Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808456 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #495 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 07:37:01 »
Dajcie coś znać o Lady Killer (warto / nie warto). Zaintrygowała mnie fabuła, a i oprawa graficzna niczego sobie. Widzę, że seria ma naprawdę świetne oceny i nominację do Eisnera, ale chciałbym wiedzieć jak Wy ją odbieracie.

Offline Blind

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #496 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:31:51 »
Dajcie coś znać o Lady Killer (warto / nie warto). Zaintrygowała mnie fabuła, a i oprawa graficzna niczego sobie. Widzę, że seria ma naprawdę świetne oceny i nominację do Eisnera, ale chciałbym wiedzieć jak Wy ją odbieracie.

Zdecydowanie warto.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #497 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 15:34:57 »
Co to jest to Ciało i Dusza?
Spoiler: PokażUkryj
Płatny zabójca trafia w łapy żądnego zemsty chirurga plastycznego, który zmienia mu płeć. Ogólnie Walter Hill od lat 70. chciał w jakiś sposób przenieść historię, bo mu się spodobała i przypomniała Opowieści z krypty. I w końcu zrobił ją w formie komiksu. Później tenże komiks doczekał się ekranizacji (reżyserowanej przez Hilla) pt. Mścicielka (oryg. The Assignment).


Cytuj
Swoją drogą, ponownie gratulacje dla wydawcy: oficjalny opis komiksu w sklepach internetowych to jakieś farmazony, przykładowych plansz brak...
W sklepie Gildii są pokazane plansze.

A z opisem nie dziwię, bo ktoś mógłby się zniechęcić (sama ekranizacja spotkała z krytyką środowisk transpłciowych). I lepiej marketingowo działa, że oto dzieło gościa od produkcji Obcego i Deadwood, który obala twierdzenie ruskiego ministra o komiksowych kretynach.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:10:07 wysłana przez Mateusz »

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #498 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 17:27:05 »
Dajcie coś znać o Lady Killer (warto / nie warto). Zaintrygowała mnie fabuła, a i oprawa graficzna niczego sobie. Widzę, że seria ma naprawdę świetne oceny i nominację do Eisnera, ale chciałbym wiedzieć jak Wy ją odbieracie.

Ja świetnie się bawiłem przy lekturze. Lata '50 w USA czyli super klimat, bardzo ładne rysunki, niezła fabuła. Dla mnie bardzo warto.

Online nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #499 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 08:32:00 »
pawlis dzięki. Na Gildię patrzę w pierwszej kolejności, może się nie wczytały, albo pojawiły z opóźnieniem. Zaraz obejrzę z ciekawości. Dzięki za dodatkową informacje o filmie, nie kojarzę go, a "zbieram" sobie filmy oparte na komiksach, więc tym bardziej tematem się zainteresuję.

laf Lady Killer raczje ma fabułę standardową, ale bardzo fajnie się to czyta, a przede wszytskim ogląda. Choć klimat jest trochę dziwny, sporo krwi, ale też humoru.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #500 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 12:03:27 »
Nori, również zbieram filmy oparte na komiksach. Piątka! :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline laf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #501 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 08:02:00 »
Dzięki wszystkim za opinię o Lady Killer. Dwa tomy zamówione i liczę na dobrą rozrywkę  :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #502 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 19:30:33 »
Ten Bouncer i Mroczne miasta będą we wrześniu? Bo coś cicho...

Offline VooDoo-79

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #503 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 17:16:24 »
Ten Bouncer i Mroczne miasta będą we wrześniu? Bo coś cicho...

Na Gildii są zapowiedziane na 1 i 2.10:
https://www.gildia.pl/komiksy/405627-bouncer-tomy-1-7
https://www.gildia.pl/komiksy/7067-mroczne-miasta-urbikandyjska-goraczka

Cieszę się że nie przesadzili z ceną okładkową za Bouncera 199zł za 424 str. nie odstrasza aż tak bardzo

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #504 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 17:32:51 »
Chyba, że masz integral Egmontu, wtedy płacisz taką kwotę za dwa premierowe albumy  :'(

Ale oczywiście to potężny album. Ze łzami w oczach, ale kupię.

Offline VooDoo-79

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #505 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 17:37:33 »
Dlatego ja swój Egmontowski wczoraj sprzedałem i wtedy ta suma tak bardzo nie boli ;)

Offline GoNzO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #506 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 18:16:37 »
Kurde to nie mogę odżałować, że nie poszli w itegrale https://www.bedetheque.com/BD-Cites-obscures-INT1-Livre-1-316948.html  :(. A tu nie dość, że nie od początku, miękka oprawa i jeszcze pojedyncze tomy, najgorszy scenariusz.

Offline VooDoo-79

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 18:28:00 »
nie dość, że nie od początku, miękka oprawa i jeszcze pojedyncze tomy

Kurcze nawet nie wiedziałem że to na miękko ma być byłem przekonany że to standardowy duży format Screamowski na twardo będzie, 112 stron w czerni i bieli na miękko za 90 zł okładkowo to trochę słabo :-\ Miałem w to wchodzić ale w takiej formie i cenie to jednak podziękuje >:(

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #508 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 19:06:23 »
Ja kupuję komiksy które chcę bez względu na oprawę, ale też jestem zawiedziony. Komiks z nagrodą Angouleme, komiks z rysunkami architekta w stylu Andreasa, a oni to ładują w mniejszy format, skrzydełka i miękką oprawę. Byle co wydawali w powiększonym i w HC nawet jak miało 48 stron, a teraz taki album i wszystko odwrotnie. Zwariowali? Totalnie mam wywalone na to, że Mury Samaris mają normalny format i miękką (bo chyba stąd ta jakość wydania, żeby się dostosować), kiedyś by wydali je jeszcze raz normalnie już po wydaniu innych tomów serii. Mury wyszły milion lat temu, nie trzeba się dostosować. Wpada im w łapy taka perła i dostaje dużo mniej od byle czego.

Motyl

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #509 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 19:30:23 »
Kurcze nawet nie wiedziałem że to na miękko ma być byłem przekonany że to standardowy duży format Screamowski na twardo będzie, 112 stron w czerni i bieli na miękko za 90 zł okładkowo to trochę słabo :-\ Miałem w to wchodzić ale w takiej formie i cenie to jednak podziękuje >:(

Komiksu masz jakieś 90 stron, reszta to dodatki.