Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808460 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #540 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 19:59:14 »
Czytałeś wypowiedź Scream z poprzedniej strony wątku?

Ok, jeśli to jest akurat ta sytuacja, w której takie szczegóły są narzucone, to przepraszam.

jprd, skoro chciał z Bouncerem, Kasatą, Incalem, Białym lamą i wieloma innymi, a jest to pierwsze wydanie europejskiego komiksu na miękko to można chyba wziąć pod uwagę, że faktycznie francuski wydawca "się uparł"

No właśnie z albumami Scream bywa różnie... Czasem są fajne, grube integrale, a czasem pojedyncze lub podwójne albumy...

I o ile zazwyczaj ma to swoje uzasadnienie, to są też wyjątki, np. chyba Juan Solo poszedł w dwóch albumach po dwa, zamiast jednego integrala.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Wrzesień 2019, 20:05:10 wysłana przez Mruk »

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #541 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:09:03 »
"Ciało i dusza".
Zaintrygował mnie ten tytuł, ale jak do tej pory poza dwiema czy trzema wzmiankami nikt chyba nie napisał czy to dobra historia.
To jak tam jest z tym komiksem? Warto? Da się z czymś porównać? Bo okładka jakoś tak dziwnie i niejasno kojarzy mi się ze "Skalp"...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

talibo

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #542 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 15:03:41 »
"Ciało i dusza".
Zaintrygował mnie ten tytuł, ale jak do tej pory poza dwiema czy trzema wzmiankami nikt chyba nie napisał czy to dobra historia.
To jak tam jest z tym komiksem? Warto? Da się z czymś porównać? Bo okładka jakoś tak dziwnie i niejasno kojarzy mi się ze "Skalp"...
To zależy co oczekujesz. Napisanie coś więcej to zdradzenie znaczącego twistu fabularnego, który jest już w pierwszym albumie. To opowieść sensacyjna i to jest jedyna wspólna cecha Skalpu i komiksu, który pytasz. To opowieść o zabójcy, któremu coś się przydarzyło (nie pisze co bo to jest ten twist). W wyniku tego wydarzenia musi dojść do tego kto jest za to odpowiedzialny. Rysunkowo komiksy prezentuje się bardzo dobrze.
Osobiście mam nadzieje, że Scream zapowie Triggermana, zdecydowanie lepszy i bardziej klimatyczny komiks.

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #543 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 15:17:59 »
To w takim razie wychodzi na to, że ów twist ktoś radośnie sprzedał poza opcją spoiler kilka stron temu. Zresztą właśnie dlatego ten tytuł mnie zainteresował.
Niemniej abstrahując od twistów: czy ta historia broni się fabularnie i dobrze się to czyta?
I jeszcze jedna rzecz: orientujesz się może czy ten tom to zamknięta historia czy ma być tego więcej?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

talibo

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #544 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 15:25:27 »
To nie fajnie, że ktoś ten twist sprzedał. Czytało mi się dobrze (oryginał), ale znając tłumaczenia Screamu obawiam się, że mogą być tłumaczeniowe kwiatki, u nich korekta jest jedną z najgorszych, o ile jest.
Zamknięta historia. Wszystko zostaje wyjaśnione, dlaczego to przytrafiło się głównemu bohaterowi. Trochę to też komiks o zemście i że przemoc rodzi przemoc, ale to już może moja nadinterpretacja. 
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 16:14:57 wysłana przez talibo »

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #545 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 16:13:04 »
Wygląda na to, że chyba poinwestuję. Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline deFranco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #546 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 10:36:32 »
Czytał ktoś może Żyjącą Śmierć?
Podbijam. Można prosić o 2 zdania. Grafika mnie przekonuje, ale trochę zalatuje
mi to onirycznym bełkotem (bez urazy) + lekkim surrealizmem. Jest tam jakaś "normalna"
mięsna fabuła (narracja) czy raczej senna psychoza dla koneserów ? Z góry dziękuję.

Offline PawelC

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #547 dnia: Wt, 24 Wrzesień 2019, 19:16:18 »
Podbijam. Można prosić o 2 zdania. Grafika mnie przekonuje, ale trochę zalatuje
mi to onirycznym bełkotem (bez urazy) + lekkim surrealizmem. Jest tam jakaś "normalna"
mięsna fabuła (narracja) czy raczej senna psychoza dla koneserów ? Z góry dziękuję.

Nie nazwałbym się ekspertem od tych klimatów, ale wydaje mi się, że dobrze ci zalatuje.  Komiks jest niezły, ale tylko tyle, raczej do jednokrotnego czytania. Widać, że autorom zależano przede wszystkim na "atmosferze", bo historia z jednej strony jest dość prosta, z drugiej wielokrotnie wymaga nie wnikania w sens czy szczegóły i przyjęcia pewnych rzeczy "bo takimi są".

Kreska jest w porządku, gdzieś tam kojarzy mi się z Andreasem oraz Wrightsone'm ze względu na kreskowanie. Z tym drugim jeszcze dodatkowo ze względu na tematykę:
Spoiler: PokażUkryj
ożywienie umarłej a'la Frankenstein


Podsumowując, "można" jeśli macie miejsce na półkach na komiksy 6.5-7/10.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #548 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 12:26:09 »
Nestor Burma 2 ma niby być w przyszłym roku, ale Wam powiem, że z jakąś specjalną pewnością w głosie tego pan na stoisku Scream nie mówił. O jedynce powiedział, że czytelnicy u nas jeszcze nie są gotowi na takie rysunki. Jeszcze niech ludzie nie kupią Gorączki Urbikanadyjskiej i spieprzymy sobie kolejną serię. Mam ochotę strzelać do komiksów Marvela, kiedy widzę, że schodzą zamiast Burmy. 😁
Gorączka wygląda super. Ładny papier offsetowy, udany druk, świetne rysunki. Nasze obawy względem tego wydania nie były uzasadnione. Jest znakomicie. Bouncer wiadomo, że super, wydane jak Biały Lama.
Moim zdaniem Scream wygrywa te targi Bouncerem, Żoną magika i Mrocznymi miastami.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Wrzesień 2019, 12:34:10 wysłana przez Death »

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #549 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 13:29:22 »
Rzuć fotki!

Offline Komediant

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #550 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 13:50:37 »
Moim zdaniem Scream wygrywa te targi Bouncerem, Żoną magika i Mrocznymi miastami.

Kto tłumaczy Bouncera i Mroczne miasta?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #551 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 13:54:08 »
Ja to bym musiał fotografować na stoisku, bo kupiłem je wcześniej w Internetach. Jak tam będę, to obczaję tłumaczy.

Offline Brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #552 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 16:55:45 »
Nikt nie pisze?.W katalogu Screama nowości : limitowany Aliens w czerni i bieli,  Aliens Labirynt, AvPvTerminator, nowy artbook Manary

Online adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #553 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 16:59:06 »
Potwierdza, Mroczne Miasta wyglądają obłędnie. Spory grubasek na ofsetowym papierze, głębokie czernie. Cudo. Poopowiadał mi troszkę wydawca jakim szczególarzem jest Schuiten - ingerował w każdy drobiazg, nie wspominając rzecz jasna o takich podstawach jak jakość papieru i okładka.
Dla przykładu przytoczę, zwracał uwagę że np. "tekst w 5 dymku na 45 stronie musi być w trzech linijkach, a nie np. w czterech".

Online adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #554 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 17:02:01 »
...z zapowiedzi
La Survivante Dillona  ;D ;D ;D ;D