Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808496 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:31:42 »
Jeśli ktoś ma potrzebę wylania żalu iż nie kupi danego komiksu bo zostanie wydany tak i tak to proszę bardzo. Ale argumentowanie tego brakiem slipcasa oraz dystrybucją wyprzedanych egzemplarzy na festiwalach jest niepoważne. Otwieramy sezon polowania na czarownice?
Chłopak napisał, że nie kupi i przypomniał za co nie lubi Scream Comics, nie wiem po co mu robić zarzuty. Jeszcze odnoszące się do tego co napisał to spoko, ale za sam fakt, że napisał? Panowie, niedziela, zrelaksujcie się! :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #451 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:33:50 »
Do anihilacji? Do ocieplenia klimatu? Do braku awansu na IO w Tokio? A do czego zmierza pisanie nie kupię bo nie ma slipcasa? Stwórzmy może nowy temat i tam osoby zainteresowane będą sobie o nich pisać?

Scream Comics powraca do jednej z przerwanych serii po latach, a jest krytykowane bo nie ładuje się z szabelką na dywizję pancerną. Ale nie, mają być od razu integrale. Ma być slipcase! Bo nie kupię!!!

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #452 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:35:25 »
I zastanów się, dokąd to zmierza.

Do linczu? Do pogromu? :)
Dostaniemy jakąś podpowiedź?

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #453 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:37:29 »
Może nieco ostudzę tą dyskusję.
Wydawnictwo to mocno nadszarpnęło moje zaufanie swoim podejściem.
Dlatego jedyną formą komiksu jaką bym w tym przypadku od nich kupił, jest wydanie zbiorcze.
Po pierwsze mam od razu komplet, po drugie pewność posiadania całości a nie jej brak przy powiedzmy  niskiej sprzedaży 3 i 4 tomu.
Wolę nie zaczynać serii nie mając pewności ze wyjdzie kompletna. Takie jest moje zdanie.
Ty kapralu uzurpujesz sobie widzę prawo do oceniania innych, ale sam wrzucasz wiele  buńczucznych wypowiedzi robiąc z siebie zwykłego „janusza”.

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #454 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:43:09 »
Wszyscy jesteśmy Januszami.
Taki mamy klimat.

PS. Nadal chętnie bym się dowiedział dokąd to zmierza :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Sierpień 2019, 09:48:27 wysłana przez Kapral »

Offline Arion Flux

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #455 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 10:02:53 »
Po pierwsze mam od razu komplet, po drugie pewność posiadania całości a nie jej brak przy powiedzmy  niskiej sprzedaży 3 i 4 tomu.
Wolę nie zaczynać serii nie mając pewności ze wyjdzie kompletna. Takie jest moje zdanie.
Ale, jak już to bylo pisane tutaj kilkukrotnie, dowcip polega na tym, że to raczej nie jest seria, tylko cykl: każdy z albumów, oprocz zdaje sie tych 4 ostatnich, które powstały XXI wieku i  sa dyptykami, stanowi autonomiczny komiks, wszystkie łączy jedynie pewien zamysł odnoszący się do świata przedstawionego. Pierwszy album powstał 1983 roku, a (aktualnie) ostatni - w 2008 r., a zatem albumy te powstawały na przestrzeni 25 lat! I kto wie, może z tego cyklu powstaną jeszcze jakieś albumy.

W takim stanie rzeczy trudno mówić o jakiejś zamkniętej całości, a już na pewno nie można mówić o całości rozumianej jako ciągłość fabularna, w kontekscie której nie wydanie jakiegoś komiksu byłoby tożsame z przerwaniem jakiejs opowieści lub rzutowałoby negatywnie na zrozumienie innych komiksów z tego cyklu (pomijac te 2 ostatnie dyptyki, rzecz jasna).

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #456 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 10:29:37 »
Ty kapralu uzurpujesz sobie (...)

Oczywiście. Bo jestem uzurpatotem.


Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #457 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 10:46:01 »
W takim stanie rzeczy trudno mówić o jakiejś zamkniętej całości, a już na pewno nie można mówić o całości rozumianej jako ciągłość fabularna, w kontekscie której nie wydanie jakiegoś komiksu byłoby tożsame z przerwaniem jakiejs opowieści lub rzutowałoby negatywnie na zrozumienie innych komiksów z tego cyklu (pomijac te 2 ostatnie dyptyki, rzecz jasna).

