Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808333 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4605 dnia: Nd, 17 Grudzień 2023, 19:02:52 »
Mnie się to trochę kojarzy z Klatkami McKeana.
Swoją drogą to był znakomity komiks. https://www.gildia.pl/komiksy/336907-klatki

Niestety Kabuki muszą czekać w Gildii aż wyjdzie labrumowy Relax.

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4606 dnia: Nd, 17 Grudzień 2023, 19:41:56 »
Co kolejne zdjęcie publikujecie tutaj, to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że rysunki w tym komiksie są po prostu kiczowate.
Motylki, łezki, pewnie serduszka i nutki też. Do tego śliczna Japoneczka nieśmiało odsłaniająca ramiona. Nie wiem, czy to na moje nerwy.
Mam przeczucie, że jest to kolejny z tych komiksów dla "wrażliwych" w klimacie Gaimana. Jeżeli się mylę, proszę, wyprowadźcie mnie z błędu. Ciągle zastanawiam się nad zakupem...  ::)

Kolorowe kadry są z Kabuki: Sny. Onirycznej opowieści, która zajmuję mniejszą część tomu (druga część) i jest uzupełnieniem tomu 1. Tutaj są kolaże, akwarele i eksperymenty formą.

Pierwsza część, czarno-biała Kabuki: Krąg Krwi to opowieść o zemście i odkupieniu. Nie ma motylków, jest dużo krwi i obcinanych kończyn.

Mam te same wątpliwości co do Kabuki więc dołączam do pytania
Odnoszę wrażenie że komiks ma być przede wszystkim wizualną ucztą dla oczu a jeśli chodzi o treść to takie filozoficzne "męczarnie"

Bardzo solidna akcja w czarno-białej części. Jest filozofia, symbolika, kultura Japonii i jest bardzo dużo odniesień do popkultury. Wszystko podane bardzo strawnie i uzupełniające akcję od której nie można się oderwać.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4607 dnia: Nd, 17 Grudzień 2023, 22:32:59 »
Mam przeczucie, że jest to kolejny z tych komiksów dla "wrażliwych" w klimacie Gaimana. eżeli się mylę, proszę, wyprowadźcie mnie z błędu. Ciągle zastanawiam się nad zakupem...  ::)
Odnoszę wrażenie że komiks ma być przede wszystkim wizualną ucztą dla oczu a jeśli chodzi o treść to takie filozoficzne "męczarnie"
mam wrażenie, że to jakaś monstrualna grafomania zamaskowana warstwą graficzną aspirująca do wielkiego S.

Komiks nominowany do 7 Eisnerow, 4 nagrod Eagle, nagrody Harvey'a i Kirby'ego, majacy uznanie tysiecy czytelnikow oraz krytykow to najwyrazniej jest meczenie buly i grafomania. Napisali koledzy opierajac sie przeczuciem i kilku randomowych planszach nie majac go nawet w rekach. Elegancja Francja.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4608 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 08:51:27 »
Komiks nominowany do 7 Eisnerow, 4 nagrod Eagle, nagrody Harvey'a i Kirby'ego, majacy uznanie tysiecy czytelnikow oraz krytykow to najwyrazniej jest meczenie buly i grafomania. Napisali koledzy opierajac sie przeczuciem i kilku randomowych planszach nie majac go nawet w rekach. Elegancja Francja.
Ale napisali wyraźnie, że to ich przeczucia i wrażenia - co jest moim zdaniem zrozumiałe i mają do tego pełne prawo. Ponadto, wydawca zdaje się założył, że komiks nie potrzebuje solidnej promocji - bo jak na takie oczekiwane i nagradzane dzieło jest ona marna - w ubiegłym tygodniu na fb mignął mi post Scream, gdzie wrzucili kadry (strony?) bez tłumaczenia nawet.
Przecież nie każdy potencjalny nabywca musi z urzędu być znawcą tematu.

Offline srogin

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4609 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 09:47:43 »
Komiks nominowany do 7 Eisnerow, 4 nagrod Eagle, nagrody Harvey'a i Kirby'ego, majacy uznanie tysiecy czytelnikow oraz krytykow to najwyrazniej jest meczenie buly i grafomania. Napisali koledzy opierajac sie przeczuciem i kilku randomowych planszach nie majac go nawet w rekach. Elegancja Francja.

Dlatego, że nie miałem tego komiksu w rękach, pozwoliłem sobie poprosić tych, którzy mieli styczność z Kabuki o opinie na temat warstwy graficznej i, opcjonalnie, scenariusza.
Rozumiem, że komiks nie otrzymał żadnej prestiżowej nagrody, mimo tylu nominacji? Daje to do myślenia w kontekście ogromu pracy, którą autor włożył w powstanie tego utworu...

Jeżeli będziesz na tyle miły, byłbym wdzięczny za informację, czy tylko te kilka "randomowych plansz" jest tak nieznośnie kiczowatych, czy całe Kabuki (nie licząc pierwszej czarno-białej części, która, jak zrozumiałem, jest w zupełnie innej stylistyce)?
Póki co, nie rozwiałeś w żaden sposób moich wątpliwości, a wręcz jeszcze bardziej wzbudziłeś moje obawy co do "gaimanowości" i grafomani (zarówno na polu plastycznym, jak i tekstowym) opus magnum Mack'a.
Przepraszam za swój pasywno-agresywny ton, ale starałem utrzymać konwencję, którą przyjąłeś  :)
Pozdrawiam!

