Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808338 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1140 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 07:55:30 »
Znajdą jest Terminator i Robocop, a przed Alienami SC miał co wydawac. Szkoda jednak tego co się wydarzyło, oby wydali do końca co zaplanowali. Czas pokaże co będzie dalej. Zostaje dziękować SC za te kilka lat z AvP.
Tylko, że to się nie sprzedaje. Alieny tak, reszta słabo. Stąd koledzy powyżej dobrze zaznaczyli, że Scream traci pewne w zasadzie źródło komiksów które ich utrzymywały na powierzchni.
Frankofony w ogóle im słabo idą.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1141 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 07:56:53 »
Zawsze mogą dogadać licencje z Disneyem/Marvelem, ale wątpię czy Scream stać na taki wydatek oraz nakłady jakie oni wymagają. 

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1142 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:00:03 »
Zawsze mogą dogadać licencje z Disneyem/Marvelem, ale wątpię czy Scream stać na taki wydatek oraz nakłady jakie oni wymagają. 
Wątpię w to bardzo żeby mogli.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1143 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:04:30 »
Tym bardziej, że pewnie nowymi Aliensami i Predatorami zaopiekuje się Egmont :)

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1144 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:17:32 »
Egmont może być nimi nie zainteresowany i wówczas Scream miałby otwartą drogę. Pytanie tylko, na jakich warunkach mógłby ciągnąć licencję - bo na takich samych jak dotychczas to raczej nie.

Wielka szkoda jak dla mnie, Aliensy to była lokomotywa Screamu. Zawsze brałem praktycznie każdy tytuł z tego uniwersum, a teraz będzie jakoś tak pusto... Oby Screamowi udało się jednak coś wskórać i dalej wydawać ksenomorfy.

A jeżeli chodzi o inne nisze, to musieliby się mocno postarać, bo praktycznie wszystko, co popularne, jest już obsadzone. Top Cow jest imprintem Image, wiec pewnie odpada - z drugiej strony Scream enigmatycznie wspominał, że jest szansa na Tomb Raidera z Top Cow, więc może i na inne tytuły też. A poza tym? Stare CrossGen? Może uderzyliby w jakichś mniejszych wydawców, którzy też przecież mają fajne tytuły? Ruch ryzykowny, ale kto wie, czy by się nie opłacił.

A samo Dark Horse też już mocno porozdzielane... Nie wiem, czy zostało coś jeszcze, co Scream mógłby ugryźć. Szkoda by ich było, bo podoba mi się ich pasja w podchodzeniu do wydawania komiksów.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:20:39 wysłana przez Jaxx »

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1145 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:23:05 »
Ale jest przecież od groma dobra innych "nieobsadzonych" wydawnictw - wystarczy dobrze poszukać: Boom Studios, Titan Comics, Dynamite Enterteinment, Zenescope, Ablaze, IDW... Jest jeszcze w czym przebierać wbrew pozorom. :)

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1146 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:28:38 »
Ale jest przecież od groma dobra innych "nieobsadzonych" wydawnictw - wystarczy dobrze poszukać: Boom Studios, Titan Comics, Dynamite Enterteinment, Zenescope, Ablaze, IDW... Jest jeszcze w czym przebierać wbrew pozorom. :)

Tak, na pewno znajdzie się jeszcze dużo fajnych, mniejszych rzeczy, ale miałem na myśli, czy na nasz, mocno już przecież nasycony rynek uda im się znaleźć nową lokomotywę na miarę Aliensów? Coś, co może konkurować z Egmontem, Muchą czy NSC. 

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1147 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:38:39 »
Scream enigmatycznie wspominał, że jest szansa na Tomb Raidera z Top Cow
Jest szansa bo prawa do Tomb Raidera z Top Cow posiada obecnie Dark Horse. Image nie ma w tej kwestii nic do gadania. Całość DH zebrało w Tomb Raider Archives w 4 tomach. Brakuje zaledwie jednego zeszytu, który był crossoverm z postaciami z TopCow oraz tych zeszytów specjalnych Tomb Raider/Witchblade i Tomb Raider/Darkness. Wg mnie Scream zrobił błąd zaczynając Tomb Raidera od Vol. 3, które jest najsłabsze.

