Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808516 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Spiff

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4245 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 12:35:15 »
Serio będą to wydawać w 12 pojedynczych w twardej oprawie za 12 x 65 zł na okładce
Długie serie to tylko w miękkiej albo w zbiorczych.
 Gdyby "Lady S" była w twardej to bym w życiu nie kupił.
"Long John Silver" - wolał bym w pojedynczych na twardo albo w integralu a był na miękko.
" W poszukiwaniu Ptaka czasu" był na miękko, ale powinien być w integralu.
"Durango" jest na miękko w pojedynczych i bardzo dobrze.
"Valerian " gdyby był w pojedynczych na miękko to bym nie kupił ale na szczęście był w integralu.
"Bruno Brazil" jest w integralu i na miękko w pojedynczakach ale integrale tylko na Gildi i tylko 10% rabatu... ;)

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4246 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 13:04:32 »

"Long John Silver" - wolał bym w pojedynczych na twardo albo w integralu a był na miękko.
A skąd  akurat tutaj chęć pojedyńczych na twardo? 


Offline Spiff

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4247 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 14:00:23 »
 
A skąd  akurat tutaj chęć pojedyńczych na twardo? 
Bo fajny i tylko 4 t. :)
Podobnie Wróblewski od Ongrysa ( Cortes , Figurki )- skoro nie w integralach to koniecznie w twardej.
A "Tajfun" w miękkiej to obraza dla fanów Raczkiewicza ;) :)
Albo te czarne miękkie pojedyńczaki  Funky Koval - szkoda strzępić ryja , dam emotkę >:(

ale fajny offtop
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Maj 2023, 14:11:22 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4248 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 15:38:03 »
Długie serie to tylko w miękkiej albo w zbiorczych.
 Gdyby "Lady S" była w twardej to bym w życiu nie kupił.
"Long John Silver" - wolał bym w pojedynczych na twardo albo w integralu a był na miękko.
" W poszukiwaniu Ptaka czasu" był na miękko, ale powinien być w integralu.
"Durango" jest na miękko w pojedynczych i bardzo dobrze.
"Valerian " gdyby był w pojedynczych na miękko to bym nie kupił ale na szczęście był w integralu.
"Bruno Brazil" jest w integralu i na miękko w pojedynczakach ale integrale tylko na Gildi i tylko 10% rabatu... ;)
Mnie by tam było generalnie wszystko jedno czy twardo, czy miękko, grubo czy chudo, bo jak coś chcę przeczytać, to chcę, ale kurde...czasy zrobiły się takie, a nie inne i 12x 48,70 zł na Gildii daje 584,40 zł za 12-albumową serię. Lost in Time dopiero wydało Łupieżców za 150 zł za 7 albumów. Tymczasem cena tego wina jest w cenie dobrego wina. :D Wiadomo, że wygodnie się czyta pojedyncze w HC (a przynajmniej ja uważam, że to mega wygodne), ale cena tej przyjemności jest horrendalna. A będzie mnie ten komiks kusić. :)

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4249 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 16:06:59 »
No i właśnie wydaje mi się że tu jest sedno sprawy, też chciałbym to przeczytać ale raz że wychodzi bardzo drogo za całość a dwa kupując takie wydania głosuję swoim portfelem że akceptuję taki format wydawniczy a że mamy urodzaj komiksowy to ja takim przedsięwzięciom mówię pass.

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4250 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 18:30:41 »
Kiedy Scream pierwszy raz zapowiadał serie Chateaux Bordeaux (a byl to koniec roku 2021, pamietam bo opracowywalem zapowiedzi na bloga) to nie była ona jeszcze zakończona. Były już chyba integrale 2w1, ale ta edycja chyba nie jest kompletna (co widać w linkach, że zatrzymała się tylko na 3 tomach). Obstawiam że licencja wymagała wydania w takiej formie. Nie wiemy (może @konrad pamięta, albo przeprowadzi śledztwo), kiedy Scream kupił licencje, która mogła leżakować u wydawcy. To jest trochę jak z ostatnimi komiksami od Taurusa. Wszyscy psioczą, że mogli wydać zbiorcze tomy On Mars oraz Ter, tylko że Taurus powtarzał kilka razy, że kiedy kupowali licencje tych zbiorczych nie było. Oczywiście możemy też zakładać złą wolę wydawców, że kłamią i specjalnie wydają te pojedyncze tomy na złość czytelnikom.

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4251 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 18:43:49 »
Po tłumaczeniach  w związku z aferą Borgia-Gate mam zasadę ograniczonego zaufania akurat do tego wydawcy ale faktycznie może tak być że licencjodawca wymaga wydawania pojedyńczo i skoro wydawnictwo uważa że coś jest tak zajebiste że i tak się sprzeda w pojedynczych tomach i nie ma co czekać na zbiorcze bo konkurencja nie śpi to jest ich biznesowe podejście i ryzyko a czy czytelnik będzie podobnego zdania to już exelowe tabelki pokażą . Dla mnie 65 zł za pojedyńczy album to granica której nie mam zamiaru przekraczać .

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4252 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 19:28:12 »
Dla mnie 65 zł za pojedyńczy album to granica której nie mam zamiaru przekraczać .
Komiksy Scream Comics zawsze były droższe, więc dziwię się, że ktoś tu się spodziewał niższych ceny. Przy czym jak patrzę na cenę na gildii to można kupić ten album w obecnej chwili za 48,70 zł.

