Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808515 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #195 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 01:59:47 »
Rozmawiałem dzisiaj z kimś w kolejce w strefie autografów na temat Bomb Road i powiedział, że sprzedawali go na stoisku po 80 zł albo po 120 z rysunkiem autora... który dzisiaj przez większość dnia robił wrysy... oczywiście za darmo.
Ktoś może się z tym spotkał, może potwierdzić? Bo aż ciężko mi było w tu uwierzyć.
Ja się z tym spotkałem w Łodzi kilka razy, za cenę hamburgera z colą mogłem iść  na prelekcję i potem odebrać gotowy wrys np. w Malcom Max. Bardzo dobre i wygodne rozwiązanie. Dla tych, którzy tak nie chcieli był tańszy komiks i darmowy wrys w strefie autografów, oczywiście z numerkami i bez gwarancji.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #196 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 08:30:09 »
U Timofa przy wrysach do Ireny też można było spokojnie odejść od stoiska i wrócić po komiks, bo lądowały na stercie do wrysowania - ale bez żadnych dopłat.

A o ile dobrze zinterpretowałem regulamin autografów na CC - jest zakaz jakichkolwiek wrysów na stoiskach. Tylko strefa autografów.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Koora

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 09:24:30 »

A o ile dobrze zinterpretowałem regulamin autografów na CC - jest zakaz jakichkolwiek wrysów na stoiskach. Tylko strefa autografów.

W regulaminie jest tylko mowa, że na stoiskach wydawców są podpisywane tylko komiksy tych wydawców. Nie ma mowy o zakazie wrysów w nich.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 10:50:05 »
Rozmawiałem dzisiaj z kimś w kolejce w strefie autografów na temat Bomb Road i powiedział, że sprzedawali go na stoisku po 80 zł albo po 120 z rysunkiem autora... który dzisiaj przez większość dnia robił wrysy... oczywiście za darmo.
Ktoś może się z tym spotkał, może potwierdzić? Bo aż ciężko mi było w tu uwierzyć.

Standardowa praktyka, mająca zdecydowanie więcej plusów niż minusów.

Na festiwalach są ograniczenia czasowe (terminy spotkań z autorami) oraz regulaminowe (w Łodzi można pobrać cztery numerki na dzień). Jak planujesz swój pobyt to zawsze możesz wykorzystać jeden numerek na innego artystę, a na stoisku Wydawnictwa kupić egzemplarz z podpisem i rysunkiem. Bardzo praktyczne i rozsądne wyjście, zwłaszcza kiedy obsada festiwalu stoi na wysokim poziomie.

Ja dwa lata temu skorzystałem z tej możliwości, rok temu brałem już normalnie numerek. Zawsze lepiej mieć dwie opcje niż jedną.

Z minusów takiego rozwiązania ponownie wspomnę o czasie. Kiedy zamawiałem wrys do MM to oczekiwałem wrysu na takim samym poziomie jaki otrzymywali klienci w sobotę, niestety mój niedzielny był już chyba robiony w ekspresowym tempie bo i narzędzia do jego wykonania były inne (ołówek) jak i sam rysunek był mniejszy. Ale to już kwestia organizacji na stoisku i ustaleń pomiędzy Wydawcą a Autorem.

Offline MarcusSz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #199 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 11:32:39 »
Fajne te plakaty? Jaki format?
Dwa standardowego rozmiaru Screamowego (4xA4 prawie)
W Limitce są dwa:


Nie wiem który w wersji normalnej

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #200 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:10:47 »
Domyślam się który w limitce  ;)

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #201 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:14:39 »
W regulaminie jest tylko mowa, że na stoiskach wydawców są podpisywane tylko komiksy tych wydawców. Nie ma mowy o zakazie wrysów w nich.
Gdzie masz na CC informację, że twórcy mają sesję na stoiskach wydawców? Ślepy jestem - widzę tyko informację o strefie autografów i taki wpis:"Zabrania się organizowania stref autografów w innych miejscach, poza wyznaczonymi przez organizatorów i nie ujętymi w programie Comiconu". To chyba eliminuje wrysy na stoiskach?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Midar

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #202 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:57:37 »
Dziś, przy drugim podejściu, kupiłem limitowany Pin Up w znacznie lepszej cenie, niż proponowano mi w piątek. Taniej niż na Gildii kupiłem też Technokapłanów ze slipcasem.