Stare CrossGen?
Prawa do świata CrossGen posiada Marvel. Tylko nic z tym światem nie robi.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:40:12 wysłana przez michał81 »

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1148 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:58:50 »
Ale jest przecież od groma dobra innych "nieobsadzonych" wydawnictw - wystarczy dobrze poszukać: Boom Studios, Titan Comics, Dynamite Enterteinment, Zenescope, Ablaze, IDW... Jest jeszcze w czym przebierać wbrew pozorom. :)
Tylko jakby to się u nas sprzedawało?

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1149 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 10:05:02 »
A samo Dark Horse też już mocno porozdzielane... Nie wiem, czy zostało coś jeszcze, co Scream mógłby ugryźć. Szkoda by ich było, bo podoba mi się ich pasja w podchodzeniu do wydawania komiksów.
Zauważyłem, że Maska jest obecnie nieobecna na polskim rynku i sądzę, że Scream to by mógł ruszyć (chyba, że ktoś iż zaklepał a nie wiemy).

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1150 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 10:15:22 »
Egmont może być nimi nie zainteresowany i wówczas Scream miałby otwartą drogę. Pytanie tylko, na jakich warunkach mógłby ciągnąć licencję - bo na takich samych jak dotychczas to raczej nie.

No właśnie ta "otwarta droga" w przypadku Marvela, nie musi być taka otwarta ;) Pewnie mają większe wymagania od innych licencjodawców, w kwestii nakładu, czy ceny licencji?

Tak, na pewno znajdzie się jeszcze dużo fajnych, mniejszych rzeczy, ale miałem na myśli, czy na nasz, mocno już przecież nasycony rynek uda im się znaleźć nową lokomotywę na miarę Aliensów? Coś, co może konkurować z Egmontem, Muchą czy NSC. 

Dokładnie - wymieniać można dużo, ale wszystko to loteria. A w ostatnich latach wyszło u nas sporo komiksów, po których można by oczekiwać, że będą hitami, a chyba niekoniecznie tak się stało. Choćby Deadly Class od NSC, czy Valiant od KBoom?

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1151 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 10:27:17 »
Cytuj
Zauważyłem, że Maska jest obecnie nieobecna na polskim rynku i sądzę, że Scream to by mógł ruszyć (chyba, że ktoś iż zaklepał a nie wiemy).
Chyba jedyny komiks z Maska był pojedynek z Lobo wydany 2 dekady temu. Miło by było gdyby ktoś to wznowił i ruszył z zielonym. Zdecydowanie dobra myśl, poczytałbym i nacieszył oczy krwawa łaźnia w dobrym humorze.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1152 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 10:46:28 »
Zmieniajac lekko temat - wiadomo cos o Screamowym Kabuki? W zeszlym roku zaczalem kupowac wydanie Omnibus od Dark Horse i czytam wlasnie vol.3 (z planowanych 4). Wydania po polsku raczej nie kupie, ale STRASZNIE ciekawi mnie w jaki sposob Scream poradzi sobie od strony edytorskiej. Pierwszy vol to w sumie zadne wyzwanie, ale to co dzieje sie w kolejnych to istny kwas - kolaze, petle, zdjecia, schematy, a przede wszystkim tekst bedacy integralna czescia plansz - masakra.

A poza tym to mega dobry komiks. Taki, ktory po przeczytaniu zostaje w glowie na dlugo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1153 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 10:58:27 »
Rok temu miał wyjść, ale coś z tłumaczem nie pykło i w tym roku planowany jest na wrzesień (choć koronka i odwołanie MFKiG pewno zmodyfikowały te plany).
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Lipiec 2020, 11:00:30 wysłana przez pawlis »

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1154 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 11:02:57 »
...ciekawi mnie w jaki sposob Scream poradzi sobie od strony edytorskiej.

Ale co tu może ciekawić? Wiadomo, że sobie nie poradzi ;)

Ale serio, mam nadzieję, że nie odstawią tam takich baboli jak w Aliens B&W  :'(