Z resztą ostatnie komisy Taurusa w pojedynczych albumach (Undertaker, Aristophania, On Mars, Ter) też są w cenie okładkowej 65zł, więc to nie jest jakaś cena z komosu w przypadku Screamu, a raczej staje się standardową do której musimy przywyknąć jeśli nie wydaje tego Egmont. Przy czym nikt nie każe kupować danego tytułu, bo za raz ktoś mi tu to zarzuci, że próbuje to robić.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Maj 2023, 19:31:19 wysłana przez michał81 »

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4253 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 19:39:11 »
Jedna mała uwaga okładkowe ceny są zbliżone jednak na Scream teraz max przez długi czas rabat to tylko 25%, a u Taurusa jednak 35% rabaty przez ceneo są standardem. Niby to parę złotych różnicy, ale łatwiej wrzucić do koszyka coś co zaliczamy do wydatku 40 złotowego niż 50.

Offline Spiff

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4254 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 20:15:40 »
Jedna mała uwaga okładkowe ceny są zbliżone jednak na Scream teraz max przez długi czas rabat to tylko 25%, a u Taurusa jednak 35% rabaty przez ceneo są standardem.
i co istotne- Taurus nie obcina kadrów.

@Moreroms kiedyś napisał:
Cytuj
Ja w większości robię tak, że sprawdzam pierwszy tom i z czytaniem czekam na całość. Takie Deadly Class czeka na półce już ponad 5 lat na przeczytanie w całości...   
"Châteaux Bordeaux"
ja nie kupię pierwszego tomu i nie będę czekać 7 lat aż wyjdzie całość w pojedynczych, czekam na integrale 8)
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Maj 2023, 20:27:57 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4255 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 20:30:04 »
i co istotne- Taurus nie obcina kadrów.
Zdecydowanie, tylko robi tak, że nie można przeczytać tekstu patrz jeden z tomów Parkera. Każdy wydawca ma coś za uszami.

Jedna mała uwaga okładkowe ceny są zbliżone jednak na Scream teraz max przez długi czas rabat to tylko 25%, a u Taurusa jednak 35% rabaty przez ceneo są standardem. Niby to parę złotych różnicy, ale łatwiej wrzucić do koszyka coś co zaliczamy do wydatku 40 złotowego niż 50.
Sprawdzałem gildię, bonito, tanią książkę i nie ma na Taurusa tych 35% o których piszesz. Większość z podanych przez mnie komiksów ma jednak cenę 50+. Domyślam się, że gdzieś może być taniej, ale to nadal ci dwaj wydawcy mają porównywalne ceny w tym segmencie komiksów.
Dla mnie sprawa jest prosta, kupować Egmonty na końcu, bo one utrzymują cenę promocyjną cały czas, gdzie u innych wydawców Scream, Mucha, Kurc, Taurus itd. rabat malej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Maj 2023, 20:40:01 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4256 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 20:38:17 »
Dla mnie sprawa jest prosta, kupować Egmonty na końcu, bo one utrzymują cenę promocyjną cały czas, gdzie u innych wydawców Scream, Mucha, Kurc, Taurus itd. rabat malej.

Na Timofa, KG, Mandiocę też generalnie rabaty nie wariują. Na Kurca i Taurusa też są sklepy, w których kupuję w miarę regularnie, gdzie rabaty są stałe. Osobiście ze Screamem i Muchą mam największy problem, bo nie lubię kupować wtedy, kiedy rabaty mnie do tego "zachęcają", tylko wtedy, kiedy ja chcę. O ile Scream spokojnie mogę olać, o tyle Muchy mi szkoda i w zasadzie tylko w Tantisie można kupić (ze sklepów, które znam) ich komiksy w podobnej cenie jak przy premierze. I to też nie wszystkie, niestety. A nie lubię tego sklepu, bo słabiutko pakują i przez to kupuję Muchy mniej niż bym chciał.  Ciekawy jestem z czego to wynika.

Podkreślę, bo niestety ludzie lubią sobie dośpiewywać negatywne intencje - nie krytykuję za to ani Muchy, ani Screamu, ani sklepów. Opisuję tylko stan faktyczny i mój nań punkt widzenia.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4257 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 20:45:05 »
A nie lubię tego sklepu, bo słabiutko pakują i przez to kupuję Muchy mniej niż bym chciał.  Ciekawy jestem z czego to wynika.

Też czasem się dziwię i to nie tylko w przypadku różnych sklepów, ale Gildii. Spytałem z ciekawości, czemu Chu, które miało ostatnio premierę, ma tylko 10% rabatu w Gildii, gdy powinien mieć co najmniej 20% - tak jak inne tytuły z podobnego okresu swojej premiery. Nowsze mają standardowo 30%. I dostałem odpowiedź, że to wyłącznie decyzja sklepu i wydawca nie ma na to wpływu.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4258 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 20:50:50 »
Scream na bonito nie szaleje z rabatami - czasami to szalone 2%, ale obecnie jest 23-25% gdyby ktoś nadrabiał zaległości.

Offline Warpath

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4259 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 21:09:11 »
Też czasem się dziwię i to nie tylko w przypadku różnych sklepów, ale Gildii. Spytałem z ciekawości, czemu Chu, które miało ostatnio premierę, ma tylko 10% rabatu w Gildii, gdy powinien mieć co najmniej 20% - tak jak inne tytuły z podobnego okresu swojej premiery. Nowsze mają standardowo 30%. I dostałem odpowiedź, że to wyłącznie decyzja sklepu i wydawca nie ma na to wpływu.

Ciekawa informacja, dzięki Motyl. A na takim Róbmy Dobrze wciąż jest 25%. Po prostu trzeba będzie się wybierać do innych sklepów w takich przypadkach : )