Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808417 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #870 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 00:58:11 »
Ja bym jeszcze dodał od siebie swietne kolory Aurore Folny.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #871 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 23:56:29 »
No i szlag trafił ekskluzywnośc "Aliens Omnibus".
Super, że wydano ten komiks na offsecie, ale po cholerę dano aż tak gruby papier?? >:( Wystarczyłaby grubość Aliensów z kolorowej kolekcji. Przez to te 480 stron strasznie trudno się czyta, ledwo trzymam cegłę w rękach.
Biorąc pod uwagę cenę okładkową (kupiłem po rabacie 20% czyli za dwie stówy) to kupno tego komiksu w ogólę się nie opłaca.
Oczywiście przeczytam, już cieszę oko na ilustracje itd. Ale wartość takich wydań ekskluzywnych dla mnie jest naprawdę dyskusyjna.
Ps. Nowy drukarski gracz na rynku - Olsztyńskie Zakłady Graficzne!

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #872 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 01:09:30 »
Oglądałem Aliena omnibusa w komikslandii i strasznie odrzuciło mnie słabe nasycenie czerni. Nie wiem czemu nikt z Was o tym nie wspomina. W wielu miejscach mamy szarość i odcienie szarości a po prostu brakuje mi czarnego.
Czy w wersji oryginalnej tak samo to wygląda? Ma ktoś wydanie angielskie?

Offline KubciO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #873 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 01:57:57 »
Czy w wersji oryginalnej tak samo to wygląda? Ma ktoś wydanie angielskie?
Nie ma takiego wydania w języku angielskim. SC wzięło na warsztat wydanie niemieckie.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #874 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 07:55:07 »
Oglądałem Aliena omnibusa w komikslandii i strasznie odrzuciło mnie słabe nasycenie czerni. Nie wiem czemu nikt z Was o tym nie wspomina.

Może jakiś wadliwie wydrukowany egzemplarz bo w moim nasycenie czerni jest bardzo dobre. Muszę jednak dodać, że znam wszystkie te komiksy z innych wydań i większość w kolorze wygląda lepiej. Tylko Mondo Pest i Mondo Heat broni się w czerni i bieli, reszta traci na czytelności i klimacie.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #875 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 08:19:18 »
U mnie też czernie ok, po prostu to offset, więc wiadomo, że kolor nie jest tak wyrazisty jak na kredzie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #876 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 08:21:25 »
Ps. Nowy drukarski gracz na rynku - Olsztyńskie Zakłady Graficzne!

To żaden nowy gracz, wręcz przeciwnie. OZGraf to siostrzana drukarnia BZGraf, a jej początki sięgają 1945 roku.

Offline Brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #877 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:33:53 »
No ok, ale jakoś nie widziałem do tej pory komiksów przez nich drukowanych.
W offsecie lepiej sprawdzilaby się Edica, no ale trudno :-(  Przeczytam i sprzedam za rok z przebitką.

Offline Marek11

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #878 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:42:20 »
Pytanie o kublary.
Czy ktoś jeszcze kupuje na stronie http://www.captainhook.pl/?
Od jakiegoś czasu nie widzę możliwości wykorzystania zgromadzonych kublarów.
Czy też tak macie? Czy to wina mojej przeglądarki?

Midar

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #879 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 12:58:18 »
No i szlag trafił ekskluzywnośc "Aliens Omnibus".
Super, że wydano ten komiks na offsecie, ale po cholerę dano aż tak gruby papier?? >:( Wystarczyłaby grubość Aliensów z kolorowej kolekcji. Przez to te 480 stron strasznie trudno się czyta, ledwo trzymam cegłę w rękach.
Biorąc pod uwagę cenę okładkową (kupiłem po rabacie 20% czyli za dwie stówy) to kupno tego komiksu w ogólę się nie opłaca.
Oczywiście przeczytam, już cieszę oko na ilustracje itd. Ale wartość takich wydań ekskluzywnych dla mnie jest naprawdę dyskusyjna.
Ps. Nowy drukarski gracz na rynku - Olsztyńskie Zakłady Graficzne!
U mnie jeden z zachwytów budzi, właśnie porządny, gruby offset.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #880 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 13:33:15 »
Szlag ekskluzuwnosc trafil, bo uzyto grubego, drozszego papieru dzieki ktoremu nie ma przeswitow tak widocznych przy cz/b. :D
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Grudzień 2019, 14:09:21 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #881 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 14:01:09 »
Pytanie o kublary.
Czy ktoś jeszcze kupuje na stronie http://www.captainhook.pl/?
Od jakiegoś czasu nie widzę możliwości wykorzystania zgromadzonych kublarów.
Czy też tak macie? Czy to wina mojej przeglądarki?

Sprawdziłem, u mnie też zniknęła ta opcja. Ale nadal pokazuje przy tytułach ile zyska się kublarów przy kupnie.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #882 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 14:04:37 »
Czy któryś z kolegów przedstawi pokrótce jak ze scenariuszami Aliens?
Da się to czytać?

Offline Brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #883 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 15:01:04 »
U mnie jeden z zachwytów budzi, właśnie porządny, gruby offset.
No to powodzenia w wygodnym czytaniu Panowie, szczególnie pierwszych i ostatnich 150 stron.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #884 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 20:04:02 »
Czy któryś z kolegów przedstawi pokrótce jak ze scenariuszami Aliens?
Da się to czytać?

Poziom bardzo różny jak zawsze w takich antologiach. Od naprawdę świetnych rzeczy jak Przetrwanie Davisa albo Alchemia Corbena, poprzez utrzymane w humorystycznym tonie i przerysowane komiksy Gilroya i del Carmen, przez ciekawe, ale mocno bełkotliwe Gniazdo Jonesa, czy takie rzeczy jak Przebudzenie, które tak naprawdę jest komiksową adaptacją czwartej części filmu w wersji mocno skróconej. Mimo wszystko dalej będę optował przy tym, że w kolorze większość tych komiksów wygląda lepiej i nie wiem dlaczego Scream zdecydował się na wydanie akurat tej antologii mając świetnie przygotowane omnibusy full color od Dark Horse. Dużo z tych historii rozgrywa się na zasadzie sen-jawa albo przeszłość-teraźniejszość, gdzie koloryści próbowali to uwypuklić żeby ułatwić odbiór, tutaj momentami czułem się jakbym czytał te grube Punishery od TM-Semic, gdzie czasami trudno było się połapać co dzieje się na kadrze. Lubię czarno-białe komiksy, ale jestem zdania, że coś co pierwotnie było rysowane pod kolor, właśnie w wersji kolorowej wygląda lepiej. Samo wydanie jest naprawdę świetne a format i papier robią wrażenie. Czyta się też wygodnie bo komiks jest dobrze zszyty i sklejony.