Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808523 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Comzilla!

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4500 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 21:39:55 »
Cytuj
To znaczy... nie chcę wyjść na krytykanta, czy coś... ale czy recenzentka komiksów nie powinna jednak zwrócić pewnej uwagi na stronę językową, korektę i redakcję ocenianych pozycji? Myślę, że wiadomości o tym mogłyby wzbogacić Twoje filmiki, zwiększyć ich użyteczność i pomóc odbiorcom. Warto byłoby to rozważyć.

Wszystko w porządku :) Doceniam zawsze jak ktoś chce pomóc i coś podpowiedzieć.

Po prostu jestem dyslektykiem. Nie dostrzegam błędów ortograficznych, gramatycznych. Może z dwa razy w życiu zauważyłam błędy interpunkcyjne w książce.
Cały tekst musiał by być jakimś gigantycznym babolem by mój mózg raczył zwrócić na niego uwagę XD
Tak że po prostu nie pcham się w te rejony. Co bym nie powiedziała i tak na pewno było by źle. Wole sobie oszczędzić najazdów ortograficznej inkwizycji. Ludzie potrafią być bezwzględni w tej kwestii.



Cytuj
Nie wiem, jaką masz wersję Windowsa... ale czy skrót [klawisz Windows] + [kropka] nie załatwi sprawy?

Forum uczy i bawi :)
Dalej nie to samo co przyzwyczajenie, ale dziękuję.


Cytuj
Oho! zaraz zlecą się eksperci z wątku Egmont 2023, którzy wyjaśnią, jak należy prezentować komiksy. Jak mówić, w co być ubranym i wiele innych przydatnych uwag, które każda początkująca youtuberka powinna wziąć sobie do serca, jeśli chce prowadzić poważany wśród społeczności kanał o komiksach

Naprawdę? Haha kto by pomyślał.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Kadet

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4501 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 21:58:06 »
Wszystko w porządku :) Doceniam zawsze jak ktoś chce pomóc i coś podpowiedzieć.

Po prostu jestem dyslektykiem. Nie dostrzegam błędów ortograficznych, gramatycznych. Może z dwa razy w życiu zauważyłam błędy interpunkcyjne w książce.
Cały tekst musiał by być jakimś gigantycznym babolem by mój mózg raczył zwrócić na niego uwagę XD
Tak że po prostu nie pcham się w te rejony. Co bym nie powiedziała i tak na pewno było by źle. Wole sobie oszczędzić najazdów ortograficznej inkwizycji. Ludzie potrafią być bezwzględni w tej kwestii.

OK, rozumiem. To może być istotna przeszkoda.

Jeśli jednak będziesz kiedyś chciała trochę pójść w tę stronę, to myślę, że przydatna mogłaby być nawet niezwiązana z ortografią uwaga o tym, czy polski tekst brzmi naturalnie, czy też sztywno albo sztucznie, lub czy od strony wizualnej tekst ładnie wygląda (np. czy jest dobrze wlany w dymki albo czy czcionka jest czytelna - z racji swojej dysleksji możesz nawet mieć zwiększoną wrażliwość na to, czy dany układ graficzny jest czytelny, czy nie za bardzo, i lepiej wyłapywać najmilsze dla oka i najłatwiejsze w odbiorze czcionki). Ale rzecz jasna, to Ty decydujesz, o czym wspomnisz w recenzji :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Comzilla!

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4502 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 22:29:30 »
Cytuj
Jeśli jednak będziesz kiedyś chciała trochę pójść w tę stronę...


Ciężko mi też odczytać niektóre style pisma, szczególnie "pisanki" jak litery są połączone to potrafi być dla mnie przeszkodą, nienawidzę jak w komiksach mam jakiś niby pisany ręcznie list, bardzo wiele takich czcionek wygląda dla mnie jak szlaczki XD Więc nie ufała bym swojej opinii na ten temat, tak samo z szykami zdania. Potrafię je przestawiać i dalej brzmią dla mnie naturalnie, ale...

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, naprawdę, świetne uwagi. Doceniam, bo mimo wszystko coś o tym powiedzieć przecież mogę. Choćby o sztywności dialogów, wyglądzie onomatopei itd. Przedtem trochę to po prostu pomijałam, tak że dzięki :)
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4503 dnia: Śr, 25 Październik 2023, 23:36:21 »
Nie wiem, jaką masz wersję Windowsa... ale czy skrót [klawisz Windows] + [kropka] nie załatwi sprawy?
Haha, nawet nie wiedziałem, że jest taki skrót 👍