Offline wujekmaciej

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4610 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 10:30:50 »
Komiks nominowany do 7 Eisnerow,

Nie mogę odszukać tych nominacji. Może ktoś uszczegółowić ?

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4611 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 10:59:39 »
Ta informacja podana jest na okladce kazdego oryginalnego tomu. Postaram sie poszukac w dodatkach, w jakich kategoriach je otrzymal. Dodatkow jest mnostwo, ale mam nadzieje, ze to znajde.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4612 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 11:17:16 »
Teraz sobie przypomniałem, że to przy tym komiksie rozpętał się shitstorm jeśli chodzi o inspiracje innymi twórcami. Dotyczyło to zwłaszcza tej części jakże bardzo artystycznej - okazało się, że korzystał z cudzych zdjęć jako referencji, aż nawet w pewnym momencie przyznawał kim się "inspirował".


Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Komediant

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4613 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 11:58:17 »
Nie mogę odszukać tych nominacji. Może ktoś uszczegółowić ?

W latach 1999-2005 miał 5 nominacji w kategorii Best Painter. Nominacje do Harveya i Kirby'ego miał w kategorii Największy Nowy Talent.

Offline Damballa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4614 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 12:06:36 »
To screamowe wydanie ma być takie poszerzone względem oryginału?

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4615 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 13:14:56 »
Nie mogę odszukać tych nominacji. Może ktoś uszczegółowić ?

Właśnie dotarł do mnie, bardzo oczekiwany egzemplarz Kabuki. Prezentuje się dobrze (na pierwszy rzut oka i bez wnikliwego sprawdzania). Biorę się za lekturę.




Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4616 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 17:45:29 »
czy tylko te kilka "randomowych plansz" jest tak nieznośnie kiczowatych, czy całe Kabuki (nie licząc pierwszej czarno-białej części, która, jak zrozumiałem, jest w zupełnie innej stylistyce)?
Póki co, nie rozwiałeś w żaden sposób moich wątpliwości, a wręcz jeszcze bardziej wzbudziłeś moje obawy co do "gaimanowości" i grafomani (zarówno na polu plastycznym, jak i tekstowym) opus magnum Mack'a.

Seria Kabuki sprzedala sie w liczbie 2 milionow egzemplarzy i przetlumoczono ja na wiele jezykow. Oryginalne plansze wielokrotnie wystawiano w najwiekszych galeriach oraz muzeach na calym swiecie. Autor udzielal wykladow oraz prowadzil zajecia na prestizowych uniwersytetach i osrodkach akademickich zwiazanych ze sztuka. Trafilo nawet do kultury masowej - od graffiti, po tatuaze. Zdobylo swiatowe uznanie i ma status komiksu kultowego. Moim zdaniem mowi to samo za siebie. Wiec nie, nie bede Cie do niczego przekonywal. Niby jak mam Ci udowodnic, ze to NIE JEST kicz? Wg mnie nie jest, z reszta wystarczy wpisac w google i ocenic samemu. Plansz do obejrzenia jest million. A zeby stwierdzic czy to grafomania czy nie, polecalbym jednak przeczytac. Swoja opinie, zamieszczona na forum dawno temu, linkowalem na poprzedniej stronie. Widocznie ja przeoczyles.
Rowniez pozdrawiam!
 ;)

« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Grudzień 2023, 17:57:44 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4617 dnia: Pn, 18 Grudzień 2023, 19:15:01 »
Z innej beczki. Czy pierwszy tom Kabuki stanowi zamkniętą historię czy należy oczekiwać kontynuacji w kolejnych tomach ??

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4618 dnia: Wt, 19 Grudzień 2023, 11:48:31 »
Tom 1 mozna w pewien sposob uznac za zamknieta historie, ale cala seria to jedna dluga opowiesc. Osobiscie podzielilbym ja na 3 glowne story arcs:
Spoiler: PokażUkryj
Zemsta -> Ucieczka -> Przemiana
Tom 4 stanowia miniserie uzupelniajace, ktore mozna odpuscic i nie zdziwilbym sie, gdyby Scream tego tomu nie wydal.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4619 dnia: Wt, 19 Grudzień 2023, 17:31:07 »
Komiks nominowany do 7 Eisnerow, 4 nagrod Eagle, nagrody Harvey'a i Kirby'ego, majacy uznanie tysiecy czytelnikow oraz krytykow to najwyrazniej jest meczenie buly i grafomania. Napisali koledzy opierajac sie przeczuciem i kilku randomowych planszach nie majac go nawet w rekach. Elegancja Francja.
To co było 25 lat temu nominowane, nie musi oznaczać dzieła ponadczasowego - Larcenet to to nie jest. Współczuję gustu tym wszystkim czytelnikom i krytykom którzy motylki, listki i ornamenty w kadrach uznali za cudowne i nowatorskie. Pewnie mają takie samo wyczucie estetyki jak Piotr Rosiński który zaserwował nam kwietne szlaczki na okłądkach wydań specjalnych komiksów z PCA ;)

A Kabuki strasznie nadęte, artystoskie i kiczowate graficznie. Miałem w oryginałach w zeszytach. Nie polecam i nie rozumiem tego całego aj waj. Może gdyby to wydał Egmont w 2000 roku to robiłoby wrażenie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Grudzień 2023, 17:35:15 wysłana przez Nephilim »