Do Pin Up dostałem dodatkowo dwie śliczne reprodukcje na sztywnym papierze (format jakiś dziwny, prawie A3).

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #203 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 14:29:10 »
Dwa standardowego rozmiaru Screamowego (4xA4 prawie)
W Limitce są dwa:


Nie wiem który w wersji normalnej

Wreszcie porzatne plakaty czyli warbird plus pin-up girl, nie to co wczesniej.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #204 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 14:34:40 »
Dziś, przy drugim podejściu, kupiłem limitowany Pin Up w znacznie lepszej cenie, niż proponowano mi w piątek. Taniej niż na Gildii kupiłem też Technokapłanów ze slipcasem.

Do Pin Up dostałem dodatkowo dwie śliczne reprodukcje na sztywnym papierze (format jakiś dziwny, prawie A3).
A to nie jest czasem ich znak rozpoznawczy - sprzedaż w super cenie ostatniego dnia, żeby nie tachać pudeł z powrotem?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #205 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 14:38:31 »
Mi 2lata temu na Pyrkonie sprzedali 8 tomow po 20zl kazdy. Niewazne co, nawet Metabaronow, choc drugi wspolnik sie troch zirytowal gdy pierwszy mi oferowal wszystko co mieli. Ten mu odpowiedzial ze niechce mu sie nosic kartonow spowrotem do auta😊

Offline Koora

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #206 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 16:45:59 »
Gdzie masz na CC informację, że twórcy mają sesję na stoiskach wydawców? Ślepy jestem - widzę tyko informację o strefie autografów i taki wpis:"Zabrania się organizowania stref autografów w innych miejscach, poza wyznaczonymi przez organizatorów i nie ujętymi w programie Comiconu". To chyba eliminuje wrysy na stoiskach?

Przepraszam, mój błąd. Spojrzałem na regulamin Komiksowej Warszawy, bo o niej wcześniej była mowa.
Comic Conu nie sprawdzałem.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #207 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 20:46:56 »
No właśnie dlatego się zdziwiłem, co napisałeś - bo KW to wiadoma sprawa. Tu praktyka stoiskowa pozwala na zwiększenie szans na wrysy.

A wracając do Scream. Nadchodzi również drugi tom Dinozaurów (a nawet trzeci podobno) i jeszcze jakiś tytuł w podobnym stylu, ale pt. Insekty. Słowem - poszerzają ofertę.  :)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #208 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 20:28:11 »
Dla mnie to wydawnictwo jest już spalone.
Nie kupie od nich nic i będę bacznie przyglądał się ich ofercie na festiwalach.
Najpierw piszą , że poszczególne komiksy są wyprzedane, a później widzę je podczas festiwali w cenie okładkowej albo okładkowej z hakiem.
Co za dziadostwo i janusze biznesu.
Poczytałem troszkę komentarzy o nich w necie i zauważyłem że to ich nagminna praktyka: coś się wyprzedało aż nagle tuż cud - przed festiwalem znalazło się kilka sztuk w magazynie   8)
Są tutaj dwie opcje:
1. Oszukują klientów ukrywając część nakładu aby później sprzedawać go z większym zyskiem
2. Dodrukowują komiksy, które im się wyprzedały - po cichu bez informacji o dodrukach.

Każda z tych opcji jest chamskim wprowadzaniem klientów w błąd.
Egmont, Taurus i kilka innych wydawnictw - przynajmniej uczciwie informują o dodrukach, dlatego moje pieniądze będą teraz u nich.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #209 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 21:08:55 »
No to Ongrysa też musisz skreślić - też na stoisku mieli tytuły niedostępne gdzie indziej.

Tak Ciebie wkurzyły Kolory Dzikiego Zachodu za 100 zł? Ja nie kojarzę żeby było coś innego z niedostępnych tytułów. Ale stronniczy jestem - sprzedali mi luzem jeden slipcase...
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.