Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808523 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4335 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 13:28:40 »
Requiem, podwójny tom w grudniu  8)
info z FB:
https://www.facebook.com/screamcomics
Matko bosko kotowsko jak ja lubię takie klimaty

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4336 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 17:14:54 »
O ile dobrze widze seria porzucona i ostatni tom wyszedl ponad 10 lat temu... :'(
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online studio_lain

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4337 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 18:32:06 »
Autorzy wrocili do serii doprowadza ja do konca
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4338 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 19:32:57 »
Ledroit na swoim FB (https://www.facebook.com/profile.php?id=100077273792401) nawet zapowiedział, że 12 tom (przedostatni) wyjdzie w styczniu. A całość zostanie zakończona w 13 tomie.
Skoro Scream będzie wydawał podwójnie to czeka nas 6 tomów po około 100 stron (ostatni pewnie potrójny 11-13 około 150). Szkoda, że nie zdecydowali się na trzytomową edycję (1-4, 5-8 i 9-13) po 200 stron.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4339 dnia: Wt, 22 Sierpień 2023, 19:31:25 »
Dostaliśmy wiele pytań, czy po Guliwerianie będzie druge wydanie Kamasutry. Tak. Potwierdzamy. Komiks w drukarni. W księgarniach we wrześniu.
Ostatnie egzemplarze Guliweriany będą do nabycia podczas Jesiennych Targów Książki. Zostało nam kilka egz., także zapraszamy, tych którzy Guliweriany jeszcze nie mają. Naprawdę zaimponowaliście nam! To kolejne wyprzedane drugie wydanie pozycji naszego wydawnictwa. Dziękujemy!




kilka informacji dla młodszych czytelników i ich opiekunów oczekujących na premiery serii dla dzieci.
Młody Mozart, drugi po Młodym Leonardo komiks z serii o dzieciństwie geniuszy zadebiutuje podczas Warszawskich Jesiennych Targów Książki.
Owady w komiksie tom 3, także na półkach księgarń we wrześniu.
Dinozaury tom 5 już przetłumaczone i w redakcji i składzie, więc planujemy zdążyć z premierą na Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.






Kończymy też prace nad drugim tomem Brindille, według scenariusza Frederica Brrémauda i z genialnymi rysunkami Federica Bertolucciego. Komiks (ostatni w serii) ukaże się na początku października. Tom drugi uzyskał we Francji jeszcze wyższe oceny niż jedynka, a my nadal nie możemy nacieszyć wzroku wspaniałymi planszami.





Mamy też dobrą wiadomość dla fanów Leo i inteligentnego ekologicznego sci-fi. Zaczynamy prace nad kontynuacją serii Mermaid Project (wydanie Scream 2022, zawiera 5 tomów oryginalnej francuskiej edycji) pt. Mutacje. Drugi cykl zawiera dwa tomy, których okładki francuskie znajdziecie poniżej. My wydamy je zbiorczo w jednym tomie. Powinny być na rynku w grudniu.




W grudniu planujemy także kolejny tom serii Bessa poświęconej adaptacjom klasycznych powieści grozy. Tym razem ponad 200 plansz w klimacie gotyckiego noir francuski geniusz komiksu poświęcił Frankensteinowi Mary Shelley. Podobnie jak w przypadku adaptacji powieści Brama Stokera, komiks wydamy w dwóch okładkach.
Tłumaczenie: Kuba Syty.
Poniżej plansze i okładka francuskiego wydania podstawowego.





Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4340 dnia: Wt, 22 Sierpień 2023, 21:37:55 »
A skoro o Frankensteinie (i wcześniej Draculi) mowa to Georges Bess stworzył już kolejny tytuł w tej serii. W grudniu wychodzi we Francji adaptacja Notre-Dame de Paris (Dzwonnik z Notre-Dame) Victora Hugo. Scream pewnie wyda w przyszłym roku.
https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/victor-hugo-notre-dame-de-paris-9782344054147
https://www.glenat.com/hors-collection-glenat-bd/victor-hugo-notre-dame-de-paris-edition-prestige-9782344061275




Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4341 dnia: Śr, 23 Sierpień 2023, 00:22:53 »
O, to ciekawe, w końcu coś innego niż męczenie w kółko Stokera i Shelley.