Jasnym jest że nie jest to seria, co nie zmienia to faktu że wolałbym to w wydaniach zbiorczych.
Napisałem o tomie 3 czy 4 nie w zamyśle kontynuacji serii, tylko serii jako kolekcji. Źle się wyraziłem, przepraszam.
Po prostu mam wrażenie - a nawet jestem pewien - że przy słabej sprzedaży kolejnych tomów, wydawnictwo zaprzesta ich kontynuacji. Zbiorcze wydania ten kłopot ograniczają i dają też więcej dobra na raz.  :)

Offline Arion Flux

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #458 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:11:08 »
Hans, nie, nie chodzi o to, że się źle wyraziłeś - zrozumiałem Twoją wypowiedź. I rowniez dobrze rozumiem Cię teraz, bo ja oczywiscie tez wolalbym wszystko od razu w jakichś fajnych integralach.

Natomiast mnie chodzilo o to, że jakby się tak nieszcześliwie zlozylo, że Scream by przerwal wydawanie Miast, to i tak można będzie się cieszyć z tego, co zostalo wydane, bo takie przerwanie nie będzie rzutować na te wydane albumy, ponieważ, będąc autonomicznymi opowieściami, będą one, w sensie "snucia opowieści", niejako poza tymi nie wydanymi.

Ponadto, zakladając taki pesymistyczny przypadek przerwania przez Scream, jestem niemal pewny, że kontynuowanie tego cyklu zostaloby podjęte predzej czy pozniej przez jakies inne wydawnictwo, czego przyklady mamy aktualnie w odniesieniu do innych rzeczy. Jednakże warunkiem koniecznym jest w ogole zaistnienie Miast u nas na rynku i, co za tym idzie, w swiadomosci komiksiarzy (bo aktualnie malo kto to u nas zna).   
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Sierpień 2019, 12:38:26 wysłana przez KukiOktopus »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #459 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:25:38 »
Jak będzie z wydawaniem tej serii, czas pokaże. Parę komiksów zaistniało w mojej świadomości dzięki zachwytom na naszym forum. Zdecydowana większość z nich poszła na sprzedaż (np. Strażnicy Masery i ich rewelacyjne nieostre, ciemne kadry, pomijając litościwie fabułę). Poniżej kosztów zakupu. Nie należy dziwić się wydawcom, którzy mogą wtopić w większej skali.
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:32:17 wysłana przez tomsawyer »
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #460 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:29:28 »
Ja sam mam kolekcjonerskie zapędy, więc rozumiem takie podejście. Ale to zawsze jest drugoplanowa kwestia, inaczej, bo ominęłoby mnie mnóstwo świetnych tytułów "bo na miękko, bo niedokończone, bo jeden tom po polsku inny po angielsku etc"  Nie warto. Wolę przeczytać 5 tomów, każdy w innym formacie, niż nie przeczytać ich w ogóle.

Kapral

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #461 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:44:19 »
Ponadto, zakladając taki pesymistyczny przypadek przerwania przez Scream, jestem niemal pewny, że kontynuowanie tego cyklu zostaloby podjęte predzej czy pozniej przez jakie inne wydawnictwo, czego przyklady mamy aktualnie w odniesieniu do innych rzeczy. Jednakże warunkiem koniecznym jest w ogole zaistnienie Miast u nas na rynku i, co za tym idzie, w swiadomosci komiksiarzy (bo aktualnie malo kto to u nas zna).   

Dotknąłeś tu bardzo ciekawego zagadnienia. Otóż komiksy z PRL-u niejako automatycznie mają status kultowych. Te z początku lat 90., czyli sprzed Wielkiej Smuty w zasadzie też (Orbita, Pegasus, magazyn Komiks) i rzeczywiście są wznawiane/kontynuowane choćby przez Ongrysa. Natomiast te wydawane po Wielkiej Smucie już nie i w zasadzie trzeba je na nowo odkrywać, promować itp, jeśli były przerwane.

Nie mam żadnej teorii na ten temat, ale daje się zauważyć taką prawidłowość. Ciekawe...
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Sierpień 2019, 11:47:35 wysłana przez Kapral »

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 12:13:41 »
Wolę przeczytać 5 tomów, każdy w innym formacie, niż nie przeczytać ich w ogóle.
W punkt.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #463 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 14:06:03 »


Nie mam żadnej teorii na ten temat, ale daje się zauważyć taką prawidłowość. Ciekawe...
To akurat jest proste do wytłumaczenia. Wtedy byliśmy dużo młodsi. Dziś jesteśmy sentymentalni...

"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline keram2

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 14:53:05 »
Nakłady Orbity czy Pegasusa były 10-20 (może nawet 30) razy większe niż nakłady Motopolu i Amberu, dlatego prawie każdy je miał. Po za tym, gdy nastąpiła zapaść i komiksu europejskiego praktycznie nie było (oprócz Asterixa), wspominaliśmy ożywienie z początku lat 90-tych ( czyli Orbitę, Pegasus , Sferę i Komiks ), gdy wydawało nam się, że będzie pięknie.
Mam nadzieję, że po wydaniu ostatniego tomu Arii, Dupuis ruszy z integralami i jakiś polski wydawca skusi się na to.