Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808496 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4305 dnia: Pt, 09 Czerwiec 2023, 19:26:08 »
U SC podany nakład zawsze odbiegał od rzeczywistości.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4306 dnia: Pt, 09 Czerwiec 2023, 20:15:08 »
Powiem szczerze, że w tym przypadku mam nadzieję, że odbiega. To byłoby smutne, że 444 egzemplarzy trójki nie sprzedało się w 9 miesięcy. Przecież Tardi, to inna liga niż duża część komiksów z Lain, które schodzą szybciej niż Lucky Luke wyciąga broń.

Offline bfg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4307 dnia: Pt, 09 Czerwiec 2023, 21:00:55 »
Też nie wierzę w te ilości nakładów.
Z drugiej strony Krzyk Ludu jest wciąż dostępny w sprzedaży, a minęło 13 lat od jego wydania.

Fajnie, że Nestor Burma jest wydawany. Szkoda, że jest w nim tyle literówek i wydawca nie uczy się na błędach. Może ich nie dostrzega? W czwartej części też pewnie będzie ich sporo, a to raptem 64 strony. Chyba, że to będzie pretekst aby w przyszłości wydać integral z czterech części z poprawioną korektą ;-) Choć te poprawione korekty w wydaniu SC to zrobienie błędów gdzie indziej. Sorry, aby tylko nie zostały przycięte kadry, choć przynajmniej wtedy by mogło być mniej literówek...

Online roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4308 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 00:13:03 »
Kupujecie Nestora Burmę? Niby pierwszy miał wysoki nakład, drugi sporo mniejszy, trzeci 444, a czwarty niby 400. Te komiksy są dostępne wszędzie, w kilkunastu dyskontach, nawet DVDmax, które zajmuje się głównie filmami nadal ma trzeci tom, który podobno miał 444 nakładu. Serio po dziewięciu miesiącach nie sprzedał się nakład 444? Lain sprzedaje tyle pierwszego dnia przedsprzedaży. Tego nie kupuje pies z kulawą nogą lub ten nakład to jakaś bujda.
Może na tym forum kupuję ja, jeszcze ze 5 osób i tyle.

Panie kolego, ta pozycja to must have u mnie..  :)

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4309 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 03:15:15 »
Jaki interes miałby wydawca w zaniżaniu nakładu? Efekt FOMO? Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Raczej nakładem powinno się chwalić, pamiętam ze złotych czasów prasy nakłady czasopism po setki tysięcy egzemplarzy i ikonkę "nakład kontrolowany" :)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4310 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 07:06:51 »
I pyk, zamówienie na Tardiego wpadło z samego rana. Niech im się sprzedaje ten Nestor Burma, żeby wydali kolejne tomy oraz inne komiksy autora np. Arktycznego rabusia. :)

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4311 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 10:51:10 »
Jaki interes miałby wydawca w zaniżaniu nakładu? Efekt FOMO? Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Raczej nakładem powinno się chwalić, pamiętam ze złotych czasów prasy nakłady czasopism po setki tysięcy egzemplarzy i ikonkę "nakład kontrolowany" :)
przecie to proste dosyć. celowa dezinformacja na temat rzekomo niskiej podaży wzbudza ze strony popytu nienaturalną potrzebę nabycia towaru drożej, szybciej, bez względu na drobne wady.... byle w porę zaspokoić potrzebę posiadania.

nie wiem, czy tak jest w przypadku Screamu, choć wiele na to wskazuje.
jeśli tak nie jest to dość niedobrze świadczy przede wszystkim o samym rynku. natomiast jeśli to prawda, to !@#$%!!

Offline stab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4312 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 11:06:08 »
Ja po pierwszym tomie Borgii unikam Screamu jak mogę. Drugiego tomu nie kupiłem. Jedyne na co mogę się skusić to Incal, ale jeszcze zobaczę. Nie lubię takiego cwaniactwa.

Offline greg0

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4313 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 11:13:29 »
Raczej nakładem powinno się chwalić, pamiętam ze złotych czasów prasy nakłady czasopism po setki tysięcy egzemplarzy i ikonkę "nakład kontrolowany" :)
prasa , czasopisma - duży nakład = przyciąganie reklamodawców
komiksowo - mały nakład = owczy pęd :)
Ważne żeby narzekać...

Online roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4314 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 14:24:55 »
Ja po pierwszym tomie Borgii unikam Screamu jak mogę. Drugiego tomu nie kupiłem. Jedyne na co mogę się skusić to Incal, ale jeszcze zobaczę. Nie lubię takiego cwaniactwa.

Przecież Incal to zdublowany dubel dubla jak mawia nasz koleżka, znajomy moderatorów..  ;)

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4315 dnia: Pn, 12 Czerwiec 2023, 19:11:48 »
Dobrze, że tego Draculę, Scream wydał na przełomie maja/czerwca. Gdyby premiera była w październiku/listopadzie to chyba miałbym koszmary  :o Teraz jasno i cieplutko, a mogło być ponuro i deszczowo. Czytam i mam ciary, Georges Bess wytworzył wręcz filmowy klimat. A graficznie? Toż to mistrzostwo świata! Obsesyjnie pochłaniające uwagę ilustracje :)


Offline Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4316 dnia: Pn, 12 Czerwiec 2023, 19:41:06 »
W takim razie chyba zostawię sobie na jesień, czekam w takim razie na Frankensteina :)

Offline studio_lain

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4317 dnia: Pn, 12 Czerwiec 2023, 19:43:40 »
Powiem szczerze, że w tym przypadku mam nadzieję, że odbiega. To byłoby smutne, że 444 egzemplarzy trójki nie sprzedało się w 9 miesięcy. Przecież Tardi, to inna liga niż duża część komiksów z Lain, które schodzą szybciej niż Lucky Luke wyciąga broń.

nie wywyoluj studia lain na daremno ;)

ja naprawde pozwole sobie powtorzyc ze naklad 600-800 na polskim rynku to serio jest - tak wiem to smieszne - duzo,  jesli chodzi o pozycje spoza superhero i mangi czy ikonicznych serii bazujacych na sentymencie jak thorgal itp

i tak 400 ezgemplarzy moze sie nie sprzedac w 9 miesiecy
takze szacun dla S ze wydaja to nadal
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4318 dnia: Wt, 13 Czerwiec 2023, 15:47:19 »
Za fejsem Screama (z profilu Altaplana.be):

Jaram sieee (choć szkoda, że zmienili winietkę serii)

« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Czerwiec 2023, 15:49:24 wysłana przez Bender »

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4319 dnia: Wt, 13 Czerwiec 2023, 16:05:39 »
Zakup obowiazkowy, wiadomo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.