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4504 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 13:21:32 »
Kupiłem znajomej na prezent, bo jara się ona motoryzacją. Udało mi się przejrzeć jak rozpakowała. Golizny nie widziałem, tak samo jak krwi. Co do przekleństw to nie wiem, bo dialogów nie czytałem. Rysunkowo komiksy wyglądają bardzo dobrze. Dopytam jeszcze ją to potwierdzę.
Te komiksy o wyścigu Le Mans to jest praktycznie tylko suche przedstawienie faktów i detali technicznych, kierowców, kto się z kim ścigał, jakimi samochodami, itp.
Można to czytać dziecku, ale jest to komiks prawie bez żadnych emocji, suche przedstawienie faktów, detali i historii. Mnie niespecjalnie wciągnęło w każdym razie . Grand Prix Marvano 10 razy lepszy. Nawet Pierwsze tomy Michaela Vailanta lepiej się czyta niż to coś od Screamu
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Październik 2023, 13:55:55 wysłana przez Arne »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4505 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 19:36:50 »
Cytuj
A tymczasem dobiegają końca prace nad tym monstrum.  Frankenstein się składa i redaguje i w przyszłym tygodniu jedzie do drukarni. 😉 Dwie okładki wydania polskiego bazują na okładkach francuskiego wydawcy i korespondują z poprzednim tytułem Bessa.




Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4506 dnia: Nd, 12 Listopad 2023, 13:41:14 »
Cytuj
A tymczasem mamy już tłumaczenie, tego niezapowiadanego jeszcze komiksu z nowej serii frankofońskiej. Premiera już w 2024.



Cytuj
...w druku... planowana dostawa z drukarni...początek grudnia. Trzymamy kciuki.





Cytuj
W druku.......  Trzymamy kciuki za Panie i Panów w drukarni i wierzymy,  że na początku grudnia pierwsze egzemplarze znajdą się na naszym stoisku na Niech Żyje Komiks.



Cytuj
… wszystko już w grudniu. W listopadzie niestety tylko opóźniony Czyngiz-Chan...
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Listopad 2023, 13:48:31 wysłana przez Midar »

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4507 dnia: Nd, 12 Listopad 2023, 14:15:00 »
Cytuj
     A tymczasem mamy już tłumaczenie, tego niezapowiadanego jeszcze komiksu z nowej serii frankofońskiej. Premiera już w 2024.


No wreszcie ktoś się przyznał, że wyda tę serię. Pierwsza wzmianka w katalogu Glenatu pojawiła się już rok temu:

Pojawił się dzisiaj nowy katalog od Glenat:
https://www.glenat.com/sites/default/files/webmaster/graphic_novel_rights_list_2023.pdf

Jest jedna nowa zapowiedź na nasz rynek. Nowa seria westernowa La véritable histoire du Far West (True stories from the Far West)
https://www.bedetheque.com/serie-78916-BD-Veritable-histoire-du-Far-West.html
Do tej pory powstały 2 albumy, a zapowiedziane są już kolejne 4:
1. Jesse James
2. Wild Bill Hickok
3. Jim Bridger (03.2023)
4. Little Big Horn (06.2023)
5. The Gold Rush (10.2024)
6. The Alamo (2024)
Nie wiadomo kto będzie wydawał, ale obstawiam Scream (na początku myślałem, że może Lost In Time, ale zapytałem ich i to nie oni)



Kilka plansz z 1 tomu:







Do tej pory powstało 5 albumów, a zapowiedziane są już kolejne 2:
1. Jesse James
2. Wild Bill Hickok
3. Jim Bridger
4. Little Big Horn
5. Chef Joseph
6. Calamity Jane (09.2024)
7. The Alamo (11.2024)



Szkoda tylko, że Scream pewnie będzie to wydawał pojedynczo, czyli 48 stron za 65zł (albo więcej) okładkowo.
Wolałbym, żeby zrobili to jak LIT z Legendami Zachodu - wydania zbiorcze po 3 albumy w środku. Albo przynajmniej po dwa, zbiłoby to trochę cenę

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4508 dnia: Nd, 12 Listopad 2023, 17:11:47 »
Z tego co widze, to jest to blizniacza seria jak Legendy Zachodu od LiT wlasnie? Bohaterowie ktorym sa poswiecone tomy beda sie powtarzac?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4509 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 08:29:21 »
@Konrad

Na grafikach, które wrzuciłeś jest napisane, że dwa pierwsze tomy mają po 56 stron. Potem piszesz o 48 stronach. Mała pomyłka, czy samego komiksu jest tylko 48?

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4510 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 10:10:45 »
@Takesh
Według tego co podaje Bedetheque to większość tomów ma po około 46 stron samego komiksu:
1 tom - 45
2 tom - 46
3 tom - 56
4 tom - 46
5 tom - 46

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4511 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 11:07:14 »
Czyli te 56 to albo dodatki, albo wszystkie kartki z okładka.

Offline badday

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4512 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 12:26:18 »
Zawsze wolałem integrale ale... przy obecnych cenach cieszę się, że będą pojedyncze albumy, bo 3 (pewnie tyle ich wydadzą w 2024) x 50 PLN na rok to jednak lepiej niż 3x150.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4513 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 12:53:06 »
A lepiej niz 1x120?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline badday

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4514 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 12:56:02 »
A lepiej niz 1x120?
Lepiej, bo jednorazowo wydam 50.

Edit: uścislając, jeśli byłyby to kolejne zeszyty jednej historii to wolałbym nadal integral. Ale to są oneshoty.