Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808325 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #990 dnia: So, 07 Marzec 2020, 23:55:23 »
Już słyszałem takich lunatyków, którzy oglądanie Star Warsów z 7-latkiem uważają za przejaw szaleństwa ;)
Z ciekawości - co jest takiego we wspomnianych komiksach?
Ja nie czytałem Sykesa, ale jeśli chodzi o oba Dzikie Zachody Serpieriego to w miarę lajtowe są i starszy dzieciak mógłby przeczytać. Takie PG-13.

Poza tym z dzisiejszym dostępem do mediów to dzieci nie są takie "grzeczniusie i niewinne". Kiedyś wracając z psem minąłem grupkę jakiś 10-11-letnich dzieci śpiewających Poka sowę (zwykłe, przeciętne dzieciaki - żadna patola w kapturach). Z kolei pół roku temu jak pojechałem z matką do Sierakowa i będąc w domu jej znajomych, to ich na oko 10-letni syn miał u siebie w pokoju na ścianie plakat Ricka i Morty'ego, a jak mi wiadomo nie należy do grupy docelowej tego serialu :). Też normalny dzieciak.

Większość tych komiksów ze znaczkiem +18 to ma go raczej dla picu, bo przeciętny 10-nastolatek czy nawet młodsze roczniki mogą to przeczytać bez jakichś uszczerbków na zdrowiu psychicznych. Jak wystawiałem rzeczy na lokalnym konwencie jedna matka chcąca kupić swemu 13-letniemu synowi jakiś komiks odmienny od DC/Marvela (albo niestandardowa superbohaterszczyzna). Więc zaproponowałem Luthora Azzarello. I pewnie udałoby mi się sprzedać, gdyby nie ten znaczek 18+, który nie wiem po co był, bo żadnej krwi, golizny i mocniejszych bluzgów nie uświadczyłem. Już bardziej hardkorowy jest Daredevil Bendisa, który takiego znaczka nie ma (!) :P. Matka jak to matka dbająca o to, żeby latorośl się nie demoralizowała grzecznie odmówiła, więc jej się nie czepiam. Czepiam się porąbanych standardów kategorii wiekowych.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Marzec 2020, 23:57:10 wysłana przez pawlis »

Offline PawelC

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #991 dnia: Nd, 08 Marzec 2020, 19:23:50 »
pawelc w gta grałeś? lobo czytałeś? rambo oglądałeś? to tez było od 18tu.

Oczywiście, że grałem / oglądałem. Ale dlatego też piszę, że nie chodzi mi o to, że dzieciak zobaczy nie wiadomo co i wyrośnie na nie wiadomo kogo - mam bardzo liberalne poglądy, osobiście uważam np., że temat golizny w mediach jest mocno demonizowany, ba właśnie robienie z niej jakieś wielkiej sprawy powoduje niezdrowe nią zainteresowanie.

Mnie tylko i wyłącznie chodzi o to, że w tej konkretnej sytuacji sprzedawca przynajmniej powinien poinformować opiekuna co kupuje dziecku, tak żeby opiekun świadomie mógł zdecydować czy to jest ok jego dziecka czy nie.

I na koniec mała errata, pisząc poprzedniego posta byłem przekonany, że te komiksy mają oznakowanie +18 bo Serpieri. Przed chwilą sprawdziłem i tak nie jest, więc w sumie jest to jakieś usprawiedliwienie zachowania sprzedawcy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #992 dnia: Nd, 08 Marzec 2020, 19:28:13 »
I na koniec mała errata, pisząc poprzedniego posta byłem przekonany, że te komiksy mają oznakowanie +18 bo Serpieri. Przed chwilą sprawdziłem i tak nie jest, więc w sumie jest to jakieś usprawiedliwienie zachowania sprzedawcy.

"Jakieś usprawiedliwienie"? Nie, to znaczy, że te zarzuty były nie na miejscu.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #993 dnia: Nd, 08 Marzec 2020, 20:32:19 »
Akurat. Pewnie wyglądałeś jakbyś ostatnie oszczędności szacował i się zlitowali nad Tobą. 😉

Z zona bylem 😁

Offline Pawel.M

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #994 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 08:09:31 »
Nieszczęścia chodzą parami...

Sorry - musiałem :D

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #995 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 11:17:33 »
Z zona bylem 😁
Ale nie sprzedałeś jej za komiksy? ;)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #996 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 16:58:15 »
W plecak sie nie mieściło i nosiła mi reklamówkę :D

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #997 dnia: Wt, 10 Marzec 2020, 20:29:36 »
Okładka komiksu wygląda intrygująco: ciekawa, stylowo młodzieżowo-baśniowa tonacja barw, no i ładnie wtłoczony tytuł pozycji. Jednak w tym przypadku, i chodzi o "Blackwood" Evana Dorkina, niewiele więcej o tym dziele mogę powiedzieć. I cena, i format oraz ilość stron są przystępne, na tyle, że jestem skłonny skusić się, aby takowe wydanie od Scream Comics zakupić. Mało, prawie że od bidy czytam narracje graficzne od tego wydawnictwa; przeważnie, jak coś, są to serie Obcego czy Predatora, nic poza tym. Może czas na małe zmiany? Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na temat tego komiksu (infografika poniżej), jeśli mieliście styczność z jego treścią i w miarę dobrze go znacie?


Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #998 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 10:59:54 »
Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na temat tego komiksu (infografika poniżej), jeśli mieliście styczność z jego treścią i w miarę dobrze go znacie?

Typowa opowieść typu "młodzież, magia i mroczne siły". Aczkolwiek uczciwie trzeba przyznać, że mocno ociera się miejscami o horror. Czyta się szybko, to tylko cztery zeszyty. Nieprędko doczekamy się kontynuacji (bo zdaje się jeszcze nie powstała) więc pytanie czy warto ładować się w opowieść gdzie postacie nie są rozwinięte (nie mamy czasu ich poznać), żadna tajemnica się nie wyjaśnia i tylko jeden wątek jest doprowadzony do końca. Wizualnie wygląda to bardzo fajnie, ale myślę, że są ciekawsze pozycje do kupienia. Jeśli masz ochotę na coś bardziej młodzieżowego, to polecam świetne "Giant Days". Magii może tam nie ma, ale jest wszystko inne :)

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #999 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 12:40:27 »
A tymczasem na fb nowe zapowiedzi

Offline gashu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1000 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 13:04:03 »
Jeśli masz ochotę na coś bardziej młodzieżowego, to polecam świetne "Giant Days". Magii może tam nie ma, ale jest wszystko inne :)

Nie orientuję się zupełnie w klimatach typu: "młodzież, magia i mroczne siły", ale "Giant Days" to kawał świetnej komedii obyczajowej - gatunku, w którym w PL nie ukazuje się jakoś specjalnie wiele pozycji. Ja przy każdym tomie bawiłem się świetnie i boleję tylko nad rzadkim pojawianiem się kolejnych albumów.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1001 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 14:02:37 »
Bo to jest rewelacyjna, ciepła i mądra, a do tego przezabawna seria, a jesteśmy ledwo w jej połowie. Może to i dobrze, że wystarczy nam na dłużej ;)

Offline Mateusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1002 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 20:07:52 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1003 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 20:09:40 »
Mateuszu, zachęciłeś mnie do zakupu. Dodaję do listy must-have.

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1004 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 00:56:50 »
To jest zamknięta historia czy jest tego więcej?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".