Offline eferce

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4342 dnia: Pt, 25 Sierpień 2023, 10:27:04 »
Ale ten Stoker to jest w miarę oryginal (w kwesti tekstu) czy intrerptetacja jak Drakula Brecii albo postpostinterpretacja Mignoli?
Bo szukam po nazwiskach i brak Shelley i Stockera w kółko,  np na Gildii.
Pytam bo, jestem zbyt wątły intelektualnie na klasyki literatury sprzed 100 lat (moze poza Poem i Lovecraftem) i szukam jak najwierniejszych komiksowych adaptacji.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4343 dnia: So, 26 Sierpień 2023, 14:26:43 »
Ale ten Stoker to jest w miarę oryginal (w kwesti tekstu) czy intrerptetacja jak Drakula Brecii albo postpostinterpretacja Mignoli?
Bo szukam po nazwiskach i brak Shelley i Stockera w kółko,  np na Gildii.
Pytam bo, jestem zbyt wątły intelektualnie na klasyki literatury sprzed 100 lat (moze poza Poem i Lovecraftem) i szukam jak najwierniejszych komiksowych adaptacji.
Jest bardzo bliski książkowemu pierwowzorowi. Troszkę wątek miłości Miny i Jonathana pominięty, jak również londyńskie zauroczenie Miny Draculą ale reszta to bardzo dobra i zwarta historia bez własnego widzimisię Bessa ;)

Online dreamer36

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4344 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 14:34:48 »
Mam pytanie odnośnie dwóch uniwersów/serii, które wydaje Scream. Chodzi mi o kolejność czytania:

1) Mroczne miasta - brakuje 3 pierwszych tomów - czy jest sens wchodzić dalej i czytać kolejne, czy lepiej poczekać na jakieś dodruki? Trochę mnie ta seria zaintrygowała, ale nie chciałbym wskoczyć w środek akcji lub pominąć subtelne nawiązania (jeżeli są) do tomów, których nie czytałem

2) Incal - na chwilę obecną ze świata stwodzonego przez Jodorovskiego nie mam Incala oraz Kasty 1-4. Czy w takiej sytuacji można na spokojnie czytać Technokapłanów, Metabarona, itp.? Wiem, że z Przed Incalem i Final Incal warto poczekać na Incala najpierw. Ale czy w te pozostałe serie poboczne można śmiało wchodzić?

Dziękuję z góry za pomoc :)

Offline maxim1987

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4345 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 15:02:27 »
Wg mnie Przed Incalem i Technokapłanów możesz spokojnie czytać.

Offline Sikor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4346 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 15:17:08 »
Mroczne miasta śmiało możesz czytać dowolnie wybrane tomy, nie są z sobą powiązane. Każdy to odrębna historia, aczkolwiek w tomie Teoria ziarna piasku występuje bohaterka z Pochyłego dziecka, ot jedno powiązanie które kojarzę, fabularnie jednak historie nie mają związku z sobą. Sam czekam na dodruk Wieży i Gorączki, pozostałe tomy w większości posiadam.

Online donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4347 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 15:38:48 »
Jak pisze kolega, MM to nie seria, to cykl, ktory mozna czytac w dowolnej kolejnosci. Nie czekaj tylko zaopatrz sie zanim reszta tomow tez wyfrunie. To creme de la creme komiksu frankofonskiego.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4348 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 15:51:19 »
Co do Incala to trudny orzech. Ja niby też zacząłem od Przed Incalem, a dopiero później Incal, ale z perspektywy czasu nie wiem czy to był dobry pomysł. Na pewno wszystkie poboczne serie pączkujące od głównej nabierają większego sensu jak się już przeczyta Incala. To nie jest też tak że nie da się przeczytać ich bez przyjemności i że się okażą bez sensu, a raczej że cały świat nabiera jakby "głębi". Małe rzeczy, czasami jakieś tylko wzmianki układają się w całe to Jodoversum.

Może też się okazać że Incal nie podejdzie i całe to czekanie i zbieranie innych serii okaże się psu na budę, więc może warto zacząć już teraz lekturę Przed Incalem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4349 dnia: Cz, 31 Sierpień 2023, 16:03:59 »
Ja też zawsze polecam czytać w kolejności powstawania.