Man, DHC coś tam oniegdaj wydawało, a obecnie DC tym zarządza?

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1158 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 23:26:49 »
Z wielką chęcią poczytał bym komiksy z Godzilla.
Ja tak samo, ale podejrzewam, że to niemożliwe.

Ponieważ prawa do Króla i wszystkiego co z nim związane ma Toho (dlatego serial animowany od Hana-Barbera nie jest nigdzie emitowany i wydany w całości na rynek domowy, a serie komiksowe DH i Marvela nie mają wznowień) i jeśli o upierdliwość z prawami autorskimi, Disney to przy nich zgadzający na wszystko szczodrzec. I szybciej Scream dogadałby się z Marvelem ws. AvP

Nie wiem jak wygląda sytuacja z komiksami IDW, ale pewnie ostatnie słowo ma Japonia.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1159 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 13:14:49 »

No i ciekawi mnie aspekt He-Man, DHC coś tam oniegdaj wydawało, a obecnie DC tym zarządza?


Ja nawet zapomniałem o tym że faktycznie są z MOTU komiksy  i nawet byłbym nimi zainteresowany ale to raczej sentyment z dzieciństwa niż liczenie na dobry komiks pod względem czy to scenariusza czy też rysunku.

Offline Molech

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1160 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 15:04:39 »
W czerwonym Alienie nie ma żadnych baboli a w stopce jest podane, że jakąś profesjonalną firmę do korekty zatrudnili.

Jeśli ta firma to Słowobraz, to wciąż za tym stoi Kasia Kamieniarz, która już nie raz dla Screamu redagowała. Zresztą nie tylko dla Screamu, znam tylko jednego redaktora, który siedzi w komiksowie dłużej i wciąż działa. Ale Kasia nie pracuje sama, i oprócz redaktorzenia i tłumaczenia pomaga przy wydawaniu, dystrybucji i promocji, stąd robi to pod jednym szyldem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Lipiec 2020, 15:18:35 wysłana przez Molech »

Offline ASh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1161 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 13:46:29 »
Wiecie może coś czy SC ma zamiar wydac Megalex w zbiorczym wydaniu i czy są jakieś plany co do Simak?

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1162 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:29:34 »
Na profilu Scream na Facebooku kilka razy padało pytanie, czy planują wydać Megalex. Odpowiedź zawsze była negatywna. Trzeba "krzykaczom" nadal wiercić dziurę w brzuchu ;)

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1163 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:26:11 »
A o jubileuszowym Alinie i żółtym AVP dalej nic nie wiadomo.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1164 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 20:17:42 »
Żółty AvP ponoć w drugiej połowie sierpnia. SC tak odpowiedziało komus w pytaniu na FB pod komentamimi do "żółtego".

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1165 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 02:53:44 »
Z lipcowych zapowiedzi cos sie w ogole ukazalo ? ( bo na gildii nic nie ma). Ktos ma jakies informacje, kiedy beda?

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1166 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 12:24:53 »
Info z FB odnośnie AvP i Aliens Anniversary vol.3

Cytuj
Najnowsze info: AvP powinien być gotowy w trzecim tyg. sierpnia. Aliens vol.3 ...czekamy na info...Ale prawdopodobnie dopiero początek września...Covid w USA pokonał nawet ksenomorfy. Dziękujemy za cierpliwość z Waszej strony, ale robimy co możemy...

https://www.facebook.com/screamcomics/posts/2596558173991112

Offline Kadet

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1167 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 17:13:00 »
W weekend przeczytałem najnowsze komiksy Screamu: "Trafalgar"

Po przeczytaniu muszę powiedzieć, że... właściwie zgadzam się z wrażeniami BosMana po lekturze, więc nie mam nawet o czym się rozpisywać :) Też trochę dziwi mnie dysproporcja między przygotowaniami do bitwy a samą bitwą, bardzo skrótowo przedstawioną. Dodatkowo niektóre fakty przytoczone w komiksie zostały potem powtórzone w dodatkach - nie wiem, jaki był cel.

Pod względem rysunkowym wydanie w powiększonym formacie prezentuje się bardzo ładnie, ale moją półkę zaboli pewnie taki cienki album wsadzony w HC. Niestety zauważyłem parę prostych niedopatrzeń w zakresie korekty (niepotrzebne wielkie litery: "Października", "I Wojna Światowa", problemy z interpunkcją - nawet na okładce), które kłócą się trochę z luksusowym charakterem wydania. W kwestii terminologii marynistycznej nie jestem ekspertem, więc nie wypowiem się na temat polskich zwrotów użytych do przełożenia terminów związanych z żeglugą i morzem.

Teraz trzeba czekać na "Midway"! Zobaczymy, czy tam będzie więcej bitwy w bitwie. Tylko ten album chyba akurat trochę się opóźnia, bo jakoś tak teraz miał wychodzić...

EDIT: Co mnie jeszcze zdziwiło: w stopce "Trafalgaru" jest zapis "Wszelkie wydarzenia, jak i postaci prezentowane w niniejszej publikacji są fikcyjne. Jakiekolwiek podobieństwo do zdarzeń lub postaci autentycznych jest niezamierzone". Albo poszło "kopiuj-wklej" z innych komiksów Screama, albo redaktorzy są wyznawcami jakichś teorii spiskowych o historii alternatywnej i głoszą, że bitwa o Trafalgar nigdy nie miała miejsca :)

Muszę jeszcze powiedzieć, że jedna z ukazanych w komiksie scen podczas bitwy o Trafalgar - niezdecydowanie głównego dowódcy floty francuskiej - przypomina mi żywcem fragment z końcówki trzeciej części "Piratów z Karaibów". Ciekawe, czy to fakt historyczny, a jeśli tak, to czy twórcy "Piratów" inspirowali się relacjami z tej bitwy.

No i muszę dodać, że jak na tak cienki objętościowo album, to dodatki faktycznie wizualnie robią spore wrażenie. Siedem stron tekstów, obrazów i rysunków o okrętach czasów napoleońskich.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Sierpień 2020, 18:06:05 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline ASh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1168 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 11:10:22 »
Mamy już 3 tydz sierpnia i wciaz  nie ma AvsP.
Wie ktoś coś?

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1169 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 11:25:17 »
Nie ma rowniez, zapowiadanych na lipiec (!) " Midway" i "Krolewskiej krwi". I nic nie wiadomo, bo wydawnictwo konsekwentnie ignoruje wszystkie pytania na ten temat.