Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808500 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4545 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:35:16 »
Moze ktos bardziej ogarniety mi odpowie, czy krzykacze wydadza Kabuki w calosci.
Otoz na fejsie pod jednym z komentarzy odpisali, ze calosc wyjdzie w dwoch tomach,
natomiast DH wydalo to w czterech opaslych. Sam nie wiem co tu jest grane
https://digital.darkhorse.com/series/590/kabuki
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:38:13 wysłana przez kuba rozpruwacz »

Offline Piterrini

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4546 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:42:50 »
Też się zastanawiałem, może "z rozpędu" zrozumiał pytanie jako "ile jeszcze będzie tomów serii?"...

Edit: na fb są też przykładowe plansze już z polskim tekstem, faktycznie w miarę konwencjonalne rozłożenie narracji itp. wg tego co pokazali, chociaż w innym komentarzu piszą:
Cytat: Scream
(...) ale to w zasadzie dzieło poza normalnym planowaniem tłumaczeniowo-redakcyjno-graficznym. Są plansze, gdzie trzeba wręcz benedyktyńskiej pracy grafika z liternictwem, dorosywaniem, składem i zmianą kolejności znaków by w polskiej wersji miały sens i zajmuje to kilka dni , są teksty, nad którymi nasza Pani redaktorka siedziała jeszcze dłużej bo to w sumie.. poezja.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:46:01 wysłana przez Piterrini »

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4547 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:48:17 »
Pierwszy tom omnibus składa się z dwóch historii, które były wydane wcześniej w osobnych trejdach: Circle of Blood (coś koło 272 strony z dodatkami) i Dreams (112 stron), czyli 400 stron.


https://digital.darkhorse.com/series/590/kabuki
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:52:29 wysłana przez isteklistek »

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4548 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 11:19:07 »
Na gildii tez juz pojawila sie przedsprzedaz https://www.gildia.pl/komiksy/587381-kabuki-tom-01
Zas na FB wydawca potwierdzil, ze maja od amerykanow na razie 2 tomy.


Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4550 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 19:03:21 »
O kur@#! Co za ceny!

Offline Nowicjusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4551 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 20:25:24 »
Straszny Papież=straszna cena😱

Offline srogin

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4552 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 21:17:08 »
Te wszystkie tytuły wydają się straszne. Może przy innych będą mniej straszne ceny?!

Offline Archelon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4553 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 21:20:36 »
Grubo.
Z ciekawości sprowadziłem ile kosztuje integral El papa terrible. Wynosi 33,25 euro. Kurs euro 4,34 złoty.
Koszt wynosi 144,3 złotych.
Rozumiem koszty licencji itd. Gdybym chciał zamówić z zagranicy, to koszty przesyłki.
Jednak uwzględniając zarobki w Polsce z "zachodnimi" cena jest wygórowana.


Offline Blind

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4554 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 22:28:42 »
"David Bowie w komiksie" jest biografią, za którą stoi Thierry Lamy (scenariusz) oraz dwunastu rysowników.

Tytuł prowadzi nas przez całe życie Davida, stawiając przede wszystkim na artystyczny aspekt życiorysu Pana Jonesa. Decyzja Thierry'ego jest najważniejszym i namocniejszym aspektem całej lektury. Otworzyło to furtkę do zagłębienia się w geniusz Bowiego i ukazanie roli muzyki w jego życiu. Historia jest pełna nazwisk muzyków, kreatywnych osób, nazw zespołów, którzy stanowili inspirację do kolejnych kroków artystycznych Davida. Daje nam to wgląd w to, jak wiele elementów musi zagrać w jednym momencie, aby wybitny umysł mógł z tego wycisnąć własną wizję i stworzyć dzieła epokowe. Przy okazji to piękna laurka dla kreatywności samego bohatera książki, którego piękna odmienność musiała przejść długą drogę od zrozumienia i akceptacji do podziwiania przez cały świat. Lektura nie pozostawi nikogo obojetnym na muzykę Bowiego. Od razu będziecie chcieli sięgnąć po każdy z albumów i odbyć muzyczną podróż przez galaktyki, dystopię, "okres berliński" i wszystkie inne wymiary, do których zabiera nas muzyka protagonisty.

Komiks narysowało dwunastu wybitnych rysowników. Efektem jest uczucie  artystycznej podróży po kolejnych stronach tego dzieła. Idealnie komponuje się to z kolorowym życiorysem Davida. Każdy rysownik ma swój własny styl i swoje spojrzenie na kadry, kolory i wydźwięk obrazu. Wszystkie rozdziały uzupełnione są dwoma stronami pełnego opisu danego okresu z życia Bowiego. Daje nam to szersze spojrzenie na omawiany moment. Opis jest wzbogacony zdjęciami, okładkami omawianych albumów. Pięknie to koresponduje z historią ukazaną za pomocą samych rysunków komikowych - jednak czasem daje wrażenie powtarzania tego, co dostaliśmy już w samych kadrach.

Komiks jest przepięknym hołdem dla wybitnego Artysty. Jest wnikliwą analizą umysłu oraz duszy Davida. To komiks będący pomnikiem. Pomnikiem dla zrozumienia tego, czym jest artyzm. Monumentem dla artystycznych umysłów, które wymykają się ramom normalności. Sięgnijcie po ten tytuł jeżeli chcecie wejrzeć w głąb kreatywności.

MOJA OCENA 8️⃣.5️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4555 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 12:31:20 »
Właśnie dotarł do mnie, bardzo oczekiwany egzemplarz Kabuki. Prezentuje się dobrze (na pierwszy rzut oka i bez wnikliwego sprawdzania). Biorę się za lekturę.







Offline jedrol

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4556 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 13:37:21 »
A jak kwestia liternictwa, bo z tego co wiem wszyscy sie o to obawiali w przypadku tego tomu?

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4557 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 16:18:55 »
I wszyscy chcą wiedzieć, ale dajmy LC przeczytać komiks na spokojnie żeby był w stanie wydać sprawdzoną opinię nt testowanego produktu. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4558 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 18:16:18 »
A jak kwestia liternictwa, bo z tego co wiem wszyscy sie o to obawiali w przypadku tego tomu?
Trzeba by też porównać, czy problemu nie rozwiązano przycięciem kadrów. W ramach nowej wizji artystycznej autora, rzecz jasna  ;)

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4559 dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 18:19:55 »
Niesamowite, tyle dymków i żadnych literówek? To tak się da? ???